غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

در این مقاله به بررسی غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند می پردازیم.

فرزند شما می تواند مواد مغذی را از انواع غذاها دریافت کند. این ها شامل:

غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

 1. محصولات لبنی

فرآورده های لبنی مانند شیر ، پنیر از نظر مواد معدنی ضروری مانند کلسیم و ویتامین هایی مانند A ، B ، D و E. سرشار است . همچنین منبع خوبی از پروتئین است که به رشد سلول در بدن کمک می کند. هیچ رژیم غذایی کودک بدون شیر کامل نیست. ماست نیز گزینه بسیار خوبی است.

غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

 1. تخم مرغ

پروتئین ها ، کلسیم ، ویتامین B12 و ریبوفلاوین در صورت نیاز به افزایش قد ، رژیم غذایی ضروری برای رژیم غذایی کودک است. سفیده موجود در تخم مرغ (یا آلبومین) ۱۰۰٪ پروتئین است. بهترین قسمت در مورد تخم مرغ ها این است که می توان آنها را به طرق مختلف تهیه کرد که کودک شما هر روز می تواند آنها را بخورد و نسبت به خوردن آن بی حوصله نشود. از تخم مرغ آب پز گرفته تا املت خوشمزه ، روشهای مختلفی برای پختن تخم مرغ وجود دارد.

بیشتر بخوانید : ۶ روش آسان برای افزایش قد

غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

 1. مرغ

مرغ نیز مانند تخم مرغ دارای پروتئین بالایی است. در حقیقت ، این یکی از بالاترین مواد پروتئینی در بین غذاهای وابسته به حیوانات است. مرغ به ساختن بافت ها و ماهیچه های فرزند شما کمک می کند که به نوبه خود به او در داشتن قد بلند تر کمک می کند.

غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

      ۴٫سویا

این یکی دیگر از غذاهای مغذی با ارزش است که به تقویت سلامتی و قد کودک کمک می کند. سرشار از پروتئین ، فولات ، ویتامین ها ، کربوهیدرات ها و فیبر است و برای کسانی که به دنبال گزینه های پروتئین گیاهی هستند جایگزین مناسبی است.

غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

      ۵٫ موز

موز سرشار از پتاسیم ، منگنز و کلسیم ، میوه ای است که می تواند به تقویت سلامت فرزند شما کمک کند.

 1. آجیل و دانه

آجیل و دانه ها همچنین غذاهای خوبی هستند که هنگام رشد کودک به کودک شما کمک می کند. آجیل و دانه ها سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها و همچنین چربی های سالم و اسیدهای آمینه هستند که برای رشد بسیار مهم هستند. می توانید آنها را به غلات صبحانه یا سایر آماده سازی های صبحانه اضافه کنید یا این موارد را به عنوان میان وعده به کودکتان بدهید.

بیشتر بخوانید : افزایش قد در یک ماه

غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

 1. سبزیجات سبز

کودک شما ممکن است وقتی او سبزیجات سبز را می بیند ، دوست نداشته باشد اما می دانید که چقدر برای او خوب هستند. سبزیجات سبز مانند کلم بروکلی ، اسفناج ، نخود فرنگی ، بامیه سرشار از مواد معدنی ضروری ، ویتامین ها و فیبر هستند. همه این عناصر برای رشد و توسعه کلی خوب ضروری هستند. سبزیجات سبز باید در رژیم غذایی وی لحاظ شود.

 1. میوه ها

مصرف میوه های فصلی تازه نیز برای کودک شما مفید است. آنها چنان سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر هستند که رژیم غذایی هر کودک بدون آنها ناقص خواهد بود. بنابراین ، حتماً به کودک خود انواع میوه ها ، به ویژه آنهایی که سرشار از ویتامین C و A هستند ، مانند پرتقال ، هندوانه ، انبه ، سیب و زردآلو می دهید.

 1. ماهی

یکی دیگر از گزینه های غیر گیاهخواری ، ماهی سرشار از پروتئین و ویتامین D است که برای رشد استخوان و ماهیچه ها ضروری است.

بیشتر بخوانید : افزایش طول قد

 1. هویج

هیچ پنهان نیست که هویج سرشار از ویتامین های A و C است. این ویتامین ها برای حفظ کلسیم در استخوان ها و سالم نگه داشتن آنها ضروری هستند.

 1. غلات کامل

غلات سبوس دار بسیار سالم و برای بچه ها ضروری هستند. آنها یک منبع ذخیره انرژی هستند و از نظر فیبر ، ویتامین ها ، آهن ، منیزیم و سلنیوم بسیار سرشار هستند. نان سبوس دار و ماکارونی گزینه های خوبی برای افزودن در رژیم غذایی کودک برای افزایش قد او هستند.

 1. گوشت قرمز

گوشت قرمز یکی دیگر از گزینه های غذایی غیر گیاهخواری است که از نظر پروتئین بسیار غنی است. اما از آنجا که بیش از حد گوشت قرمز برای بدن مفید نیست ، مصرف آن باید مناسب و کنترل شده ​​باشد.

بیشتر بخوانید : داروی افزایش قد

غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند

 1. لوبیا

غذای دیگری که تحریک هورمون رشد در بدن شناخته شده ، لوبیا است. لوبیا با فیبر پر شده است. پروتئین ها و سایر مواد مغذی نیز دارد.

در پایان زیبارویان با در نظر داشتن دغدغه افزایش قد مکمل های روز دنیا که هم اکنون در فروشگاه اینترنتی بزرگ جهان آمازون به فروش می رسد را به ایران آورده است تا به شما در داشتن قد بلند کمک کند. مکمل ها و غذاهایی که به افزایش قد کمک می کنند می توانند به خوبی قد ایده آل شما را فراهم کنند.