بسکتبال باعث افزاش قد می شود

بسکتبال باعث افزایش قد می شود

بسکتبال باعث افزایش قد می شود : تصویر بازیکنان بسکتبال بسیار بلند احساس عمیقی روی ما گذاشته است. واقعیت این است که آنها به لطف این ورزش از قد فوق العاده ای برخوردار هستند. چگونه بسکتبال به افزایش قد کمک می کند؟ در ادامه میخواهیم درباره افزایش قد با بسکتبال صحبت کنیم.

بسکتبال یک ورزش رقابتی بین دو تیم است که در آن یک تیم سعی می کند مطابق قوانین توپ را درون سبد حریف قرار دهد و حریف را برای قرار دادن توپ در سبد خود محدود کند. این ورزش در سال ۱۸۹۱ توسط یک مربی تربیت بدنی آمریکا اختراع شد ، در حال حاضر این ورزش در بسیاری از مدارس در برنامه درسی تربیت بدنی گنجانده شده است.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

افزایش قد با ورزش مناسب

برای افزایش مناسب قد ، ما باید به طور منظم و صحیح ورزش کنیم تا به طولانی شدن استخوان ها و مفاصل کمک کنیم ، روند تشکیل استخوان از غضروف ها را تسهیل کنیم و تولید هورمون رشد را تحریک کنیم. بسکتبال یکی از معدود ورزش هایی است که می تواند تمام این اهداف را برآورده سازد ، از این طریق از رشد بهینه قد حمایت می کند.

در هنگام بازی بسکتبال ، بازیکنان همیشه باید حرکات و همچنین موقعیت های خود را تغییر دهند و مرتباً پرش های عمودی برای قرار دادن توپ در سبد حریف یا جلوگیری از گلزنی حریف انجام دهند. این به بدن کمک می کند که دیگر توسط نیروی جاذبه زمین کنترل نشود. علاوه بر این ، برخی حرکات مانند پرش عمودی یا پرتاب توپ نیز به آرامش کامل بدن کمک می کند ، که در صورت تکرار زیاد برای رشد قد مهم است.

بیشتر بخوانید : چرا والیبال به افزایش قد شما کمک می کند ؟

بازی بسکتبال اغلب به افزایش قد کمک خواهد کرد.

مطالعات بی شماری انجام شده و ثابت شده است که تولید یک هورمون رشد برای یک ساعت بازی بسکتبال تا ۳۰۰ برابر افزایش می یابد. این امر به این دلیل است که بازی بسکتبال باعث تولید مؤثر نیتریک اکسید و لاکتات می شود. در همین حال ، اکسید نیتریک و لاکتات دو عامل هستند که به طور مستقیم بر تولید هورمون رشد تأثیر می گذارند. به همین ترتیب ، بسکتبال وظیفه ارتقاء رشد بهینه قد را انجام داده است.

علاوه بر این ، تمرین و بازی بسکتبال در فضای باز در اوایل صبح یا اواخر بعد از ظهر به بدن کمک می کند تا ویتامین D ، که به طور مؤثر متابولیسم کلسیم در بدن را پشتیبانی می کند را تولید کند و در نتیجه رشد قد را تسهیل می کند.

افزایش قد با ورزش

برنامه ریزی کنید تا کودکان از طریق بسکتبال افزایش قد داشته باشند

به منظور بهبود فرصت های داشتن یک قد ایده آل در آینده ، باید به فرزندان مان اجازه دهیم که از همین حالا با یک برنامه مشخص به شرح زیر تمرین بسکتبال را بپردازند. کودکان باید در سنین پایین بسکتبال بازی کنند.

هنگامی که کودکان در حدود ۶ تا ۷ سال سن دارند و قادر به انجام مهارت های ورزشی هستند ، والدین باید به آنها اجازه دهند که با بسکتبال آشنا شوند. تمرین بسکتبال با شدت مناسب در سنین پایین ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های تنفسی ، بیماری های گوارشی و بیماری های خفیف را محدود می کند ، باعث تقویت قدرت و استقامت و تقویت ایمنی در شرایط شدید آب و هوایی می شود.

بیشتر بخوانید :ورزش های موثر برای افزایش قد

برنامه های تمرینی مناسب برای هر سن  | افزایش قد با بسکتبال

هنگامی که کودکان در حدود ۶ سال سن دارند ، والدین نباید آنها را وادار کنند که مطابق قوانین بسکتبال تمرین کنند. درعوض ، والدین باید به آنها کمک کنند تا اهمیت ورزش را درک کنند و همچنین روحیه تیم بسکتبال را برای آنها گسترش دهند.

هنگامی که کودکان ۷ ساله هستند ، بدن آنها به اندازه کافی رشد می کند تا از مهارت های ساده بسکتبال گرفته تا نوع پیشرفته آشنا شوند. در آن زمان والدین باید به آنها اجازه دهند مکرراً و منظم بسکتبال را تمرین کنند. با این حال ، این زمان مناسب برای اجرای کل قوانین نیست. از کودکان خواسته می شود كه برخی از قوانین اساسی را انجام دهند در این سن والدین نباید بر صحت عملکرد كودكان اصرار كنند زیرا این امر باعث می شود احساس استرس كنند. درعوض ، والدین باید هر مسابقه را به عنوان زمانی برای تفریح ​​کودکان در نظر بگیرند.

افزایش قد با بسکتبال

 

 

افزایش قد با بسکتبال

پس از ۱۰ سالگی ، کودکان در مدارس و همچنین در مسابقات می توانند یاد بگیرند و بسکتبال بازی کنند. اگر والدین توجه داشته باشند که کودکان استعداد و اشتیاق به بسکتبال دارند ، والدین باید آنها را ترغیب کنند که با کوشش ، مهارت های بسکتبال خود را بهبود بخشند و این ورزش را ادامه دهند تا یک بسکتبالیست حرفه ای شوند. از طرفی والدین باید به مراقبت های بهداشتی کودکان توجه کنند.

بیشتر بخوانید : برخی از ورزش هایی که باعث کوتاه شدن شما می شوند

در حقیقت ، بازی بسکتبال انرژی زیادی را از کودکان می گیرد. بنابراین برای بازیابی سلامتی باید به کودکان انرژی اضافی داده شود. والدین باید رژیم های غذایی مناسب را برای کودکان بسازند و مکمل غذاهای مغذی را در رژیم های کودکان ایجاد کنند. علاوه بر این ، برای تسهیل در مطالعه کودکان ، مشارکت در فعالیت های بدنی و همچنین رشد قد ، کودکان باید استراحت کافی داشته باشند ، زود بخوابند و به اندازه کافی بخوابند.

منبع : گوگل