افزایش قد انسان

سه مرحله طلایی برای افزایش قد در کودکان

افزایش قد انسان به طور مداوم از جنین تا بزرگسالی صورت می گیرد. معمولا برای خانم ها ۲۲ سال و برای آقایان ۲۵ سال است. با این حال ، زمان های خاصی وجود دارد که دانشمندان مراحل طلایی را برای رشد قد در نظر می گیرند. با درک این مراحل ، مادران برنامه ریزی می کنند تا از افزایش قد برای کودکان مراقبت کنند و به آنها در رسیدن به حداکثر قد کمک کنند.

افزایش قدافزایش قد کودکافزایش قد در بلوغ

مراحل طلایی برای افزایش قد در کودکان

به گفته متخصصان تغذیه ، سه مرحله وجود دارد که مراحل طلایی افزایش قد در کودکان در نظر گرفته می شود. اگر در این مراحل کودکان به اندازه کافی از تغذیه ، ورزش و خواب مراقبت کنند ، در آینده صاحب قد قابل توجهی خواهند شد.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

افزایش قد

بارداری

بسیاری از خانم های باردار از این نکته آگاه نیستند که قد فرزندان شان درست در دوره حاملگی شکل گرفته و تا حد زیادی به تغذیه و وضعیتهای روانی مادران وابسته است.

از ماه چهارم دوره حاملگی ، سیستم های اسکلتی کودکان به سرعت شروع به شکل گیری و توسعه می کنند. در این زمان ، کودکان نیز باید به اندازه کافی از مواد مغذی ، به ویژه کلسیم برخوردار شوند تا بهترین رشد استخوان را داشته باشند. بنابراین ، درست از آغاز دوره حاملگی ، به خصوص پس از ماه چهارم ، زنان باردار برای تأمین نیازهای کلسیم بدن باید مقدار زیادی غذای غنی از کلسیم بخورند و همچنین به کودکان کمک کنند در بدو تولد به بهترین قد خود برسند.

بیشتر بخوانید : نکات تغذیه ای برای رشد چشمگیر قد

زنان باردار باید در دوران بارداری به تغذیه توجه کنند.

اگر زنان باردار رژیم های غذایی مناسبی داشته باشند ، سلامت روانی خوبی و استراحت مناسب داشته باشند و وزن آنها در حدود ۸ – ۱۵ کیلوگرم افزایش یابد ، فرزندان آنها می توانند به قد استاندارد که معمولاً ۵۰ سانتی متر است ، برسند.

علاوه بر این ، با فرمول های زیر ، والدین می توانند قد فرزندان بزرگ تر خود را بر اساس قد فرزندان هنگام تولد پیش بینی کنند:

قد بزرگسالان پسران = قد هنگام تولد  ۰٫۲۹۴۹ سانتی متر

قد بزرگسالان دختران = قد هنگام تولد  ۰٫۳۱۰۹ سانتی متر

افزایش قد کودک

 

صفر تا سه سالگی بسیار مهم برای افزایش قد

مرحله بعدی برای رشد قد در کودکان دوره صفر تا سه سالگی است. اگر کودکان به خوبی تغذیه شوند در ۱۲ ماه اول ۲۵ سانتی متر و در دو سال بعد ۱۰ سانتی متر رشد می کنند. به این ترتیب ، در ۳ سال ، فرزندان شما می توانند تا ۴۵ سانتی متر رشد کنند. برای انجام این کار ، مادران باید از بسیاری جنبه ها کاملاً مراقب کودکان باشند:

بیشتر بخوانید : به کودکان كمك كنید تا برخی از عادت های بد را رها كنند

تغذیه : کودکان باید شش ماه اول به طور کامل از شیر مادر تغذیه شوند بدون اضافه کردن منابع غذایی حتی آب. شیر مادر حاوی مواد مغذی مناسب برای کودک است و در عین حال باعث تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از اسهال می شود. بعد از گذشت ۶ ماه ، مادران ممکن است شیر ​​، فرنی و سایر منابع غذایی را به کودکان بدهند. با این حال ، برای رژیم های غذایی کودکان باید با یک متخصص تغذیه مشورت شود.۰ – ۳ سال یک دوره مهم برای مراقبت از قد کودکان است.

