آیا قد افراد در ابتلا به کرونا نقش دارد؟

در این مقاله به موضوع آیا قد افراد در ابتلا به کرونا نقش دارد؟ می پردازیم که بسیار در این روز ها حائظ اهمیت می باشد.

شاید جالب باشد بدانید که مطابق تحقیقات و بررسی های انجام شده ، اندازه ی قد افراد می تواند این احتمال را ایجاد کند که به بیماری کرونا مبتلا شوند.

این بررسی ها نشان می دهند که قطره های بزاق افراد با یک نسیم آرام نیز با سرعتی معادل چهار کیلومتر بر ساعت در کمتر از پنج ثانیه می تواند حدود پنج متر جابجا شود. این قطرات بزاق که می تواند حاصل از سرفه و عطسه باشد ، در کودکان و بزرگسالان که دارای قدهایی مختلف هستند متفاوت می باشد. اما در حالت کلی می توان گفت که در خصوص کسانی که دارای قدی کوتاه هستند ، بیش از دیگران در برابر ابتلا به این ویروس بوده و در معرض خطر می باشند.

بیشتر بخوانید : افزایش طول قد

 عامل های متفاوتی بر احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد که می توان به تعداد و اندازه ی قطره های بزاق و شیوه ی ارتباط افراد با یکدیگر و همچنین میزان رطوبت و دمای هوا که در شیوه ی حرکت بزاق موثر می باشد ، اشاره نمود.

محققین معتقد هستند که جهت مشخص شدن تاثیرات دما و حرارت سطح زمین و تاثیر قطره های بزاق و عملکردشان و کنترل فضاهای داخلی که گردش هوا در آن ها صورت می گیرد ، نیاز به مطالعات بیشتری است. تمامی این عوامل می تواند در سرعت حرکت ذرات آلوده کننده ی بزاق موثر بوده و احتمال ابتلا به کرونا را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید : افزایش قد در یک ماه

دانشمندان اعتقاد دارد این یک امر بسیار ضروری و حیاتی می باشد. به جهت آن که رفتارهایی مانند رعایت فاصله ی اجتماعی و ایمن در افراد ، ایجاد درک بهتر از نحوه ی شیوع و انتقال بیماری کرونا و شناخت کاملی از راه های انتقال آن در هوا می تواند در انجام اقداماتی موثر و پیشگیرانه در جلوگیری از ابتلا به این بیماری همه گیر کمک شایانی نماید.

منبع : https://behdasht.gov.ir/