شنا کردن برای افزایش قد

شنا ، ورزشی عالی برای افزایش قد است

شنا برای افزایش قد : ورزش ۲۰٪ رشد قد انسان را شامل می شود. بنابراین اگر می خواهید در آینده قد بلندی داشته باشید ، مرتبا ورزش کنید. در بین ورزش ها ، شنا بیشتر ذکر شده است. چرا شنا می تواند به افزایش قد کمک کند و چگونه باید شنا کنیم تا قد بلند تری بدست آوریم ؟ بیایید در مورد این مقاله بیشتر بدانید.

شنا برای افزایش قد

در گذشته ، شنا فقط نوعی سرگرمی در نظر گرفته می شد. در گذر زمان و توسعه جامعه ، شنا به یک مهارت مهم برای زنده ماندن و مقابله با تهدیدات و بلایای طبیعی و برآورده شدن برخی کارهایی که باید در زیر آب انجام شود ، تبدیل شده است. با این حال ، شنا هر روز برای رشد انسان ، به ویژه رشد قد نیز مهم است. شنا یک ورزش عالی برای افزایش قد به طور موثر محسوب می شود.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

برای شناور و حرکت در آب ، باید تقریباً تمام قسمت های بدن را جابجا کنیم و این نیز به افزایش قد کمک می کند. هنگام شنا ، شانه ها و سینه ها گسترده تر می شوند ، عضلات به طور حداکثر کار می کنند و مصرف انرژی بسیار عالی است. بنابراین شنا به شناگران کمک می کند بدن هایی متناسب با کمرهای باریک ، سینه های پهن ، شانه های پهن ، بازوها و پاهای بلند داشته باشند.

نیروی گرانش

نیروی گرانشی زمین یکی از عواملی است که مانع از افزایش قد می شود. با این حال ، در آب ، نیروی گرانشی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این برای افزایش قد بسیار مفید است. علاوه بر این ، هنگام شنا ، اثر جاذبه از بین می رود و تمام بدن کار می کند ، که تأثیر مثبتی در طولانی مدت بر افزایش طول ستون فقرات خواهد داشت. شنا همچنین به تقویت عضلات کمر و تغذیه بهتر مفاصل کمک می کند ، در نتیجه بدن محکم می شود و افزایش قد را کمک می کند.

بیشتر بخوانید : میان وعده هایی که به کودکان کمک می کنند قد بلندتر شوند

هورمون رشد یک عامل مهم است که به طور مستقیم بر رشد قد تأثیر می گذارد. هرچه هورمون رشد بیشتر تولید شود ، قد موثرتر افزایش می یابد. در هنگام شنا ، بدن باید به طور مداوم کار کند و باید با مقاومت در برابر آب روبرو شود تا به جلو حرکت کند ، در نتیجه تولید اکسید نیتریک و لاکتات را تسهیل می کند. این دو عامل مهم هستند که به طور مؤثر بر تولید هورمون رشد تأثیر می گذارند. با داشتن این مزیت ، شنا برای افزایش رشد قد به یک انتخاب عالی تبدیل می شود.

شنا برای افزایش قد

 

برخی از نکات در مورد شنا

هنگام انتخاب شنا برای افزایش قد ، باید به نکات مهم به شرح زیر توجه کنید:

سبک شنا که به افزایش موثر ارتفاع کمک می کند:

 شنا بهترین ورزش افزایش قد محسوب می شود. با این حال ، هر سبک شنا با سرعت های مختلفی روی قسمت های بدن تأثیر می گذارد و سبک شنایی که بیشترین تأثیر را در افزایش قد دارد ، خزیدن در جلو است. این سبک شنا نیاز به خم شدن و کشش پاها دارد. همچنین باعث کشش بدن به جلو می شد، که منجر به حرکت انعطاف پذیر در مفاصل می شود. بنابراین ، خزنده جلویی سبک شنایی است که افزایش قد را به طور مؤثر تقویت می کند.

زمان یادگیری شنا:

یادگیری و حفظ شنا منظم از سنین پایین ، رشد قد کودکان را تسهیل می کند. والدین می توانند به کودکان اجازه دهند در سن ۳ سالگی شنا را یاد بگیرند. در آن سن ، کودکان قادر به درک و پیروی از دستورالعمل ها هستند.

بیشتر بخوانید : نوشیدنی مغذی برای افزایش قد در کودکان

فرکانس شنا مناسب:

شنا برای افزایش قد لازم نیست هر روز انجام شود. شنا حدود ۲-۳ بار در هفته با هر بار ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت می تواند قد را به طور قابل توجهی بهبود بخشد ، خصوصاً در دوران بلوغ از ۱۱ تا ۱۶ سالگی.

لباس شنا :

شما باید لباس شنا را انتخاب کنید که باعث ایجاد احساس ناراحتی نشود و دارای مواد الاستیک باشد زیرا برخی از پارچه ها هنگام خیس شدن به راحتی کوچک می شوند. کلاه شنا و عینک شنا نیز از مواردی آشنا هستند که هنگام شنا بهتر است باشد.

بیشتر بخوانید : پنج نکته برای افزایش قد کودکانی که والدین آنها کوتاه هستند

چه چیزی قبل و بعد از شنا بخورید:

قبل از شنا نباید خود را از پر کنید. شما باید حدود ۲ ساعت قبل از شنا یک میان وعده میل کنید ، حدود ۳۰ دقیقه قبل از شنا یک لیوان شیر یا آب بنوشید. پس از اتمام شنا ، باید به مکمل های غذایی ، به ویژه غذاهای سرشار از پروتئین مانند ماهی ، مرغ ، بوقلمون ، گوشت گاو ، تخم مرغ و پنیر کم چربی توجه کنید تا انرژی از دست رفته هنگام شنا را بازیابی کنید.

به منظور افزایش قد به طور موثر ، علاوه بر ورزش در ورزش مانند شنا ، به یک رژیم غذایی مناسب همراه با استراحت مناسب ، خواب کافی و استفاده از برخی مکمل های معتبر رشد قد نیز نیاز داریم.

منبع : گوگل