تفاوت قد

تفاوت قد مردان و زنان در چیست ؟

دانشمندان در پی آن هستند که بدانند دلایل کوتاه بودن قد زنان نسبت به مردان چه می تواند باشد؟ این کوتاهی مربوط به کشور یا قاره خاصی نیست. طبق گزارش های تهیه شده ، زنان فرانسوی بطور میانگین قدی معادل ۱٫۶۳ و مردان ۱٫۷۵ می باشد و یا در چین زنان ۱٫۵۸ و مردها ۱٫۷۰ هستند. تفاوت قد

همانگونه که گفته شد این اختلاف قد بین دو جنس مخالف ( زنان و مردان ) در تمامی جهان وجود دارد . دلیل این تفاوت چیست ؟

یکی از نویسندگان تلویزیونی چندی پیش با مطرح کردن این سوال ، نظر سنجی بزرگی را بوجود آورد. در این نظر سنجی از تمامی رشته های پزشکی ، زیست و انسان شناسی ، جامعه شناسی و جانور شناسی از تمامی دنیا حضور داشتند. این سوال از تمامی این کارشناسان مطرح شد.

آنها نیز اذعان داشتند که این اختلاف قد تنها در انسان ها وجود دارد و در مورد حیوان ها صدق نمی کند. تنها حیوانی که گونه ماده آن بزرگ تر از نر آن است ، نهنگ آبی است. حال برای دریاف درکی بهتر از این سوال نیاز است که ریشه یابی انجام شود.

مطابق علم ، فرآیند بلند شدن قد در انسان ها به عوامل بسیار ارتباط دارد. مثلا به ژن افراد و یا طبعیت های متفاوت. از یک پدر و مادر بلند قد ، احتمال به دنیا آمدن کودکی بلند قد بسیار بیشتر است و یا اینکه اگر والدینی کوتاه قد باشند به احتمال زیاد فرزندشان نیز کوتاه قد خواهد بود و این به ژنتیک افراد مربوط می شود.

بیشتر بخوانید : آنچه در مورد قد کودکان می بایست بدانیم

در تحقیقات روز دانشمندان ، گفته می شود که عامل ژنتیک به تنهایی در قد افراد موثر نیست و طبیعت و محیطی که در آن زندگی می کنند نیز در طولانی مدت ، بر روی قد تاثیر گذار خواهد بود. شرایط بهداشتی افراد و نوع رژیم غذایی از جمله عوامل موثر در رشد فرد هستند. یکی دیگر از محققان می گوید این تفاوت قد به دلیل تفاوت ترشخ غدد رشد در اطفال پسر با دختر است . زیرا در پسرها این غده رشد بیشتری دارد.

در بسیاری از فرهنگ ها و جوامع این باور وجود دارد که پسرها می بایست بهتر و بیشتر غذا بخورند. زیرا نسبت به دخترها بیشتر فعالیت دارند. و این نشان می دهد که زنان در دنیا نسبت به مردان دو برابر بیشتر دچار سوء تغذیه هستند.

از کشور فنلاند ، تعدادی از دانشمندان با بررسی دقیق بر اساس علم ژنتیک به راز این تفاوت قد پی بردند. آن ها معتقدند کروموزوم X به طور معمول در تحلیل های ژنتیک ، دیده نشده اند ، در صورتی که زنان دو نسخه کروموزوم ایکس دارند و مردان فقط یک نسخه را دارند. آن ها معتقدند بررسی های گونه های ژنتیکی جدیدی از کروموزوم X می تواند کمک کند تا تاثیرش را بر تفاوت قد بتوان دریافت.

بیشتر بخوانید : ارتباط بلندی قد و جذابیت مردان

در این تحلیل بدست آمده بر روی گونه جدید که یکی از کروموزوم های تعیین جنسیت هم می باشد ، از میان جمعیتی حدود بیست و پنج هزار نفر ، نشان داد که این کروموزوم ایکس بر قد افراد تاثیر مستیمی دارد. در این تحلیل قد ، فشار خون و میزان چربی خون بین زنان و مردان  بررسی شد.

این بررسی و تحقیق نشان داد گونه ژنتیکی کروموزوم ایکس در افراد کوتاه قد بیشتر است . در اروپائیان بیش از یک سوم جمعیت این گونه هستند. با بیان ژن بیشتر در بدن ، قد کوتاهتر می شود. به همین دلیل است که این گونه در بین زنان بسیار بیشتر است (دو برابر مردان کروموزوم X در بدن زنان است).

برای بدست آمدن اطلاعات کاملتر در این خصوص نیاز است که به بررسی کامل تری در علوم بپردازیم . اما آنچه روشن است ، بغیر از عوامل موروثی در بدن ، تاثیرات رژیم غذایی و بهداشت روانی و جسمی نیز در رشد طبیعی قد افراد موثر است.

 

راه حل افزایش قد

در این جا فروشگاه زیبارویان راه حلی برای درمان کوتاهی قد و افزایش قد تضمینی ارائه داده است

راه حل زیبارویان برای شما پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و پکیج افزایش قد طلایی

بیشتر بخوانید : دغدغه های افزایش قد

بیشتر بخوانید : آنچه باید در مورد قد انسان بدانیم

منبع : گوگل