رشد قد کودکان

عواملی که بر رشد قد کودکان تأثیر می گذارد چیست؟

رشد قد کودکان : قد در روابط حرفه ای و اجتماعی ما اهمیت زیادی پیدا کرده است. این دلیل خوبی است که چرا بسیاری از والدین سعی کرده اند از جهات مختلف از رشدقد فرزندان خود مراقبت کنند. با این وجود ، همه والدین عوامل اصلی تأثیرگذار بر رشد قد فرزندان خود را درک نمی کنند. با درک این واقعیت ، برخی از متخصصان تغذیه برجسته اطلاعات مفیدی در این مورد ارائه داده اند.

 

تغذیه مناسب برای رشد قد  کودکان

عواملی که بر رشد قد کودکان تأثیر می گذارد

تغذیه در دوران بارداری : از ماه چهارم به بعد ، استخوان جنین شروع به شکل گیری و رشد می کند. به منظور تسهیل روند تشکیل استخوان و رشد استخوان جنین و همچنین تسهیل رشد قد کودکان ، زنان باردار باید به رژیم های غذایی خود توجه کنند و از استرس خودداری کنند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

ژنتیک : مطالعات علمی نشان داده اند که ژنتیک ۲۳٪ رشد قد انسان را تشکیل می دهد. این بدان معنی است که قد کودکان تحت تأثیر ژن والدین است. اگر والدین قد بلندی داشته باشند ، فرزندان ژن هایی را که به قد خوب کمک می کند ، به ارث می برند.

قد کودکان به عوامل زیادی بستگی دارد

 

تحرک برای رشد قدی مناسب کودکان

 

تغذیه :

تغذیه ۳۲ درصد رشد قد انسان را تشکیل می دهد. رژیم نادرست یکی از دلایل اصلی بیماری ها و لکنت زبان هاست. علاوه بر این ، برخی از عادات در فرآوری مواد غذایی یا مکمل های غذایی برای کودکان می تواند باعث بی اشتهایی ، چاقی و سندرم سوء جذب شود که بر رشدقدکودکان تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید : تغذیه در دوران بارداری برای داشتن فرزند قد بلند

ورزش :

والدین اغلب ترس دارند که کودکان هنگام بازی ورزشی ، انجام تمرینات ، شرکت در فعالیت های بدنی یا بازی با دوستان ، صدمه دیده و خسته شوند. به همین دلیل است که بسیاری از والدین ، ​​بدون دانستن اینکه ورزش ۲۰٪ از رشد قد انسان را تشکیل می دهد ، کودکان را به شرکت در این فعالیت ها تشویق نمی کنند. ورزش مکرر باعث می شود که مفاصل انعطاف پذیر شود و به کشیدگی عضلات شانه و پا کمک می کند ، که به سرعت و به طور موثری از رشد قد حمایت می کنند.

 

خواب مناسب برای رشد خوب فرزندان

 

خواب :

برای بلند تر شدن قد ، هر روز به بدن هورمون های رشد داده می شود. در همین حال ، تولید هورمون رشد در شب ، از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۰۱:۰۰ ، بیشترین تأثیر را دارد. بنابراین ، خواب تأثیر زیادی در رشد قد کودکان دارد. کودکان برای تسهیل رشد جسمی خود باید قبل از ساعت ۱۰ شب به رختخواب بروند و به اندازه کافی از ۸ تا ۱۰ ساعت در روز بخوابند.

بیشتر بخوانید : میوه های سرشار از کلسیم به کودکان کمک می کنند قد بلند تر کنند

محیط زندگی :

این نیز یکی از عواملی است که می تواند بر رشد قد کودکان تأثیر بگذارد. مطالعات علمی نشان داده است کودکانی که در محیطهای آلوده با منابع آب آلوده زندگی می کنند و یا باید زندگی سختی را متحمل شوند ، کوتاه تر از کودکانی هستند که در محیط های تمیز زندگی می کنند و زندگی راحت دارند. محیط زندگی می تواند بر رشد قد کودکان تأثیر بگذارد.

برای اینکه به کودکان کمک کنیم تا حداکثر قد بلند شوند :

– از استرس در دوران بارداری خودداری کنید و به میزان کافی مواد مغذی را در دوران بارداری را برای حمایت از رشد استخوان جنین تأمین کنید ، تا نوزادان بعد از تولد ، قد خوبی داشته باشند .

– برای رشد قد کودکان به سه مرحله طلایی توجه کافی داشته باشید. ۰ – ۳ سال و بلوغ (۱۰ – ۱۶ سال برای زنان و ۱۲ تا ۱۸ سال برای مردان) مراحل طلایی برای رشدقدکودکان هستند. در این مراحل ، کودکان باید به اندازه کافی از مواد مغذی مانند کلسیم ، کلاژن نوع دوم ، فسفر ، منیزیم ، روی و … استفاده کنند و غذاهای پرچرب ، نوشیدنی های الکلی ، کافئین ، نوشیدنی های گازدار و غیره را محدود کنند.

بیشتر بخوانید : تغذیه برای رشد قد در دوران بلوغ

نکاتی که لازم است به کودکان متذکر شوید:

 – به بچه ها یادآوری کنید که به موقع به رختخواب بروند ، دیر وقت نخوابند و زود از خواب بلند شوند و حداقل ۱۵ دقیقه برای یک چرت زدن بعد از ظهر وقت بگذارند.

– کودکان را تشویق کنید که ورزش هایی با ارتفاع را از جمله ورزش شنا ، والیبال ، بسکتبال ، بدمینتون ، پیاده روی ، آهسته دویدن و غیره انجام دهند.

بیشتر بخوانید : سبزیجات که به افزایش قد کمک می کنند

منبع : گوگل