بدست آوردن كلسیم كافی

برای بدست آوردن كلسیم كافی چه كاری باید انجام شود ؟

بدست آوردن كلسیم كافی : شیر به عنوان یک منبع مکمل از مواد مغذی به ویژه کلسیم در نظر گرفته می شود تا به رشد قد ما کمک کند. با این حال ، همه به شیر علاقه ندارند. برخی از افراد حتی به شیر حساسیت دارند. اگر از این شرایط رنج می برید ، می توانید از غذاهای جایگزین زیر برای به دست آوردن کلسیم کافی و اطمینان از رشد مطلوب رشد استفاده کنید.

ما اغلب معتقدیم که شیر بهترین منبع مکمل کلسیم است. در حقیقت بسیاری از غذاهای دیگر وجود دارند که مقدار زیادی کلسیم دارند و می توانند گزینه مناسبی برای دریافت روزانه کلسیم باشند.

در حال حاضر ، محصولات لبنی همه به عنوان شیر ضدعفونی شده آلی غیر باکتریایی معرفی می شوند. با این حال ، عقیم سازی شیر می تواند کربنات کلسیم تولید کند که در واقع نمی تواند مستقیماً به بدن جذب شود. بعلاوه ، شیر حاوی متیونین نیز هست. در همین حال ، متیونین باعث افزایش اسیدیته و pH بدن می شود که می تواند بر جذب کلسیم داخل استخوان تأثیر منفی بگذارد.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

همه نمی توانند کلسیم را از شیر دریافت کنند !

علاوه بر این ، افراد زیادی وجود دارند که به دلیل آلرژی ، عدم تحمل لاکتوز یا اختلال خود ایمنی نمی توانند شیر بنوشند. اگر به دلایل ذکر شده نتوانید شیر بنوشید و روشهای دیگری برای مصرف مکمل کلسیم انجام ندهید ، به دلیل کمبود کلسیم خطر بیماری های استخوانی را در پی خواهید داشت.

بدست آوردن كلسیم كافی
بدست آوردن كلسیم كافی

به منظور جلوگیری از کمبود کلسیم به دلیل عدم نوشیدن شیر ، می توانید از غذاهای سرشار از کلسیم استفاده کنید:

غذاهای سرشار از کلسیم که به افزایش قد کمک می کنند

غذای دریایی

غذاهای دریایی مانند میگو ، خرچنگ ، ​​ماهی … یکی از غذاهایی است که از نظر کلسیم غنی ترین هستند. هر ۱۰۰ گرم گوشت صدف حاوی ۱۷۷ میلی گرم کلسیم است و هر ۱۰۰ گرم میگو حاوی ۸۸۲ میلی گرم کلسیم است. بنابراین ، اگر می خواهیم در آینده قد ایده آل داشته باشیم ، نباید غذاهای دریایی را نادیده بگیریم.

بیشتر بخوانید : ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

لوبیا

هر وعده لوبیا حاوی حدود ۱۷۵ میلی گرم کلسیم است. علاوه بر این ، سویا ، لوبیای سبز و لوبیای سفید نیز سرشار از پروتئین ، آهن و فیبر هستند. اگر در نوشیدن شیر مسئله دارید ، می توانید لوبیای زیادی بخورید تا کلسیم کافی دریافت کرده و رشد قد را تسهیل کند.

پرتقال

بسیاری از افراد به اشتباه معتقدند که پرتقال فقط ویتامین ها را تأمین می کند. در حقیقت ، هنگام خوردن یک پرتقال ، ۷۰ میلی گرم کلسیم به بدن خود می رسانید که معادل ۱۰٪ میزان کلسیم مورد نیاز بدن در طول روز است. این همچنین یک غذای بسیار محبوب است که هر کس می تواند از آن استفاده کند. بنابراین ، شما می توانید ۱ تا ۲ پرتقال در روز میل کنید تا مقدار کافی کلسیم ، ویتامین C ، ویتامین A و فیبر دریافت کنید که برای سلامتی و رشد قد بسیار مفید هستند.

بیشتر بخوانید : ۳۰ تمرین مفید برای افزایش قد

بادام

بادام همچنین نوعی مکمل کلسیم است که در جایگزینی شیر بسیار مؤثر است. مطالعات نشان داده است که خوردن بادام روزانه می تواند مقدار زیادی کلسیم را حتی به میزان بیش از شیر برای بدن فراهم کند. اگر ۱۶۸ گرم بادام میل کنید ، ۳۲۰ میلی گرم کلسیم دریافت می کنید. علاوه بر این ، بادام سرشار از فیبر ، ویتامین E و سایر مواد معدنی است که به بهبود و تقویت سلامت کمک می کند.

بدست آوردن كلسیم كافی
بدست آوردن كلسیم كافی

 

کلم بروکلی

کلم بروکلی به عنوان غذای فوق العاده نامیده می شود زیرا نه تنها مواد مغذی ضروری از جمله ویتامین A ، ویتامین K و مواد معدنی مانند منیزیم ، روی و فسفر را تأمین می کند بلکه حاوی کلسیم بسیار بالایی نیز هست. بنابراین می تواند به بدن کمک کند سالم بماند و قد را بهینه افزایش دهد.

کلم بروکلی سرشار از کلسیم است.

بیشتر بخوانید : مکمل کلسیم کودکان در زمستان

سیب زمینی شیرین

یک سیب زمینی شیرین حاوی حدود ۵۵ میلی گرم کلسیم است. علاوه بر این ، سیب زمینی شیرین همچنین نوعی ماده غذایی بسیار مناسب برای فرآیند هضم محسوب می شود. بنابراین ، اگر از شیر یا انواع ماهی و گوشت دیگر تغذیه شده اید ، می توانید سیب زمینی شیرین را انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که کلسیم به میزان کافی تأمین می شود.گوگل

علاوه بر این ، جامع ترین و موثرترین راه حل مکمل کلسیم و سایر مواد مغذی رشد قد استفاده از مکمل های رشد قد است. با توجه به نانومتر كلسيم و كلاژن هيدروليز شده و دوزهايي كه محققان به دقت محاسبه كرده اند ، مكمل هاي رشد قد يك منبع كافي از مواد مغذي را براي سالم ماندن و رشد قد سالم و سالم به وجود مي آورند.