افزایش طول قد

افزایش موثر طول قد

افزایش طول قد : افزایش قد برای بسیاری از افراد به یک دغدغه تبدیل شده است از سوی دیگر کمپانی هایی که قرص افزایش قد را تولید می کنند نیز افزایش می یابد . در خانواده هایی که والدین کوتاه قد هستند کودکان نیز کوتاه خواهند شد و کمتر پیش می آید که داروها بر روی آن ها تاثیر بگذارد . برای این دسته از کودکان می توان برنامه ی مناسب تغذیه و ورزش مناسب را طراحی نمود تا به رشد قدی آن ها کمک شده و در دوران رشد تا بلوغ به حداکثری رشد قدی خود برسند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

رشد قد در افراد در سه مقطع زمانی صورت می گیرد ابتدا در دو سال نخستین زندگی افراد است که حدود بیست و پنج سانتی متر به قد اضافه می شود پس از آن هر سال به صورت تقریبی ، کودکان تا شش سانتی متر بلند تر می شوند تا به نزدیک سن بلوغ که می رسند سرعت رشد قد کاهش می یابد.

هنگامی که سن و دوره ی بلوغ شروع می شود جهش رشد قدی نیز اتفاق می افتد که برای دختران بین بیست تا بیست و پنج سانتی متر بوده و برای پسران بین بیست و پنج الی سی سانتی متر می شود و پس از آن افزایش قد در صفحات رشد بسیار اندک خواهد بود.

بیشتر بخوانید : راه های افزایش قد در بزرگسالان

این نکته نیز این جا مطرح است که مسیر افزایش طبیعی قد زمانی صورت می گیرد که کودکان از هیچ بیماری رنج نمی برند و به خوبی تغذیه داشته و برنامه ورزشی و خواب مناسبی را داشته باشند در صورتی که به عنوان مثال در میزان ترشح هورمون رشد کودک اختلالی ایجاد شود ابتدا بایستی این بیماری رفع و درمان شود تا سایر مسیر به خوبی طی شود.

یکی از متخصصین بیماری های داخلی در این باره معتقد است که بسیاری از افرادی که به جهت بلند تر شدن قد خود مراجعه کرده اند ابتدا باید بدانند که تعریفشان از کوتاهی قد چیست شاید این گونه باشد که قد آنها کوتاه نیست و به نوعی وسواس گونه خود را به دردسر می اندازند این پزشک حاذق می گوید قد افراد مطابق با شرایط ژنتیکی و قد پدرو مادرشان تفاوت دارد به همین جهت است که بسیاری از کسانی که به پزشک مراجعه کرده اند در حقیقت کوتاه قد نبوده و درمانی نیاز ندارند.

افزایش طول قد
افزایش طول قد

چرا کوتاهی قد داریم ؟

این مهم است که والدین از همان ابتدای تولد فرزند خود ، قد او را کنترل کنند و در صورتی که مطابق با اندازه های استاندارد شده نباشد برای بررسی های بیشتر به سراغ پزشک بروند . این کار تا قبل از بلوغ ممکن است و می توان در صورت شناسانیی مساله ی کوتاهی قد آن را درمان نمود . به همین دلیل است که توصیه می شود پدران و مادران برای فرزند پسر خود تا نهای شانزده سالگی و برای فرزند دختر خود تا چهارده سالگی می توانند جهت درمان کوتاهی قد اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید : داروی افزایش قد

دلایل بسیاری وجود دارد که افراد دچار کوتاهی قد می شوند یکی از مهم ترین دلیل آن ، سوء تغذیه می باشد همچنین بیماری هایی مانند نارسایی کلیه و کبد یا کم خونی نیز می تواند کوتاهی قد را ایجاد نماید تحقیقات نشان داده است که بیماری های روحی و روانی نیز می تواند در کوتاهی قد افراد بسیار تاثیر گذار باشد.

از دیگر عواملی که باعث کوتاه شدن قد می شود کم کاری غده ی تیروئید و یا کم بودن ترشح هورمون رشد می باشد این نوع از افراد خوب است که از قرص ها و داروهای هورمونی استفاده نمایند . این نوع از کوتاهی قد که ناشی از کمبود هورمون هاست به خوبی با کمک درمان های هورمونی بهبود یافته و رشد قد را باعث می شود .

برای افزایش طول قد چه باید کرد ؟

در صورتی که می خواهید افزایش قد داشته باشید توصیه می شود ابتدا به سراغ پزشکی متخصص بروید تا تمامی عوام مانند ژنتیک و منحنی های رشد را بررسی کند و سپس در خصوص قد شما اظهارنظر کرده و تصمیم گیری نماید همچنین نیاز است که در این خصوص آزمایشات لازم  صورت گیرد  تا مطابق آن ها بتوان سن استخوانی را نیز بدست آورده و مطابق با آن شیوه های درمان نیز تعیین گردد.

هنگامی که پزشک بتواند علت کوتاه بودن قد را تشخیص دهد برای درمان نیز می تواند اقدام نماید مثلا در صورتی که کم کاری تیروئید دلیل کوتاهی قد باشد برای بیمار هورمون تیروئید را تجویز خواهد نمود در خصوص کوتاه بودن قد یکی از مهم ترین مسائل کمی ترشح هورمون رشد می باشد که این هورمون ساخته شده و می توان آن را از بازار تهیه نمود.

بیشتر بخوانید : تاثیر صبحانه در افزایش قد

افزایش طول قد
افزایش طول قد

راهی ساده اما موثر برای افزایش قد

نکته ای که خوب است بدانید این است که انجام ورزش های مستمر و مناسب می تواند باعث محکم شدن استخوان ها شده و رشد نوجوانان را افزایش دهد این یک واقعیت است که برای دوری از اضافه وزن ، افراد می بایست تحرک و فعالیت بدنی خود را داشته باشند .

اما برای رسیدن به بلندی قد داشتن تغدیه ی سالم و ورزش مناسب به خصوص در کودکان و نوجوانان بسیار موثر است مصرف به اندازه ی لبنیات و شیر و همچنین گوشت و تخم مرغ در وعده های غذایی کودکان می تواند بسیار موثر باشد همچنین سبزی جات و میوه ها نیز در این خصوص بسیار موثر هستند از طرفی به خاطر داشته باشید که زیادی روی در مصرف کربوهیدرات ها می تواند اضافه وزن را ایجاد شود.

بیشتر بخوانید : افزایش قد در یک ماه

والدین بایستی به خوبی به خاطر داشته باشند که ضمن رعایت تمامی جوانب در خصوص سلامت کودکان خود و ایجاد فعالیت های بدنی لازم ، برای کنترل قد آن ها در سنین کودکی اقدام نمایند تا به محض آگاهی از کوتاهی قد و عدم رشد مناسب قد کودکانشان به پزشکی متخصص مراجعه نموده و در جهت درمان آن اقدامات لازم را بعمل آورند.

گوگل