تغذیه در دوران بارداری

تغذیه در دوران بارداری به فرزندان شما در آینده کمک می کند قد بلندتری داشته باشند

تغذیه در دوران بارداری : بارداری نیز یکی از مراحل طلایی رشد قد کودکان محسوب می شود. اگر زنان باردار رژیم های غذایی مناسبی به همراه زندگی سالم و سلامت روانی خوبی داشته باشند ، نوزادان آن ها به وزن و قد خوبی دست می یابند که این امر رشد قد نوزادان را بعدا تسهیل می کند.

جنین از مادر تغذیه می کند. بنابراین ، از ابتدای بارداری ، زنان باردار باید به طور فعال خود را با دانش مربوط به تغذیه و مراقبت های بهداشتی تجهیز کنند تا بتوانند از خود و نوزادان خود به طور کامل مراقبت کنند. به ویژه ، از ماه چهارم به بعد ، استخوان جنین شروع به شکل گیری و رشد می کند.

در صورت مراقبت مناسب از جنین ، نوزادان می توانند بعد از تولد به ۵۰ سانتی متر برسند. این امر برای رشد جسمی آتی کودک بسیار مهم است زیرا پایه و اساس رشد قد در آینده آنها را ایجاد می کند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

به منظور حمایت از ر شد جنین ، زنان باردار باید این رژیم های غذایی زیر را در رژیم های غذایی خود تقویت کنند :

لبنیات در دوران بارداری

شیر و لبنیات

در حقیقت ، علاوه بر مواد معدنی اساسی مانند آهن ، منیزیم ، فسفر و بسیاری از ویتامین های دیگر ، یک لیوان شیر حاوی ۳۰۰ گرم کلسیم است. این ماده ی معدنی برای تشکیل استخوان جنین بسیار مهم است. بنابراین ، زنان باردار باید روزانه دو لیوان شیر بنوشند و سایر لبنیات مانند ماست ، پنیر و غیره را مصرف کنند.

بیشتر بخوانید : سبزیجات که به افزایش قد کمک می کنند

تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین D است که برای مادران و همچنین برای رشد قد جنین بسیار مناسب است. ویتامین D در سنتز کلسیم و کانی سازی استخوان شرکت می کند و بدین ترتیب طول استخوان ها افزایش می یابد. طعم تخم مرغ کاملاً خوب است بنابراین زنان باردار نباید اضافه کردن تخم مرغ را به رژیم های روزانه خود فراموش کنند.

ماهی در دوران بارداری

ماهی سالمون و قزل آلا

ماهی دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ است که برای سیستم عصبی و همچنین رشد قد جنین بسیار مناسب است. علاوه بر این ، امگا ۳ خطرات ناشی از تولد زودرس و افسردگی پس از زایمان را به حداقل می رساند و سلامت مادران را برای مراقبت از جنین و همچنین نوزادان تضمین می کند.

لوبیا

لوبیا سرشار از کلسیم ، ویتامین ها و فیبر است که برای سلامتی مادران و همچنین جنین مفید است. مکمل کافی کلسیم برای تشکیل استخوان و رشد استخوان جنین ها لازم است. علاوه بر این ، پروتئین موجود در لوبیا باعث بهبود مقدار بافت و سلول می شود و باعث افزایش قد و وزن جنین می شود.

بیشتر بخوانید : میوه های سرشار از کلسیم به کودکان کمک می کنند قد بلند تر کنند

میوه ها

میوه هایی که سرشار از ویتامین C ، ویتامین E ، فیبر مانند کیوی ، پرتقال ، موز ، انگور و … هستند بر روی سنتز و متابولیسم مواد مغذی موجود در بدن مادر تأثیر مثبت می گذارند. در نتیجه ، جنین نیز به دلیل رشد قد و وزن ، به راحتی مواد مغذی را از مادران جذب می کنند.

مواد غذایی دریایی در دوران بارداری

غذای دریایی

غذاهای دریایی مانند میگو ، خرچنگ ، ​​صدف ، ماهی مرکب و … برای تشکیل استخوان و رشد استخوان جنین مفید است. مواد معدنی موجود در غذاهای دریایی نیز در رساندن کلسیم به استخوان ها نقش دارند و این از رشد قد جنین ها حمایت می کند.

علاوه بر مکمل های غذایی کافی ، زنان باردار نیز باید مطابق با الزامات هر مرحله از بارداری ، به درستی غذا بخورند و مواد مغذی اساسی را استفاده کنند.

در سه ماهه اول بارداری ، برای اینکه از نظر سلامتی مادر و جنین در وضعیت خوب باشند ، زنان باردار باید به اندازه کافی روزانه ۲۰۰ – ۳۰۰ کالری را در بدن خود تأمین کنند و وزن آن ها فقط باید ۱ – ۲٫۵ کیلوگرم افزایش یابد.

بیشتر بخوانید : تغذیه برای رشد قد در دوران بلوغ

سه ماهه دوم بارداری وقتی استخوان جنین تشکیل می شود ، زنان باردار باید غذاهای منبع حیوانی ، دانه های روغنی و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی خود تقویت کنند و شیر زیادی بنوشند.

در سه ماهه آخر ، زنان باردار باید کمی بیشتر از سه ماهه اول و سه ماهه دوم غذا بخورند تا به رشد جنین کمک کند و به خود کمک کند تا سالم بمانند تا تولد را پشت سر بگذارند.

قد نقش مهمی در زندگی ما داشته است. افراد با قد خوب از نظر حرفه ای و شخصی از مزایای بیشتری برخوردار خواهند بود. بنابراین ، زنان باردار باید رژیم های غذایی مناسبی را برای خود بسازند و مواد مغذی لازم را به میزان کافی برای بدن خود تامین کنند تا از رشد قد جنین حمایت شود و همچنین رشد قد نوزادان خود را بعدا تسهیل کند.

تغذیه در دوران بارداری

منبع : گوگل