قد

آیا والدین کوتاه می توانند فرزندان بلندی داشته باشند؟

بسیاری از والدین کوتاه قد بسیار نگران هستند که فرزندانشان بعداً به اندازه آنها کوتاه شود. آیا ژن یک عامل تعیین کننده مستقیم بلند شدن کودکان است؟ این موضوع در مقاله بررسی گردیده است.

فرزندان والدین کوتاه می توانند قد بلند شوند

نگرانی والدین از اینکه قد متوسط ​​آنها روی بلند شدن بعدی کودکان تأثیر می گذارد کاملاً منطقی است زیرا ژنتیک نیز یکی از عواملی است که در رشد انسان تأثیر می گذارد. اگر والدین کوتاه باشند ، کودکان نیز ممکن است به دلیل وراثت ژنتیکی کوتاه باشند.

با این حال ، آنها نمی دانند که ژنتیک حدود ۲۳٪ رشد قدانسان را تشکیل می دهد ، در حالی که ۷۷٪ باقی مانده شامل تغذیه ، ورزش و خواب است که همه به مراقبت های بهداشتی بستگی دارد. این بدان معناست که اگر والدین به مکمل های غذایی کودکان توجه کنند ، فرزندان را به ورزش و مراقبت از خواب درست از سنین جوانی تشویق کنند ، خصوصاً در “دوره های طلایی” ، می توانند در آینده کاملاً قد بلند شوند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

قد در زندگی اهمیت ویژه ای دارد

امروزه علاوه بر ظرفیت فکری ، قدو ظاهر نیز نقش بسیار مهمی در فرصت های شغلی ، احساسات و آینده هر فرد ایفا می کند. بنابراین ، والدین باید خود را با دانش لازم در مورد چگونگی مراقبت از قدفرزندان خود تجهیز کنند تا از این پس به رشد قد فرزندان خود کمک کنند. اگر والدین روشهای مناسبی را طی کنند ، کودکان علیرغم قدکوتاه والدین ، ​​هنوز هم می توانند قدبلند شوند.

چگونه والدین كوتاه به فرزندانشان كمك می كنند بلندقد شوند؟

برای افزایش قد برای کودکان ، والدین کوتاه باید یک برنامه مشخص داشته باشند که از عوامل مؤثر بر رشد قد کودکان باشد.

بیشتر بخوانید : بازی بدمینتون به افزایش قد کمک می کند

قد

تغذیه

تغذیه حداکثر ۳۲ درصد رشد قدانسان را تشکیل می دهد. یک رژیم غذایی مناسب در سنین جوانی به رشد قد کودک کمک می کند.

به محض بارداری مادران باید به تغذیه رشد قد کودکان توجه شود. به طور خاص ، در دوران بارداری ، مادران برای افزایش رشد استخوان های جنین و کمک به نوزادان برای دارای بودن اسکلت های محکم و انعطاف پذیر ، باید غذاهای غنی از کلسیم مانند غذاهای دریایی ، اسفناج ، لوبیا بخورند.

مادران باید در مرحله جنین از قد کودکان مراقبت کنند.

علاوه بر مراحل رشد جنین ، والدین نیز باید در طول رشد خود به تغذیه نوزادان توجه کنند ، به ویژه دوره ۰ تا ۳ سال ، بلوغ ۱۲ تا ۱۷ سال (زن) و از ۱۳ تا ۱۸ سال ( مرد ). علاوه بر کلسیم ، مادران نیز باید از محتوای مواد مغذی مفید برای رشد قدمانند کلاژن نوع ۲ ، فسفر ، منیزیم ، ویتامین ها و مواد معدنی مراقبت کنند. برای تحریک رشد کودکان ، رژیم ها باید متنوع باشند.

علاوه بر این ، به منظور افزایش قد ، والدین می توانند به بچه ها اجازه دهند از مکمل های رشدقد استفاده کنند که به درستی و به اندازه کافی مواد مغذی ضروری را برای رشد قد در اختیار کودکان قرار می دهند تا به رشد قدآنها کمک کند ، سالم بمانند و شانس خود را برای داشتن ارتفاع برجسته در هنگام رشد افزایش دهند.

بیشتر بخوانید : اهمیت مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان

ورزش

ورزش ۲۰٪ رشد قد انسان را شامل می شود. بسیاری از والدین فکر می کنند که باید از فعالیت های بدنی فرزندانشان برای جلوگیری از مصرف انرژی که بر رشد جسمی فرزندانشان تأثیر منفی می گذارد ، محدود کنند. با این حال ، این تفکر کاملاً اشتباه است زیرا کودکان برای اینکه سریع تر و پویا تر شوند باید ورزش کنند و ورزش کنند. به ویژه ، انجام تمرینات ورزشی و ورزش هر روز به انعطاف پذیری مفاصل و تحریک روند ترشح هورمون رشد کمک می کند و از این طریق رشد قدرا تسهیل می کند.

برخی از ورزشهایی که برای رشد قدکودکان مفید هستند عبارتند از: بسکتبال ، والیبال ، بدمینتون ، آهسته دویدن ، طناب کشی ، شنا ، پیاده روی و غیره. اگر والدین فرزندان را تشویق کنند به مدت ۱ تا ۲ ساعت در روز ورزش کنند ،علیرغم قدکوتاه والدین ، ​​رشد چشمگیری خواهند داشت.

بیشتر بخوانید : شنا ، ورزشی عالی برای افزایش قد است

افزایش قد

 

خواب و محیط

مطالعات علمی نشان داده است كه انسان در درجه اول در هنگام خواب عمیق بلندقدتر می شود. در این زمان هورمون رشد بیشتر ترشح می شود و از این طریق باعث تحریک رشد مفاصل و تقویت رشد قد می شود. دوره زمانی که بیشتر هورمون رشد ترشح می شود از ۱۱:۰۰ PM تا ۱:۰۰ AM است. بنابراین ، والدین باید کودکان را ترغیب کنند که قبل از ساعت ۱۰ شب به رختخواب بروند تا رشد قد آنها را تسهیل کند. علاوه بر این ، یک اتاق خواب راحت و تمیز به کودکان کمک می کند تا عمیق بخوابند ، که برای رشد قد آنها بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید : تاثیر لبنیات بر افزایش قد

اگر والدین به طور جدی از دستورالعملهای فوق پیروی کنند ، فرزندان وقتی  بزرگ می شوند ، سالم خواهند ماند و از رشد ایده آل برخوردارند ، حتی اگر والدین قد بلندی نداشته باشند. منبع : گوگل