خواب با کیفیت می تواند دلیل افزایش قد باشد

خواب با کیفیت می تواند دلیل افزایش قد باشد

داشتن یک قد ایده آل و یک بدن زیبا آرزوی بسیاری از افراد است. با این حال ، همه این آرزو را تحقق نمی یابند. یکی از دلایل کوتاهی قد این است که خواب ما از کیفیت پایین برخوردار است.

نقش خواب در سلامتی ما

خواب نقش مهمی در سلامتی دارد. این به وضوح از طریق نگاه ما فقط بعد از یک شب بی خوابی نشان داده می شود. ما احساس خستگی ، استرس ، پریشان و ناتوان از کار می کنیم. شب هنگام خواب ، بدن متابولیسم و ​​دفع سموم را انجام داده و مواد مغذی لازم را برای رشد در وزن و قد و جلوگیری از بیماری ها ترکیب می کند. مطالعات علمی نشان داده است که یک فرد بالغ حداقل باید ۸ ساعت در روز بخوابد تا اندام وی بعد از یک روز طولانی بتواند استراحت کند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

خوابیدن نقش بسیار مهمی در بدن دارد.

علاوه بر مدت زمان خواب ، کیفیت خواب نیز بسیار مهم است. خواب با کیفیت خوب خواب عمیق و بدون وقفه است. خواب عمیق بسیار مؤثرتر از مدت زمان خواب طولانی است. بعد از یک خواب خوب ، احساس می کنید سالم ، راحت و پرانرژی باشید تا برای یک روز کاری جدید آماده باشید.

نباید تصور کنید که خوابیدن اتلاف وقت است زیرا هشت ساعت خواب در روز زمان “شارژ” بدن است. یک خواب خوب باعث می شود بدن و ذهن ما سالم و آماده برای سفر در یادگیری ، کار و کشف زندگی باشد.

خواب با کیفیت می تواند دلیل افزایش قد باشد
خواب با کیفیت می تواند دلیل افزایش قد باشد

 

خوابیدن برای رشد قد ارزش مهمی دارد.

خواب نه تنها برای سلامتی مهم است بلکه عاملی است که به طور مستقیم بر رشد قد تأثیر می گذارد. هشت ساعت خواب در روز می تواند بر قد انسان تأثیر بگذارد زیرا مطالعات علمی نشان داده است که هنگام خواب ، میزان ترشح هورمون رشد در مقایسه با بیدار شدن ، چهار برابر بیشتر است. دوره زمانی که بیشتر هورمون رشد ترشح می شود از ۱۰:۰۰ PM تا ۱:۰۰ AM است.

بیشتر بخوانید : ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

در همین حال ، هورمون رشد مهمترین عاملی است که انسان برای رشد قد نیاز دارد. در حقیقت ، این هورمونی سنتز شده از بدن است که باعث تحریک آنابولیسم می شود و در عضلات ، پوست ، تاندون ها ، استخوان ها بافت ایجاد می کند و بدین ترتیب باعث بهبود عضلات و رشد قد می شود.

مدت زمان کافی خوا ب و کیفیت خواب مناسب به دستیابی به قد بلند کمک می کند.

علاوه بر این ، یک خواب عمیق شرایط جسمی و روحی را بهبود می بخشد ، روند انجام ورزش را تسهیل می کند و مکمل های غذایی را به طور قابل توجهی تحریک می کند و از این طریق رشد قد را ارتقا می بخشد.

به طور معمول ، قد فقط تا سن ۲۵ سالگی می تواند رشد کند. توجه به این نکته مهم است که در صورت آسیب دیدگی در استخوان ها و غضروف ها به دلیل تصادفات ، در خواب نیز نقش مهمی خواهد داشت. در صورت مواجهه با این مشکل ، اگر به خواب روزانه توجه زیادی نکنیم ، ترشح هورمون رشد تحت تأثیر قرار می گیرد که این امر بر بازسازی غضروف و مفاصل تأثیر منفی می گذارد و حتی باعث ایجاد اختلاف در طول پاها و بازوها می شود.

بیشتر بخوانید : ۳۰ تمرین مفید برای افزایش قد

بنابراین ، ما باید قبل از ساعت ۱۰ شب بخوابیم تا بدن ما بتواند به میزان حداکثر مقدار هورمون رشد را تولید و جذب کند ، از این طریق رشد مفاصل ، استخوان ها و غضروف ها را بهبود می بخشد و قد را به طور صحیح و مؤثر بهبود می بخشد.

خواب در هر سنی نیز متفاوت است. کودکان زیر ۱ سال مجبورند روزانه ۱۴ تا ۲۰ ساعت بخوابند ، کودکان از ۲ تا ۵ سال مجبورند روزانه ۱۱ تا ۱۳ ساعت بخوابند ، کودکان ۶ تا ۱۳ ساله مجبورند در هر روز ۹ تا ۱۰ ساعت بخوابند. بزرگسالان نیز باید ۸ ساعت در روز بخوابند.

خواب با کیفیت می تواند دلیل افزایش قد باشد
خواب با کیفیت می تواند دلیل افزایش قد باشد

 

چگونه یک خواب خوب داشته باشیم ؟

با آگاهی از نقش خواب در سلامتی و رشد قد ، باید دوره استراحت مناسب را ترتیب دهیم تا از داشتن خواب مناسب و کیفیت خواب مناسب اطمینان حاصل کنیم.

برای این کار باید به نکات زیر توجه کنید:

– به مدت ۸ ساعت در روز و قبل از ۱۰:۰۰ بخوابید.

– در شب زیاد غذا نخورید زیرا این می تواند روی خواب شما تأثیر منفی بگذارد.

– قبل از خواب ، آب زیادی بنوشید و میوه شیرین بخورید زیرا نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن میوه شیرین باعث می شود تا چندین بار از خواب بیدار شوید و به توالت بروید و این مسئله روی خواب شما تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید : تاثیر صبحانه در افزایش قد

اتاق خواب باید دنج ، تمیز ، راحت و ساکت باشد.

– قبل از اینکه به رختخواب بروید ، می توانید یک حمام گرم بروید یا بدن خود را به آرامی ماساژ دهید تا سریعتر بخوابید.

– شما باید در یک موقعیت راحت بخوابید. خوابیدن بیش از حد در حالت جنین بر رشد غضروف و مفاصل تأثیر می گذارد و از این طریق بر رشد قد تأثیر می گذارد.

– اتاق خواب را به گونه ای تزئین کنید که گرم و نرم ، تمیز ، راحت و آرام باشد تا بهترین شرایط را برای خواب خود ایجاد کنید

– اگر از بی خوابی یا مشکلات خواب رنج می برید ، باید با پزشک خود مشورت کنید. شما نباید از قرص های خواب استفاده کنید زیرا این امر بر سلامتی شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.

اگر به عوامل فوق توجه داشته باشیم ، از مدت زمان خواب کافی و کیفیت خوب خواب اطمینان خواهیم کرد. در آن زمان ، نه تنها شرایط جسمی و روحی خوبی نداریم بلکه فرصت هایی برای داشتن یک قد ایده آل نیز داریم. گوگل

خواب با کیفیت می تواند دلیل افزایش قد باشد