افزایش قد در یک ماه

نکاتی برای چگونگی افزایش قد در یک ماه

افزایش قد در یک ماه : ژنها قد فرد را تا حد زیادی تعیین می کنند. افرادی هستند که ژن های قد خوب را به طور طبیعی به ارث می برند.

گفته می شود قد مناسب باعث افزایش اعتماد به نفس و اضافه شدن به شخصیت کلی می شود. عوامل متعددی به غیر از ژن ها مانند محیط ، هورمون ها و تغذیه می توانند بر قد تأثیر بگذارند.

در زیر نکاتی وجود دارد که به افزایش قد در یک ماه کمک خواهد کرد:

مکمل های HGH:

هورمون رشد انسانی (HGH) در بدن وظیفه تنظیم قد را نیز بر عهده دارد. این هورمون برای رشد غضروف و استخوان ها بسیار ضروری است. برای نتیجه سریع همچنین می توانید محصولات افزایش قد زیبارویان را که در در فروشگاه زیبارویان موجود است امتحان کنید و برای سلامتی مضر نیستند. این مکمل ها باعث افزایش سطح هورمون های رشد در بدن می شوند و منجر به رشد عمودی می شوند. اما ، دوز مناسب اهمیت دارد. بنابراین ، مهم است که HGH را در دوز مناسب مصرف کنید.

بیشتر بخوانید : داروی افزایش قد

خواب مناسب:

خواب خوب نه تنها به سلامتی کلی کمک می کند بلکه بر رشد قد نیز تأثیر می گذارد. هورمون رشد (HGH) که بر قد تأثیر می گذارد توسط مغز در هنگام خواب عمیق آزاد می شود. مهم است که به مدت ۸ ساعت در یک وضعیت صحیح بخوابید.

رژیم متعادل:

یک رژیم غذایی و مواد غذایی متعادل نقش اساسی در بلندتر شدن دارد. یک وعده غذایی سالم سرشار از کلسیم ، ویتامین ها ، فسفر و منیزیم به تغذیه بدن کمک می کند. برای افزایش قد ، سبزیجات سبز ، جوانه ها و میوه ها را در رژیم غذایی گنجانید.

افزایش قد در یک ماه
افزایش قد در یک ماه

ورزش:

ورزش کردن بهترین راه برای بلندتر شدن است. هر روز صبح را با حداقل ۲۰ دقیقه کشش خفیف تا شدید و تمرینات بسته به توانایی و انعطاف پذیری شروع کنید. تمرینات کششی ، مطمئناً در افزودن قد اضافی کمک خواهد کرد. آویزون شدن از میله ها نیز راه بسیار خوبی است.

بیشتر بخوانید : راه های افزایش قد در بزرگسالان

استرس نداشته باشید:

استرس با سیستم غدد درون ریز ما تداخل دارد و با تحریک هورمون هایی که مانع رشد ما می شوند ، روی رشد تأثیر منفی می گذارد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید:

نور خورشید منبع اصلی ویتامین D. ویتامین D برای رشد استخوان است که به افزایش قد کمک می کند. قرار گرفتن بدن در معرض نور خورشید مقدار لازم ویتامین D را دریافت می کند.

تمرین یوگا:

همراه با ورزش منظم ، تمرین یوگا به طور مرتب به حفظ وضعیت صحیح کمک می کند. یوگا ستون فقرات ما را دراز کرده و تقویت می کند ، بنابراین به افزایش قد کمک می کند. تمرین یوگا باعث می شود بدن انعطاف پذیر باشد و همچنین هورمون رشد را تحریک می کند.

دوچرخه سواری:

دوچرخه سواری ، بخشی از ورزش هوازی است که به تقویت عضلات کمک می کند همچنین به عنوان یک تمرین کششی عمل می کند که باعث رشد عمودی می شود.

در اینجا برخی از غذاهای کمک کننده به افزایش قد آورده شده است:

سبزیجات برگ سبز:

سبزیجات دارای برگ سبز حاوی مواد معدنی ضروری ، فیبرهای غذایی و تقریباً همه چیزهایی هستند که هورمون رشد را در بدن تحریک می کنند و به قد بلند تر کمک می کند.

سویا:

پروتئین ها ، فولات ، کربوهیدرات ها ، ویتامین ها و فیبر موجود در سویا باعث افزایش جرم و تراکم بافت استخوانی می شود که در نهایت به افزایش قد کمک می کند.

افزایش قد در یک ماه
افزایش قد در یک ماه

بلغور جو دوسر:

جو دوسر یک غذای سرشار از پروتئین است و به ترمیم استخوان ها و بافت ها کمک می کند. برای افزایش قد ، حداقل ۵۰ گرم از جو دوسر را هر روز در وعده صبحانه میل کنید.

شیر:

شیر منبع عالی کلسیم است. کلسیم باعث می شود استخوان های ما قوی تر شوند و تقویت کننده قد باشند. ویتامین A موجود در شیر ، کلسیم و پروتئین موجود در آن را در ساخت سلولها کمک می کند. بنابراین ، به منظور افزایش قد ، روزانه حداقل ۲-۳ لیوان شیر بنوشید.

بیشتر بخوانید : چگونه قد را افزایش دهیم

محصولات لبنی:

مانند پنیر ، پنیر ، ماست منبع خوبی برای ویتامین های A ، B ، D و E هستند و سرشار از پروتئین و کلسیم نیز هستند. ویتامین D و کلسیم برای رشد ضروری هستند. مصرف این غذاهای لبنی بر افزایش قد تأثیر زیادی خواهد داشت.

تخم مرغ:

تخم مرغ منبع عالی پروتئین و ویتامین ها است. به منظور افزایش قد ، روزانه حداقل ۱-۲ تخم مرغ مصرف کنید. گوگل

موز:

موز حاوی پتاسیم است که برای استحکام استخوان بسیار حیاتی است. رشد قد فقط با استخوان های قوی امکان پذیر است. موز همچنین بیشترین منبع ویتامین K است ، بنابراین موز یکی از بهترین غذاهایی است که باعث افزایش قد سریع می شود.