خواب برای افزایش قد

خواب مناسب به بهبود قد کمک می کند

خواب برای افزایش قد : عوامل بسیار زیادی وجود دارد که افزایش قد انسان را تعیین می کند. از بین این عوامل ، خواب ۲۵ درصد را شامل می شود. خواب مناسب ساده ترین روش برای بهبود قد است. هورمون رشد ، توسط غده هیپوفیز تولید می شود و هورمون اصلی است که هر اندام و عملکردی را در بدن کنترل می کند. هورمون رشد باعث تبدیل مواد غذایی به انرژی ، افزایش سنتز پروتئین ، تحریک تقسیم سلولی و تحریک رشد اعضای بدن می شود.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

خواب مناسب برای افزایش قد

هورمون رشد نقش بسیار مهمی در افزایش قد کودکان دارد.

کودکانی که از نظر هورمون رشد کمبود دارند ، کمتر رشد می کنند و کوتاه تر از همسالان خود می شوند. سطح پایین هورمون رشد همچنین استحکام استخوان ها را کاهش داده و استخوان ها را مستعد شکستگی می کند. علاوه بر این ، کاهش هورمون رشد سیستم ایمنی بدن را نیز تضعیف می کند و مانع از رشد قد آنها می شود. بنابراین تولید هورمون رشد کافی برای رشد کودکان و رسیدن به قد مورد نظر خود در آینده ضروری است.

اگرچه تغذیه و ورزش بر تولید هورمون رشد تأثیر می گذارد ، خواب مهم ترین و تعیین کننده ترین عامل است.

بیشتر بخوانید : به کودکان كمك كنید تا برخی از عادت های بد را رها كنند

چگونه باید بخوابید تا قد دلخواه خود را بدست آورید؟

زمان خواب

هورمون رشد در طول روز آزاد می شود. با این حال ، در کودکان ، خواب زمان ترشح هورمون رشد است. یک شب بی خوابی یا یک شب خواب کافی ممکن است روی رشد قد تأثیر چندانی نداشته باشد. با این وجود ، اگر این اتفاق به طور مكرر رخ دهد ، عواقب نا خوشایندی به همراه خواهد داشت.

به گفته کارشناسان ، کودکان می بایست حداقل ۸ ساعت در روز بخوابند ، ترجیحاً از ۹:۰۰ PM یا ۱۰:۰۰ PM تا ۵:۰۰ صبح یا ۶:۰۰ صبح . خواب زیاد در طول روز اصلا مناسب نخواهد بود.

وضعیت خواب برای افزایش قد

خوابیدن در حالت های غلط باعث فشار به استخوان ها و غضروف ها می شود که این امر مانع از رشد طول استخوان و قد می شود. این عادت بسیار مضر است اگر به پهلو دراز بکشید ، پشت خود را خم کنید و زانوها را هنگام خواب به سمت سینه های خود بکشید. فقط چند تغییر جزئی در حالت خواب باعث رشد استخوان می شود.

برای بهترین حالت خواب ، باید پشت بدن را مستقیم و بدنتان را مستقیماً به سمت پایین بدن یا سر خود را کج کنید و بازوها و پاهای خود را برای راحتی دراز کنید ، اما نباید کاملا مفاصل را خم کنید. این حالت های خواب باعث فشرده شدن مفاصل نمی شود و به گسترش غضروف بین ستون فقرات کمک می کند و به این ترتیب رشد قد را تقویت می کند.

بیشتر بخوانید : چرا والیبال به افزایش قد شما کمک می کند ؟

تشک

تشک های نرم باعث می شوند در هنگام خواب احساس راحتی و دلپذیری کنید. با این حال ، اگر تشک خیلی نرم باشد ، بر روی قد تأثیر منفی می گذارد. یک تشک محکم و صاف مطمئناً در هنگام خواب از کل بدن حمایت می کند و به رشد عضلات اسکلتی شما کمک می کند. در مقابل ، اگر تشک خیلی نرم باشد باعث خم شدن کامل ستون فقرات خواهد شد و از این طریق افزایش قد را در طول خواب مهار می کنید.

خواب موثر در افزایش قد

بالش و افزایش قد

بالش هایی که خیلی بلند هستند باعث می شوند استخوان های گردن و پشت شما خم شود و رشد عضلات اسکلتی را کاهش دهد. در نتیجه ، قد نمی تواند تا حد کامل رشد کند. بالش های نازک نیز اثرات منفی بر روی رشد قد دارند.

بیشتر بخوانید : نکاتی در مورد رشد قد کودکان

به گفته کارشناسان ، بهتر است بدون بالش بخوابید. اگر این کار را نمی کنید ، باید بالش های بلند را با نازک تر جایگزین کنید تا اثرات منفی بر روی افزایش قد به حداقل برسد.

برای اینکه خوب بخوابید ، باید به نکات زیر توجه کنید:

– قبل از خوابیدن زیاد غذا نخورید زیرا زیاد غذا خوردن باعث می شود دستگاه گوارش بیشتر در هضم غذا کار کند ، در نتیجه خوابیدن را دشوار می کند.

– از تماشای تلویزیون ، بازی کردن حداقل یک ساعت قبل از خواب اجتناب کنید. زیرا باعث مسائل درخواب می شود.

خواب برای افزایش قد

افزایش قد با خواب

بیشتر بخوانید :سه مرحله طلایی برای افزایش قد در کودکان

منبع : گوگل