باورهایی در خصوص افزایش قد

باور هایی در خصوص افزایش قد

باور هایی در خصوص افزایش قد : هر زمان تصمیم دارم به مهمانی بروم، یک جفت کفش پاشنه بلند می پوشم تا بلند قد تر به نظر آیم. اما تنها حاصلی که دارد این است که نمی توانم به خوبی راه بروم و دچار پا و کمر درد نیز می شوم.

از راه های مختلفی برای آن که کوتاه قد به نظر نیایم استفاده می کنم از هر قرص و دارویی که پیشنهاد می شود استفاده می کنم حتی به سمت ورزش بسکتبال رفته ام و یا از حرکت بارفیکس استفاده کرده ام اما نتیجه ای نگرفته ام. گاهی فکر می کنم برای من تنها راه باقی مانده جراحی است. باور هایی در خصوص افزایش قد

شاید این ها حرف بسیاری از افراد باشد که آرزوی بلندی قد را مدت ها با خود حمل می کنند. ما به آن ها پیشنهاد می کنیم که علت کوتاهی قد را ریشه یابی کنند.

بلند شدن قد قسمتی از پروسه رشد بدن است که مطابق با عوامل محیطی و زنتیک ایجاد می شود. ژنتیک یکی از مهم ترین عوامل در رشد قد در افراد است. به گونه ای که از پدر و مادر کوتاه قد ، فرزندی با قدی بلند نخواهد بود.

در زمان کودکی و در دوره ای که صفحات رشد استخوانی در افراد باز هستند یعنی تا زمان بلوغ ، می توان این توقع را داشت که قد افراد مطابق استاندارد سنی آن ها افزایش یابد.

در این دوره که افزایش قد بسیار محسوس است ، می توان از راه های مختلفی استفاده کرد تا فرآیند افزایش قد بیشتر و سریع تر اتفاق افتد ، اما پس از آن سرعت رشد قدی بسیار محدود تر است. حتی با استفاده از ورزش های کششی و یا مکمل های دارای عناصر و ویتامین های استخوان ساز ، رشد فرد سرعت بسیار زیادی نخواهد داشت.

در صورتی که فرد در طی دوره رشد ، از تغذیه مناسب و ورزش های قدرتی مناسبی استفاده نماید می تواند با ایجاد تعادل لازم در نیازهای بدن ، سیر مناسبی را در رشد قدی خود داشته باشد.

به عنوان مثال کلسیم عنصری استخوان ساز است و چنانچه از برنامه غذایی فرد خارج شده باشد ، نمی توان انتظار داشت تا به بیشتر ظرفیت رشد طولی استخوان ها برسد.

به سادگی می توان با مصرف مواد غذایی همچون کلم و لبنیات کلسیم بدن را تامین نمود. از طرفی مصرف پروتئین نیز برای رشد قدی افراد الزامی است. به خصوص پروتئین های حیوانی که ارجح تر هستند. مواد غذایی همچون گوش و تخم مرغ مملو از پروتئین می باشد.

از سوی دیگر سایر عناصر مانند منیزیم ، روی ، فلوئور و آهن نیز به همراه ویتامین ها برای رشد طولی استخوان ها نیاز است و داشتن یک رژیم غذایی متعادل که تمامی این عناصر را در بر گیرد می تواند عامل بسیار موثری در افزایش قد در افراد باشد.

نکته دیگری که مطرح است این است که همان قدر که ورزش و حرکات کششی مانند یوگا و بارفیکس ، می تواند در افزایش قد موثر باشد ، رعایت نظم مناسب خواب از نظر مدت و زمان ، بسیار حائز اهمیت است.

به جهت آن که خواب مناسب در میزان ترشح هورمون رشد تاثیر مستقیم دارد. امروزه در بسیاری از نوجوانان به دلیل نا منظم بودن خواب و شب بیداری ها ، در روند طبیعی ترشح هورمون رشدشان اختلال ایجاد شده و از رشد طبیعی قد آن ها ممانعت به عمل می آورد. باور هایی در خصوص افزایش قد

این موضوع آن قدر تاثیر گذار است که می تواند حتی در نوجوانانی که به جهت وراثت نیز در دسته بلند قدها هستند را دچار آسیب نموده و کوتاه قد نماید. این نکته نیز قابل ذکر است که مصرف کافئین و سیگار نیز مانع رشد طبیعی قد می شود.

با تمام توضیحات ارائه شده ، هنوز هم موثر ترین عامل در افزایش قد ژنتیک می باشد . بنابر این برای استفاده از ورزش و یا تغذیه های برنامه ریزی شده می بایست محدودیت هایی نیز قائل بود.

به عبارتی زیاده روی در مصرف مواد غذایی موثر در رشد قد ، نه تنها نتیجه ای مطلوب را در بر نخواهد داشت ، بلکه باعث افزایش وزن نیز خواهد شد. باور هایی در خصوص افزایش قد

 

در این جا فروشگاه زیبارویان راه حلی برای درمان کوتاهی قد و افزایش قد تضمینی ارائه داده است.

راه حل زیبارویان برای شما پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و پکیج افزایش قد طلایی

منبع : گوگل