تاثیر صبحانه در افزایش قد

انصراف از خوردن صبحانه دلیل است که نمی توانید قد بلندتر شوید

تاثیر صبحانه در افزایش قد : رشد قد به عوامل بسیاری بستگی دارد که در آن تغذیه بیشترین سهم را تشکیل می دهد (۳۲٪ درصد آن ). امروزه گرچه بسیاری از جوانان هنوز در مرحله رشد قد قرار دارند ، اما قد آنها هنوز تغییر نمی کند. یكی از مهمترین دلایل این امر ، نخوردن مداوم صبحانه است.

تأثیرات نخوردن صبحانه بر سلامتی و تاثیر صبحانه در افزایش قد

در برخی از کشورها ، صبحانه به عنوان میان وعده در نظر گرفته می شود و بندرت مورد توجه کافی قرار می گیرد. ما معمولاً به طور کامل صبحانه نمی خوریم ، به جای صبحانه یک فنجان قهوه مصرف می کنیم و حتی بدون اینکه متوجه شویم که این امر تأثیر زیادی بر سلامتی و همچنین روی رشد بدن می گذارد.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

اگر مکمل های غذایی برای افزایش قند خون مصرف نشود ، بدن برای جایگزینی آن باید از گلیکوژن موجود در عضلات و کبد استفاده کند. این امر با علائم شایع مانند خستگی ، سرگیجه و بی حسی اندام ، فعالیت های کبد و ماهیچه ها را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می دهد.

صبحانه ها نقش مهمی در سلامتی دارند.

شب ها بدن استراحت می کند اما دستگاه گوارش دائما در تلاش است تا غذاها را به انرژی تبدیل کند. حوالی ساعت ۷ صبح ، اسید معده ، آنزیم های گوارشی ترشح می کند. در این زمان بدن برای خنثی کردن این اسیدها و آنزیم ها به مکمل غذایی نیاز دارد ، در غیر این صورت آنها بر روی معده تأثیر منفی گذاشته و منجر به بیماری هایی می شوند.

صفرا به طور مداوم شب ها ترشح می شود و در کیسه صفرا ذخیره می شود. صبحانه ترشح صفرا را تحریک می کند. اگر صبحانه ها از بین بروند ، صفرا راکد می ماند و همین امر باعث ترشح کلسترول در سطح کیسه صفرا می شود.

بیشتر بخوانید : ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

افرادی که از صبحانه صرف نظر می کنند ، تمایل دارند که بیشتر در هنگام ناهار و شام و میان وعده میل کنند تا گرسنگی را برطرف کنند و این باعث افزایش خطرات چاقی می شود.

بنابراین نخوردن صبحانه باعث می شود تا اندام های بدن به طور جدی آسیب ببینند. در نتیجه ، ما خسته ، ناراحت و پریشان خواهیم شد که این امر تأثیر زیادی بر سلامت ما و همچنین عملکرد شغلی خواهد گذاشت.

تاثیر صبحانه در افزایش قد
تاثیر صبحانه در افزایش قد

 

نقش صبحانه ها در افزایش قد

یک وعده صبحانه مغذی یکی از نکات کلیدی برای افزایش رشد قد به طور موثر است. بیدار شدن از خواب و تهیه یک صبحانه مغذی برای خودتان حداکثر از علائم منفی فوق ناشی از نخوردن صبحانه جلوگیری خواهید کرد.

صبحانه برای رشد و نمو بدن بسیار مهم است زیرا این زمانی است که سلولهای بدن به شدت عملکرد می کنند و مواد مغذی را به طور مؤثر جذب می کنند ، از این طریق به بدن کمک می کند انرژی کافی برای یادگیری و کار و افزایش رشد جسمی خصوصاً در سن رشد کسب کند.

بیشتر بخوانید : آیا والدین کوتاه می توانند فرزندان بلندی داشته باشند ؟

نخوردن صبحانه به طور حتم دلیل کوتاهی قد است.

مواد مغذی موجود در صبحانه باعث افزایش متابولیسم مواد در بدن و افزایش مقاومت بدن می شود. در همین حال ، مقاومت بدن مستقیماً متناسب با رشد جسمی است. مطالعات علمی نشان داده است که افرادی که عادت به صرف صبحانه ندارند ، اغلب دچار سرماخوردگی و آنفولانزا می شوند. بنابراین ، شما به هر دلیلی نباید از صبحانه صرف نظر کنید و از فرصت داشتن یک قد بلند چشم پوشی کنید.

صبحانه مناسب برای رشد مطلوب قد

انرژی یک صبحانه بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ کیلو کالری متغیر است ، که ۲۵ تا ۳۰ درصد از کل انرژی در روز را شامل می شود. به گفته متخصصان تغذیه ، صبحانه ای که به نظر می رسد بهترین است باید سرشار از پروتئین و پر از مواد مغذی مانند فیبر ، کلسیم و مواد معدنی باشد.

تاثیر صبحانه در افزایش قد
تاثیر صبحانه در افزایش قد

 

برای داشتن سلامتی مناسب و افزایش موثر رشد قد ، باید صبحانه های مغذی و مناسب را طبق اصول زیر تهیه کنیم:

غذاهایی که سرشار از پروتئین و آهن هستند: ما باید غذاهای متنوعی از جمله گوشت ، ماهی ، تخم مرغ و آجیل بخوریم تا روند شکل گیری ماهیچه ها را تحریک کرده و به سلامت و سلامتی بدن کمک کنیم.

بیشتر بخوانید : آیا آهسته دویدن باعث افزایش قد می شود ؟

نشاسته: اضافه کردن غذاهای نشاسته ای به صبحانه هایی مانند برنج ، فرنی ، سیب زمینی شیرین ، نودل و … انرژی زیادی را برای تأمین نیازهای روزانه فعالیتهای اساسی بدن فراهم می کند.

صبحانه های مغذی به حداکثر رساندن رشد قد کمک می کنند.

میوه و سبزیجات: اضافه کردن میوه و سبزیجات به وعده های صبحانه ویتامین ها و فیبر کافی را برای بدن فراهم می کند. منبع : گوگل

شیر: نوشیدن شیر در صبح برای سلامتی و همچنین برای رشد قد بسیار مفید است زیرا شیر منبع ویتامین ها و مواد معدنی مانند پروتئین ، چربی ، آهن ، روی ، منیزیم ، کلسیم و غیره است.

تاثیر صبحانه در افزایش قد