دویدن برای افزایش قد

آیا آهسته دویدن باعث افزایش قد می شود ؟

دویدن برای افزایش قد : آهسته دویدن یکی از ورزش های ساده است که برای همه مناسب است ، به خصوص کودکان و زنان. این ورزش همچنین دارای مزایای سلامتی بسیاری از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن ، بهبود سلامت جسمی ، جلوگیری از دیابت و آسم ، تسکین استرس و اضطراب و غیره است. آیا دویدن به افزایش قد کمک می کند؟ این موضوع در مقاله زیر بررسی خواهد شد.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

آهسته دویدن مدت ها است در لیست ورزش های محبوب است که مورد علاقه و انتخاب بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته است. هنگام دویدن ، اندام های حیاتی بدن باید به طور مداوم عمل کنند ، دستگاه تنفسی ۲-۳ برابر بیشتر از حد طبیعی کار می کند ، ضربان قلب افزایش می یابد و خون بهتر گردش می کند ، در نتیجه سلامت جسمی شما را بهبود می بخشد.

طبق بسیاری از مطالعات قبلاً منتشر شده ، دویدن مناسب باعث تحریک بدن برای تولید هورمون رشد بیشتر می شود. هورمون رشد در تقویت سلولهای عضلانی اسکلتی و سایر ارگانهای بدن نقش دارد. بنابراین ، هرچه این هورمون بیشتر تولید شود ، بهتر است. قبل از ورود به بزرگسالی ، اگر به طور مرتب آهسته بدوید ، قد شما افزایش می یابد.

آهسته دویدن باعث تحریک بدن برای تولید هورمون های رشد می شود و این به افزایش قد کمک می کند.

بسیاری از افراد تصور می کنند که دویدن باعث افزایش قد به همان اندازه ورزش های دیگر مانند والیبال ، بسکتبال ، شنا و … نمی شود زیرا تأثیر کمی روی اسکلت دارد. با این حال ، وضعیت سلامت و توانایی هر فرد متفاوت است. پیگیری ورزش نامناسب با هدف افزایش قد ممکن است غیرممکن باشد زیرا نه تنها رشد قد را تحریک نمی کند بلکه بر سلامتی نیز تأثیر منفی می گذارد.

بنابراین ، اگر نمی توانید ورزش های دیگری را انجام دهید ، می توانید برای حمایت از رشد قد خود به طور موثر دویدن را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید : اهمیت مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان

چگونه به طور صحیح دویدن را برای بهبود قد انجام دهید

طبق یک گزارش علمی در سال ۲۰۱۷ ، طول عمر انسان برای هر ۱ ساعت آهسته دویدن می تواند ۷ ساعت افزایش یابد. دونده ها ممکن است تا ۳ سال طول عمر افزایش یابد. به همین دلیل باید باز هم این ورزش را دنبال کنید تا به افزایش قد شما كمك كند. علاوه بر این ، راندمان رشد قد آهسته دویدن بستگی به وضعیت استقرار ، تکنیک و زمان تمرین دارد. در اینجا چند راهنمایی وجود دارد که به شما در انجام صحیح دویدن کمک خواهد کرد:

بهترین زمان برای آهسته دویدن چیست؟

افراد غالباً فکر می کنند صبح (۵:۰۰ – ۶:۰۰ AM) بهترین زمان برای دویدن است. به هر حال بعد از ظهر یا عصر نیز گزینه های مناسبی برای شماست. اگر مبتدی هستید باید به مدت ۲ تا ۳ جلسه در هفته دویدن داشته باشید. بعد از اینکه به دویدن عادت کردید ، باید هر روز ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به آهسته دویدن ادامه دهید. اگر فقط برای چند جلسه بدوید و متوقف شوید ، نتایج آن طور که انتظار می رود نیست.

بیشتر بخوانید : شنا ، ورزشی عالی برای افزایش قد است

نحوه انتخاب لباس برای آهسته دویدن

علاوه بر انتخاب یک جفت کفش نرم و سبک که هر دو پا را محافظت می کند ، شما همچنین باید لباس راحتی و سبکی را با قدرت جذب مناسب عرق انتخاب کنید.

وضعیت مناسب آهسته دویدن

قبل از دویدن ، باید چند تمرین گرم کردن را با دقت انجام دهید مانند تمرین برای مفاصل و غیره. در حین دویدن ، باید بدن خود را صاف نگه دارید و سر خود را کمی به جلو خم کنید. نباید بیش از حد بر قسمت تحتانی بدن تأکید کنید. شما باید به جای دویدن توسط کل پا ، توسط قسمتهای پنجه پا بدوید و سعی کنید دویدن را با تنفس یکنواخت ترکیب کنید. شما نباید قبل از دویدن زیاد بخورید زیرا این امر می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید : بازی بدمینتون به افزایش قد کمک می کند

کدام تکنیک را باید انتخاب کنید؟

بسیاری از تکنیک های آهسته دویدن وجود دارد اما چرخش با سرعت بالا به تولید هورمون های رشد بیشتر کمک می کند. بعد از گرم شدن ، می توانید با سرعت عادی بدوید ، سپس به تدریج شتاب بگیرید و بازوهای خود را با قوت بیشتری به عقب و جلو بچرخانید. به منظور افزایش شدت دویدن ، می توانید پاهای خود را سریعتر حرکت داده و زانوهای خود را تا حد ممکن بلند کنید.

بیشتر بخوانید : تاثیر لبنیات بر افزایش قد

منبع : گوگل