عادت های بد در مراقبت از فرزندان

به کودکان كمك كنید تا برخی از عادت های بد را رها كنند تا قد بلندتر شوند

عادت های بد در مراقبت از فرزندان : برخی از عادت های بد وجود دارد که بر رشد قد تأثیر منفی می گذارد. پیروی از عادت های بد در مراقبت از فرزندان ، باعث می شود که شما مانع از رشد قد فرزندان خود شوید.

 

خوردن زیاد غذا مضر برای افزایش قد

خیلی زیاد خوردن

بسیاری از والدین نمی دانند چگونه عادت های غذایی کودکان را تنظیم کنند یا فکر می کنند کودکان باید تا حد ممکن غذا بخورند. در نتیجه ، آن ها همیشه کودکان را مجبور به خوردن زیاد می کنند. این به طور جدی بر سلامت کودکان و همچنین رشد قد آن ها تأثیر می گذارد. خوردن بیش از حد به خصوص در عصر ، می تواند باعث سوء هاضمه در کودکان شود و خوابیدن برای آن ها دشوار باشد. از این رو روند تولید هورمون رشد نیز متوقف می شود.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

تغذیه بیش از حد کودکان خطر چاقی را افزایش می دهد.

به ویژه ، خوردن بیش از حد باعث افزایش هورمون های تیروئید می شود ، که منجر به کاهش سریع مولکول های کلسیم می شود که دلیل پوکی استخوان ، شکستگی استخوان و رشد قد است. علاوه بر این ، هنگامی که کودکان زیاد غذا می خورند ، بدن آنها باید مقدار زیادی خون را به روده ها برسانند تا روند سوخت و ساز بدن را پشتیبانی کند. این  منجر به نقص در خون رسانی به مغز می شود. در نتیجه مغز خسته می شود.

استفاده زیاد از گوشی مضر برای افزایش قد

زمان زیادی را صرف دستگاه های الکترونیکی نکنید

زندگی مدرن باعث می شود والدین دیگر وقت خود را برای بازی با فرزندان شان نگذارند. بسیاری از والدین به فرزندان شان اجازه می دهند تا با وسایل الکترونیکی بازی کنند تا وقت کار داشته باشند. با این حال ، این بسیار خطرناک است زیرا دستگاه های الکترونیکی چنان اعتیاد آور هستند که حتی والدین نیز به سختی می توانند در برابر آن مقاومت کنند.

اجازه دادن به بچه ها وقت بیش از حد در دستگاه های الکترونیکی می تواند بر قد آینده آنها تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید : علل اصلی عدم جذب کلسیم در انسان

به ویژه ، کودکانی که به وسایل الکترونیکی اعتیاد پیدا می کنند ، اغلب برای ورزش تنبلی می کنند که این امر به طور جدی بر رشد قد آنها تأثیر می گذارد. برای دستیابی به رشد قد خوب و برای تحریک انعطاف پذیری مفاصل و تحریک تولید هورمون رشد باید به طور مکرر ورزش کنند. با این حال ، اگر کودکان فقط دوست دارند برای بازی با تلفن های هوشمند یا iPad در رختخواب خود بنشینند یا دراز بکشند ، روند رشد قد نمی تواند به صورت مطلوب انجام شود.

تحرک مناسب برای افزابش قد کودکان

فعالیت های فضای باز کودکان را محدود نکنید

در حقیقت ، بسیاری از والدین غالباً از ترس این که کودکان آسیب ببینند یا با دوستان بد ارتباط برقرار کنند ، اجازه نمی دهند که کودکان در فعالیت های در فضای باز شرکت کنند. با این حال ، این بر رشد قد و روانشناسی کودکان تأثیر منفی گذاشته است.

کودکان برای اینکه در معرض آفتاب قرار بگیرند ، باید در فعالیت های در فضای باز شرکت کنند. پرتوهای مادون قرمز در آفتاب در اوایل صبح و اواخر بعد از ظهر باعث رقیق شدن رگ های خونی و تقویت گردش خون می شود. پرتوهای UV می تواند برخی از باکتری های بیماری زا را بر روی پوست بکشد و از کم خونی جلوگیری کند. در عین حال ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به سنتز ویتامین D که در رشد قد و سلامتی کودکان نقش اساسی دارد ، کمک می کند.

بیشتر بخوانید : نکات تغذیه ای برای رشد چشمگیر قد

ویتامین D باعث تنظیم کلسیم و انتقال این ماده معدنی به غضروف های استخوانی می شود تا استخوان ها به شکل مناسبی رشد کنند و در نتیجه قد کودکان را افزایش می دهد.

تا دیر وقت بیدار بودن !

در سنین مدرسه ، بسیاری از کودکان باید برای انجام تکالیف یا بازنگری دروس خود ، تا دیر وقت بیدار بمانند. با این حال ، این فعالیت ها در سنین رشد کودکان بسیار خطرناک است.

هورمون رشد بیشتر شب هنگام از ساعت ۱۱ صبح تا ۱ بعد از ظهر ترشح می شود ، وقتی کودکان عمیقاً می خوابند. اگر کودکان خیلی دیر بمانند ، این لحظات طلایی را از دست می دهند. در نتیجه ، قد آنها بسیار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. دیر خواب رفتن می تواند منجر به مشکلات خواب ، خستگی و کمبود انرژی برای فعالیت های روزانه شود.

رژیم غذایی سالم موثر برای افزایش قد

مکمل غذایی نادرست

تغذیه ۳۲ درصد رشد قد را تشکیل می دهد. با توجه به اهمیت تغذیه در رشد قد ، بسیاری از والدین به مکمل های غذایی کودکان توجه زیادی می کنند. با این حال ، عدم دانش تغذیه ای بسیاری از والدین باعث شده است رشد قد کودکان تحت تأثیر قرار گیرد.

بیشتر بخوانید : نکاتی در مورد رشد قد کودکان

بعضی از والدین غالباً از مکمل كلسیم  برای فرزندانشان استفاده می كنند اما آنها نمی دانند چه مقدار كلسیم برای چه سنی لازم است و این باعث كاهش كلسیم در كودكان می شود. متخصصان تغذیه توصیه کرده اند که اضافه کردن کلسیم به همان اندازه کمبود کلسیم خطرناک است. زیرا منجر به سفتی زودرس استخوان ، محدودیت در رشد استخوان ها و تجمع کلسیم در کلیه ها می شود که باعث ایجاد سنگ کلیه می شود. مکمل غذایی نادرست می تواند بر رشد قد کودکان تأثیر منفی بگذارد.

علاوه بر این ، خوردن غذاهای بیش از حد چرب و غذاهای بسیار شیرین و نوشیدن آب زیاد گازدار و سایر محرک ها مانع از رشد قد کودکان می شود. کمک به کودکان برای به دست آوردن قد بلند کار ساده ای نیست. بنابراین ، والدین باید به طور فعال خود را با دانش لازم در مورد رشد قد مجهز کنند ، از این طریق برنامه ریزی می کنند تا از رشد قد کودکان به طور مؤثر و ایمن مراقبت کنند.

عادت های بد در مراقبت از فرزندان

بیشتر بخوانید :چرا والیبال به افزایش قد شما کمک می کند ؟

منبع : گوگل