تاثیر ژنتیک بر افزایش قد زیبارویان

تاثیر ژنتیک بر رشد قد انسان افزایش قد

تاثیر ژنتیک : بر اساس تحقیقات دانشمندان ، تنها هشتاد درصد از اندازه قدی اشخاص به وسیله تفاوت های توالی دی ان ای به صورت ارثی مشخص می شود. اما میزان اثر گذاری این ژن ها چندان مشخص نیست. در بعضی مواقع به دلیل جهش های کمیاب زن ، تغییرات چشمگیری بر روی رشد قد ایجاد می شود ، به عنوان مثال ژن های FGFR3 باعث آکندروپلازی است که یکی از نشانه های آن کوتاهی قد می باشد. تاثیر ژنتیک

بیشتر بخوانید : تفاوت قد مردان و زنان در چیست ؟

در حالت کلی می توان گفت که قد اشخاص ، بوسیله اختلافات در ژن ها کنترل می گردد که تاثیر کمی بر قد دارند. همچنین عوامل محیطی مانند تغذیه نیز بر افزایش قد موثر است. تا کنون بیشتر از هفتصد نوع از این تغییرات یافت شده است و پیش بینی می شود که در کوتاه ترین زمان تعداد زیادتری نیز شناسایی گردد. لازم به ذکر است که بعضی از تغییرات ایجاد شده در ژن ها به صورت کاملا مستقیم و یا غیر مستقیم بر صفحات رشد تاثیر گذارند. وظیفه ی این صفحات این است که در قسمت هایی که استخوان های بلند دست و پا قرار دارند ، در دوره رشد کودک ، باعث بلندی استخوان ها شوند.

بیشتر بخوانید : رابطه ورزش ها با افزایش قد

جدای از ژن FGFR3، دانشمندان تعداد زیادی ژن را شناسایی نموده اند که بر روی رشد قدی افراد تاثیر بسزایی دارند. این ژن ها بدلیل بیماری که ایجاد می کنند و تاثیر زیادی که این نسخه ها بر روی ژن های موثر بر قد دارند ، بسیار مورد توجه و بررسی دانشمندان این شاخه از علم ژنتیک هستند. دیده شده ژن هایی مانندACAN تغییراتی را ایجاد می کند که می تواند تاثیرات شدیدی را بر روی یک سری از افراد ایجاد نماید و در مقابل بر گروه دیگر اثرات بسیار کمی را به وجود می آورد که در سلامتی آن ها مساله ای را ایجاد نمی کند.

بیشتر بخوانید : تغذیه و تاثیراتش روی افزایش قد

در علم ژنتیک ، قد افراد به وسیله ژن های متفاوتی که نوعی الگوی وراثتی به همراه دارد ، شکل می گیرد. بنابر این خیلی آسان نیست که پیش بینی شود قد یک کودک دقیقا چه خواهد شد. این موضوع وجود دارد که اغلب کودکان قدی شبیه والدین خود خواهند داشت ، اما عوامل متعددی می تواند باعث شود که در یک خانواده فرزندان قد های متفاوتی را تجربه کنند. خارج از موضوع ژنتیک ، عواملی مانند هورمون ها نیز در رشد قدی موثر هستند که محققان به دلایل کامل آن نرسیده اند.
می توان گفت که در کنار عوامل بسیار موثر مانند ژنتیک و زیست شناسی ، میزان قد افراد به عوامل محیطی مانند شرایط تغذیه ای مادر در دوران بارداری ، مصرف سیگار ، آرامش و یا استرس در دوران بارداری و شیرخوارگی نیز بستگی دارد. کودکی که تغذیه مناسبی دارد ، سلامت و فعالی است ، این احتمال بیشتر وجود دارد که تا سن بلوغ از قد بلندتری برخوردار باشد تا کودکی که با بیماری دست و پنجه نرم می کند و تغذیه مناسب و سالمی ندارد. همچنین می تواند عوامل اجتماعی مانند تحصیل و شغل والدین و یا حتی قومیت ها در رشد قدی کودکان موثر باشد. گاهی اوقات پیش آمده است که با مهاجرت به منطقه یا کشوری با امکانات بهتر و شرایط رفاهی مناسب تر ، تاثیرات زیادی را در نسل بعد بر روی بلندی قد افراد گذاشته است.

ژاپنی‌ها به صورت ژنتیکی کوتاه قد هستند؟ تاثیر ژنتیک :
در تحقیقات انجام شده ، به غیر از عامل ژنتیک ، نوع زندگی و نحوه تغذیه که بر روی قد انسان ها موثر است و بر اساس مطالعات ژنتیکی بر روی رشد قدی بر روی مردمان آسیایی ، تعداد زیادی دی ان ای کمیاب یافت شده است . این مطالعات نشان از این است که بین ژن هایی که باعث رشد طبیعی بدن هستند تعاملی پیچیده روی می دهد که در سرتاسر جهان دارای شباهت و اختلاف های زیاد و ریشه ای است. به عبارتی اندازه قدی هر کس بسیار موثر از توالی دی ان ای است که بصورت ارثی از والدینش دریافت نموده است.

در بررسی های انجام شده تعداد زیادی ژن وجود دارد که بر رشد غضروف و استخوان ها موثرند. این تحقیقات بر روی اروپایی ها ، نشان داده است که به جهت آن که گروه های جمعیتی در سراسر دنیا هریک ژن های مختص به خود را دارند ، بنابر این امکان اینکه تصویری از ژنتیک قدی افراد در جهان ترسیم شود ، ممکن نیست.
در یک تحقیق بر روی مردم ژاپن ، از میان حدود پانصد نفر ، شصت و چهار نفر آن ها کوتاه قد اعلام شدند. این جمعیت بیشتر دارای ژن هایی که در بلندتر شدن قد ارتباط دارند ، هستند. ساختارهای ژنتیکی نشان می دهد که رشد قدی افراد در ژاپن و کشورهای اروپایی مشابه است. این تحقیقات نشان می دهد که گذشتگان ژاپن و اروپایی ، به دلیل فشارهای تکامل ، تغییرات بنیادی را در رشد قدی داشته اند. در عین حال تغییرات در نوع زندگی و تغذیه نیز ، بسیار موثر بوده است.
دانشمندان با بررسی عواملی که ذکر شد ، امیدوارند بتوانند با تکیه بر علم ژنتیک و ساختارهای ژنتیکی جمعیت های مختلف به یک معماری کامل برای رشد قدی برسند.

 

در این جا فروشگاه زیبارویان راه حلی برای درمان کوتاهی قد و افزایش قد تضمینی ارائه داده است.

راه حل زیبارویان برای شما پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و پکیج افزایش قد طلایی

منبع : گوگل