داروی افزایش قد

داروی افزایش قد

تغذیه

داروی افزایش قد : یک رژیم متعادل برای رسیدن به قد مورد نظر ضروری است. مواد مغذی مانند کلسیم و ویتامین D بسیار مهم هستند ، زیرا تحقیقات نشان می دهد که هر دو می توانند به میزان قابل توجهی به سلامت استخوان ها کمک کنند.

خوردن میوه و سبزیجات برای بدست آوردن ویتامین و مواد معدنی مهم است ، به ویژه برای کسانی که هنوز در حال رشد هستند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که پروتئین برای سلامتی استخوان ضروری است و می تواند به تراکم استخوانی ستون فقرات کمک نماید. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ بر روی ۴۵ مجموعه از دوقلوها نشان داد که تغذیه به ویژه در دوران کودکی بسیار مهم است و کمبود پروتئین ممکن است بزرگترین عامل محیطی باشد که می تواند بر قد تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید : نوشیدنی مغذی برای افزایش قد در کودکان

آیا کافئین موجود در قهوه روی استخوانهای شما تأثیر می گذارد؟

برخی افراد بر این باورند که نوشیدن قهوه ، به ویژه در نوجوانی ، می تواند بر سلامت استخوان تأثیر بگذارد ، اما شواهد زیادی برای اثبات این مسئله وجود ندارد.

یک مطالعه در سال ۱۹۹۸ ، ۸۱ زن آمریکایی را در سنین ۱۲ تا ۱۸ سال بررسی کرد و هیچ تفاوتی در افزایش مواد معدنی استخوان بین کسانی که بیشترین میزان مصرف کافئین روزانه و کسانی که کمترین مصرف را داشتند ، پیدا نشد.

اگرچه این مطالعه اندک بود ، اما نشان می دهد که مصرف کافئین در سالهای نوجوانی بر رشد قد تأثیر نمی گذارد.

داروی افزایش قد
داروی افزایش قد

خواب

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از کارکردهای مؤثر بر رشد در هنگام خواب اتفاق می افتد ، که ممکن است به معنای خواب مناسب برای رشد مناسب باشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که کودکان مبتلا به اختلال خواب (OSA) در مقایسه با کودکانی که این اختلال را ندارند ، سطح هورمون رشد پایین ، قد و وزن کمتری داشتند. از آنجا که OSA می تواند باعث اختلال خواب شود ، این یافته ها نشان می دهد که کیفیت پایین خواب بر رشد تأثیر منفی دارد.

بیشتر بخوانید : چگونه قد را افزایش دهیم

فعالیت

ورزش باعث می شود استخوان های شما بهتر رشد کنند ، تحقیقات نشان می دهد فعالیت بدنی می تواند تراکم مواد معدنی استخوان ها ، به ویژه در دوران نوجوانی را افزایش دهد.

یک رژیم غذایی سرشار از کلسیم همراه با فعالیت بدنی می تواند حجم استخوانی را مناسب نگه دارد و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد.

فعالیت بسیار مهم است زیرا ماهیچه ها و استخوان ها را تقویت می کند و باعث آزاد شدن هورمون رشد انسان (HGH) می شود. HGH نقش بزرگی در رشد جسم انسان ایفا می کند. این رشد در دوران کودکی شروع می شود .

داروی افزایش قد
داروی افزایش قد

سیگار نکشید

کاملاً مشخص شده است که استعمال دخانیات برای سلامتی عمومی مفید نیست ، اما روی قد نیز تأثیر ویژه ای می تواند بگذارد.

استعمال دخانیات در دوران بارداری می تواند به رشد جنین آسیب برساند. تحقیقات نشان داده اند که توده استخوانی و کاهش تراکم استخوان در دوران کودکی یا بزرگسالی ممکن است با سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری مرتبط باشد.

اکنون می توانید در مورد قد خود چه کاری انجام دهید؟

قد شما می تواند در طول روز کمی تغییر کند این به دلیل فشرده سازی دیسک ها در ستون فقرات شما ناشی از فعالیت های روزانه است که بر غضروف و مایع در ستون فقرات شما تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید : راه های افزایش قد در بزرگسالان

خبر خوب ؟ چند کار وجود دارد که می توانید خود را بلند تر کنید

به وضعیت خود توجه کنید

وضعیت شما تفاوت زیادی در میزان قد شما نشان می دهد. اگر همیشه وضعیت نامناسبی بنشید ، می توانید چند سانتی متر کوتاه تر از آنچه هستید به نظر برسید. تصحیح نحوه نشستن یا ایستادن فوراً چند اینچ به قد شما می افزاید

بهترین راه کار داروی افزایش قد

و از همه مهم تر می توانید از پکیج های زیبارویان که مورد تایید مراجع بهداشت و غذا و داروی دنیا می باشد، استفاده کنید. زیبارویان این پکیج ها را برای شما جمع آوری کرده تا رویای داشتن قد بلند را به حقیقت تبدیل کنید. گوگل