مراقبت های بهداشتی : برای جلوگیری از بیماری های شایع ، کودکان باید به موقع واکسینه شوند. به طور همزمان ، کودکان نیز باید روزانه قبل از ساعت ۸ صبح و بعد از ساعت ۴ بعدازظهر ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ، بدن خود را برای سنتز ویتامین D ، که از رشد استخوان ها و مفاصل حمایت می کند ، آفتاب بگیرند. علاوه بر این ، کودکان برای تسهیل رشد قد باید خواب کافی داشته باشند.

دوره ی بلوغ و افزایش قد انسان

این آخرین فرصت برای افزایش قد کودکان است. این دوره بین کودکان متفاوت است اما معمولاً بین زنان ۱۰ تا ۱۶ سال و برای آقایان بین ۱۲ تا ۱۸ سال اتفاق می افتد.

اگر کودکان در دوران بلوغ به طور صحیح تحت مراقبت قرار گیرند ، ۸ تا ۱۲ سانتی متر در سال رشد می کنند. پس از آن ، قد آنها همچنان رو به رشد است اما سرعت رشد قد قابل توجه نیست. قد آنها بعد از سن ۲۰ سالگی تقریبامتوقف می شود. بلوغ آخرین فرصت برای رشد قد کودکان است.

افزایش قد در بلوغ

نکاتی  در خصوص مراقبت از کودکان برای رشد حداکثر قد

مکمل غذایی مناسب :

تغذیه ۳۲ درصد رشد قد انسان را تشکیل می دهد. بنابراین ، مادران برای اطمینان از تأمین مواد مغذی ضروری برای رشد قد کودکان مانند کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، ویتامین D3 ، ویتامین K2 و غیره باید به داشتن رژیم های غذایی مناسب توجه کنند.

بیشتر بخوانید : چرا والیبال به افزایش قد شما کمک می کند ؟

کودکان خود را به سمت ورزش مناسب راهنمایی کنید :

علاوه بر تغذیه ، ورزش ۲۰٪ از رشد قد انسان را نیز شامل می شود. بنابراین ، مادران باید بسته به علایق و شایستگی های کودکان ، مشارکت فرزندان خود را در برخی از ورزش ها مانند شنا ، والیبال ، بسکتبال ، آهسته دویدن ، دوچرخه سواری ، طناب کشی و … تسهیل کنند.

توجه مناسب به خواب برای افزایش قد انسان

تولید کافی هورمون رشد برای رشد قد کودک ضروری است. هورمون رشد بیشتر ترشح می شود در حالی که کودکان در شب عمیقاً می خوابند. بنابراین ، والدین باید به کودکان یادآوری کنند که زودتر بخوابند ، ترجیحاً قبل از ساعت ۱۰ شب باشد تا به سلامتی خود کمک کنند و همچنین به ترشح هورمون رشد کمک می شود.

بیشتر بخوانید : نکاتی در مورد رشد قد کودکان

مراقب سلامت روان کودکان باشید :

یک تیم تحقیقاتی در علوم بهداشتی در دانشگاه Linkoping در سوئد تحقیقاتی را انجام داده و نتیجه گرفته اند که استرس طولانی مدت بر سیستم ایمنی و گردش خون کودکان تأثیر منفی می گذارد ، باعث اختلال در سطح هورمون تیروئید و باعث کاهش رشد قد می شود و سیستم عصبی را آزار می دهد. بنابراین والدین باید توجه زیادی به سلامت روان کودکان داشته باشند.

افزایش قد انسان

منبع : گوگل