تاثیرات قد بر اعتماد به نفس

تاثیرات قد بر اعتماد به نفس | افزایش قد 

تاثیرات قد بر اعتماد به نفس : شاید لازم باشد به این سوالات کمی عمیق تر نگاه کنید : چه کارهایی می توانید انجام دهید تا وضعیت و اندازه قد شما تغییر کند ؟ آیا با اندازه کافی پیگیر آن بوده اید ؟ آیا واقعا شرایط و وضعیت تغییر پذیر است ؟

در صورتی که کاملا شرایط را مورد بررسی قرار دادید و متوجه شدید که نمی توان آن را تغییر داد ، وقت آن است که نظریه و باوری را نسبت به خود اهمیت دهید و آن این است شما خودتان چه باوری نسبت به اندازه قد خود دارید و تا چه اندازه پذیرش آن را دارید و به سازگاری با آن رسیده اید ؟ در چنین موقعیتی اگر نسبت به خود حسی منفی دارید ، حالتان نیز خوب نخواهد بود. این نوع رویکرد می تواند در تمامی نقش ها و جنبه های زندگی شما ، مانند جنبه اجتماعی ، خانوادگی ، تحصیلی و یا حتی فردی نیز موثر است. اگر نوع دیدگاه شم نسبت به خودتان خوب نباشد ، اعتماد به نفس تان نیز پایین آمده و در ارتباطات خود دچار مساله خواهید بود.

مهارت ها و توانمندی های خود را افزایش و پرورش دهید

بارها شاید شنیده باشید که تنها به دلیل کوتاهی قد ، افراد تمایلی ندارند که دیده شوند. شاید لازم باشد به جای تمرکز بر این موضوع بر سایر مهارت ها و  توانمندی های فردی و اجتماعی خود تمرکز کرده و آن ها را افزایش دهید. تا زمانی که در حال پرورش ویژگی و خصوصیات مثبت و سازنده ی خود هستید ، عملکردهای شما نیز رو به افزایش خواهد داشت و به این ترتیب اعتماد به نفس شما نیز رشد خواهد کرد. به عنوان مثال مهارت های ارتباطی به گونه ای هستند که می توان آن ها را با تلاش و پشتکار و بدون افکار منفی ، رشد داد. مطالعه کتب و مقالات در این زمینه نیز می تواند کمک بسزایی داشته باشد. بر طرف کردن کم رویی و نداشتن ارتباط اجتماعی تنها به دلیل کوتاهی قد ، با تمرین بر روی اعتماد به نفس خود ، حل شدنی است.

بیشتر بخوانید : تاثیر ژنتیک بر رشد قد انسان

علت های کوتاهی قد :

۱- تاثیر ژنتیک : در این شکل از کوتاهی قد ، رشد کودک نسبت به سال ، طبیعی بوده و سن استخوانی نیز متناسب با سن تقویمی کودک است.

۲- تأخیر سرشتی : گروهی از کودکان در سن دو سالگی دارای کوتاهی قد هستند و با سرعت رشد مناسبی در سال مواجه هستند. اما سرعت رشد استخوانی در این گروه از کودکان کم است. بنابر این این کودکان با تاخیر در بلوغ مواجه می شوند. اما بالاخره این کودکان از نظر ژنتیکی به رشد قدی خود می رسند.

۳- بیماری ها : مواردی مانند کمبود ویتامین D و یا کلسیم یا نداشتن برنامه غذایی مناسب ، باعث نرمی استخوان می شود. همچنین بیماری های گوارشی ، بیماری های ریوی ، کبدی و یا کلیه ها ، کم خونی و یا کم کاری غده تیروئید نیز تماما از جمله بیماری هایی هستند که بر روی کوتاهی قد تاثیر گذارند.

۴-داروها : استفاده بی رویه داروهای کورتونی نیز مانع رشد طبیعی استخوان ها خواهد بود.

۵- اشکال در رشد داخل رحمی : این عامل نیز از دیگر علت های موثر در کوتاهی قد کودکان است.

بیشتر بخوانبد : افزایش قد بعد از هجده سالگی

این نکته را بایستی توجه داشته باشید که همه انسان ها در سه مرحله از زندگی رشد می کنند و پذیرش این نکته می تواند در احساس رضایت از آنچه که هستیم را ایجاد نماید.

مرحله اول : تا سن دو سالگی بین سی الی سی و پنج سانت کودک افزایش قد خواهد داشت . هر چه به دو سال نزدیک تر می شود سرعت رشد نیز کمتر خواهد بود.

مرحله دوم : بعد از دو سالگی تا قبل از بلوغ ، کودک دارای رشد پنج الی هفت سانت خواهد بود.

مرحله سوم : در نهایت در دوره بلوغ ، بدن دچار جهش بزرگ رشد در قد می شود. به طور میانگین در دخترها بین ۲۰ تا ۲۵ سانت و در پسرها نیر بین ۲۵ الی ۳۰ سانت افزایش قد اتفاق می افتد. این جهش عمدتا در مراحل انتهایی سن بلوغ روی خواهد داد.

این نکته نیز مطرح است که عمدتا صفحات رشد در دختران بین سنین ۱۵ تا ۱۷ سالگی بسته می شود و در پسران بین سنین ۱۶ تا ۱۸ سال اتفاق می افتد. بعد از این سن تنها با داشتن برنامه غذایی و ورزشی مناسب می توان امید داشت که اندکی به قد افراد افزوده شود که این روند نیز ، صبر و پشتکار بسیاری را می طلبد.

 

در این جا فروشگاه زیبارویان راه حلی برای درمان کوتاهی قد و افزایش قد تضمینی ارائه داده است.

راه حل زیبارویان برای شما پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و پکیج افزایش قد طلایی

منبع : گوگل