تاثیر لبنیات در افزایش قد

چهار محصول لبنی که به کودکان کمک می کنند قد بلند شوند

تاثیر لبنیات بر افزایش قد : شیر به عنوان نوعی غذا شناخته شده است که برای رشد مغز و قد در کودکان بسیار مناسب است. با این حال ، هر کودکی شیر را دوست ندارد. بنابراین ، خوردن لبنیات کمک خواهد کرد که ویتامین ها و همچنین مواد معدنی موجود در شیر را به اندازه کافی جذب کنند ، گرچه شیر نمی نوشند. بیایید در مورد محصولات لبنی بیشتر بدانیم که در مقاله زیر به افزایش قد کودکان کمک می کند.

ماست برای افزایش قد

ماست و تاثیر لبنیات بر افزایش قد

ماست معمولاً از شیر گاو تهیه می شود. ماست حاوی ویتامین ها و مواد معدنی معمولی مانند کلسیم ، پتاسیم ، ویتامین C ، ویتامین D ، روی ، اسید لاکتیک و پروبیوتیک ها است که نه تنها جوانه های چشایی را تحریک می کنند بلکه برای دستگاه گوارش نیز مفید هستند. به طور خاص ، ماست سرشار از ویتامین D است که به تسریع در جذب کلسیم به بدن کمک می کند و از این طریق مقاومت بدن را افزایش می دهد و به افزایش قد در کودکان کمک می کند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

ماست به دلیل تخمیر ، جداسازی چربی و پاستوریزه بودن ، تعداد زیادی باکتری مفید دارد. به همین دلیل ماست می تواند به تعادل سیستم باکتریهای روده ، محافظت از دستگاه گوارش و بهتر جذب مواد مغذی از مواد غذایی کمک کند.

از آنجا که ماست تخمیر شده حاوی اسیدهای زیادی است ، خوردن زیاد ماست می تواند بر فعالیت آنزیم های گوارشی تأثیر بگذارد. در حالت ایده آل ، کودکان باید روزانه حداکثر ۲ عدد مربا ماست میل کنند تا بدن خود را به اندازه کافی با کلسیم تکمیل کنند که همین باعث افزایش استحکام استخوان ها می شود.

پنیر برای افزایش قد

پنیر

پنیر همچنین به افزایش قد فرزندان کمک مناسبی می کند. از آنجا که پنیر با انعقاد و تخمیر شیر از گاو یا بز تهیه می شود ، حاوی ویتامین A ، ویتامین B ، ویتامین D ، ویتامین E ، کلسیم ، پروتئین ، روی ، فسفر و غیره است.

بیشتر بخوانید : ورزش های موثر برای افزایش قد

از آنجا که پنیر فرآورده های لبنی است ، همچنین شامل تمام مواد مغذی شیر است. اما ، اگرچه پنیر حاوی تمام مواد مغذی شیر است ، اما چگالی مواد مغذی بالاتری دارد. به طور خاص ، پنیر حاوی پروتئین هیدرولیز شده است که جذب آن را آسان تر می کند. علاوه بر این ، پنیر حاوی کلسیم است که ۳-۶ برابر بیشتر از شیر و ماست است بنابراین برای افزایش قد در کودکان مفید است.

صبحانه برای افزایش قد

پوست شیر و تاثیر لبنیات بر افزایش قد

پوست شیر ​​لایه‌هایی است که هنگام گرم شدن شیر یا وقتی شیر برای مدتی بدون آنکه پوشانیده شود روی سطح شیر شناور است. به پوست شیر ​​نیز کرم شیر گفته می شود. پوست شیر ​​نیز سرشار از کلسیم و سایر مواد معدنی و ویتامین ها است. پوست شیر ​​نه تنها برای دستگاه گوارش مفید است بلکه منبع مهمی از انرژی را برای تسهیل رشد قد و رشد استخوان در کودکان به ارمغان می آورد.

بیشتر بخوانید : برخی از ورزش هایی که باعث کوتاه شدن شما می شوند

از آنجا که پوست شیر ​​از نظر میزان چربی زیاد است ، برای کودکانی که کمتر از ۱۰ ماه سن دارند و سیستم گوارش ضعیفی دارند ، مناسب نیست.

کره برای افزایش قد

کره و تاثیر لبنیات بر افزایش قد

کره که از شیر گاو تهیه می شود ، برای پخت و پز یا با نان سرو می شود. کالری موجود در کره با یک قاشق غذاخوری کره حاوی حدود ۱۰۱ کالری بسیار زیاد است. علاوه بر این ، ۴۰۰ اسید چرب مختلف در کره وجود دارد. به طور خاص ، کره همچنین سرشار از ویتامین A ، ویتامین D ، ویتامین E ، ویتامین K2 و ویتامین B12 است. افزودن کره به رژیم های غذایی روزانه انرژی لازم را برای بدن فراهم می کند و فعالیت های بدنی را به صورت مؤثرتر انجام می دهد و در نتیجه افزایش قد را تسهیل می کند. ویتامین های موجود در کره همچنین سلامت استخوان و مفاصل را تقویت می کنند و به رشد و ضخامت استخوان ها کمک می کنند و از این طریق افزایش قد را به وضوح بهبود می دهند.

بیشتر بخوانید : بسکتبال باعث افزایش قد می شود

در پایان …

در بالا اطلاعاتی در مورد ۴ محصول لبنی برتر که باعث افزایش قد در کودکان می شود وجود دارد. امیدواریم با استفاده از این مقاله ، والدین با استفاده از محصولات لبنی دانش مفیدی کسب کنند تا فرزندان خود را صاحب قدی مناسب کنند.

تاثیر لبنیات بر افزایش قد

منبع : گوگل