مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان

اهمیت مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان

مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان : رژیم تغذیه ای ۳۲٪ رشد قد کودکان را تشکیل می دهد در حالی که ژنتیک تنها ۲۳٪ رشد قد کودکان را تشکیل می دهد.

برای رشد قد و وزن ، کودکان برای کنترل تمایز سلولی ، افزایش اندازه و تعداد سلول ها ، باید به اندازه کافی از انرژی ، مواد مغذی لازم استفاده کنند و از این طریق رشد قدی و بدنی را تسهیل می کنند.

اگر کودکان از کمبودهای غذایی رنج ببرند ، به آرامی رشد می کنند یا حتی رشد نمی کنند. اگر کمبودهای غذایی برای مدت طولانی ادامه یابد ، می تواند منجر به کاهش وزن ، سوء تغذیه ، بیماری ها و قد کوتاه شود.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

اما ، رژیم های غذایی اضافی و رژیم های متمرکز بر روی یک ماده غذایی خاص (مانند پروتئین) همچنین بر ساختار و عملکرد سلول ها تأثیر منفی می گذارد ، که منجر به چاقی می شود و خطرات بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا یا فشار خون بالا و غیره را افزایش می دهد در نتیجه کودکان مجبور هستند بسیاری از مشکلات بهداشتی رنج می برند و رشد قد آنها به شدت مانع است

مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان

تغذیه ۳۲ درصد رشد قد کودکان را تشکیل می دهد.

اگر نوزادی به طور صحیح پرورش داده شود ، او به طور پیوسته از نظر قد رشد می کند:

زیر ۳ سال: در بدو تولد ، متوسط ​​قد کودکان در حدود ۴۹-۵۰ سانتی متر است. در سن ۱ سالگی ، قد آنها ۷۵ سانتی متر است که ۱٫۵ برابر بیشتر از زمان تولد است. در دو سال آینده ، کودکان اگر به خوبی تغذیه شوند ، ۱۰ سانتی متر در سال رشد می کنند.

بلوغ: بلوغ در خانمها در سنین بین ۱۰ تا ۱۶ سال و در مردان در سنین ۱۲-۱۸ سال رخ می دهد. در دوران بلوغ ، در ۱-۲ سال ، قد کودک اگر به خوبی تغذیه شوند ، از ۸ تا ۱۵ سانتی متر در سال افزایش می یابد. در واقع ، ما نمی توانیم دقیقاً مشخص کنیم که در کدام سال است. بنابراین ، حصول اطمینان از تغذیه مناسب کودکان در دوران بلوغ بسیار مهم است تا بتوانند قد بلندی داشته باشند.

پس از بلوغ: قد کودکان هنوز هم افزایش می یابد اما سرعت رشد بسیار کند است. افزایش کل ارتفاع سالهای بعد برابر با رشد یک سال بلوغ نیست. بیشتر صفحات رشد افراد پس از سن ۲۰ سالگی بسته می شوند. پس از بسته شدن صفحات رشد ، بلند شدن آن سخت تر خواهد بود.

اگر كودكان معیارهای فوق را رعایت نكنند ، ممكن است رژیم غذایی كه در حال حاضر اعمال می شود ، برای آنها مناسب نباشد. در آن زمان ، والدین باید برای ساختن یک رژیم غذایی علمی و صحیح ، تحقیقات لازم را انجام دهند تا رشد بدنی کودکان تسهیل شود.

بیشتر بخوانید : میان وعده هایی که به کودکان کمک می کنند قد بلندتر شوند

نحوه مکمل کودکان با مواد مغذی برای کمک به آنها در رسیدن به قد مورد نظر خود

تأمین مواد مغذی مورد نیاز برای رشد صحیح و کافی

برای رشد بهینه قد ، برای کودکان باید از مواد مغذی لازم مانند کلسیم ، کلاژن نوع II ، ویتامین ها تهیه شوند. به طور معمول رژیم های غذایی روزانه کودکان حاوی این مواد مغذی است. با این وجود ، این محتوا برای اطمینان از عملکرد مؤثر اعضا و تسهیل رشد قد کافی نیست. بنابراین ، والدین باید کودکان را با انواع مختلفی از مواد مغذی مکمل کرده و به مواد مغذی فوق توجه کنند تا شانس خود را برای داشتن قد ایده آل در آینده افزایش دهند.

برای تسهیل رشد قد کودکان ، باید به مکمل های غذایی توجه کافی شود.

مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان

 

 

تنظیم برنامه های غذایی مناسب

برای کودکان ، ما نمی توانیم روزانه ۳ وعده غذایی را به عنوان بزرگسال حفظ کنیم ، اما باید یک برنامه غذایی مناسب و مناسب برای آنها بسازیم. تعداد وعده های غذایی و فاصله بین وعده های غذایی بستگی به سن کودکان دارد. به طور کلی ، علاوه بر سه وعده اصلی غذایی ، کودکان باید روزانه ۲-۳ وعده غذایی همراه با شیر ، کلوچه ، میوه و غیره میل کنند. فاصله بین وعده های غذایی باید حدود ۳ ساعت باشد. علاوه بر این ، زمان هر وعده غذایی باید کمتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد تا اطمینان حاصل شود که در وعده غذایی بعدی ، کودکان در حال حاضر احساس گرسنگی می کنند و می توانند غذای بیشتری بخورند.

بیشتر بخوانید : پنج نکته برای افزایش قد کودکانی که والدین آنها کوتاه هستند

مرتباً بر رشد کودکان نظارت می کند

در حقیقت ، همه کودکانی که مراقبت های غذایی خوبی دارند ، نمی توانند رشد کنند. بسیاری از کودکان از سندرم سوء جذب رنج می برند ، که باعث می شود بیشتر مواد مغذی از بین برود و منجر به رشد آهسته و قد کوتاه شود. بنابراین ، در کنار مکمل غذایی مناسب ، والدین نیز باید به طور مرتب قد و وزن کودکان را رصد کنند. والدین برای نظارت بر میزان رشد آنها باید ماهانه وزن و قد فرزندان را بررسی کرده و با داده های ماه های قبل مقایسه کنند. اگر والدین متوجه شوند که کودکان علائم سوء جذب را دارند ، باید سریع کودکان را برای معاینه ، تشخیص و به موقع به بیمارستان منتقل کنند.

رشد قد تحت تأثیر عوامل بسیاری است. بنابراین ، علاوه بر مکمل های غذایی ، والدین باید کودکان را ترغیب کنند که بیشتر ورزش کنند ، زود بخوابند و به اندازه کافی بخوابند تا رشد قد خود را تسهیل کند و به آنها در سالم ماندن کمک کند.

مراقبت های تغذیه ای در رشد قد کودکان

منبع : گوگل