غذایی که برای رشد قد مناسب نیست

غذایی که برای رشد قد مناسب نیست

غذایی که برای رشد قد مناسب نیست : بسیاری از والدین اهمیت تغذیه را در رشد فرزندان خود درک می کنند. با این حال ، برخی از اشتباهات در انتخاب مواد غذایی ممکن است به طور تصادفی بر رشد قد فرزندان شان به شکلی منفی تأثیر بگذارد. برای جلوگیری از انتخاب نا مناسب غذا ، تعدادی از دسته های غذایی توصیه می شود که از این موارد خودداری کنند :

 

 

شیرینیجات و کیک مضر برای افزایش قد

 

 

 

کیک و آب نبات شیرین

شیرینی یکی از دلایل چاقی و افزایش سریع وزن است. پرهیز از شیرینی هایی مانند آب نبات یا کیک یا مواد غذایی حاوی نشاسته منجر به ترشح هورمون رشد روی اسکلت می شود که باعث رشد استخوان و رشد اسکلت می شود.

علاوه بر این ، خوردن شیرینی های زیاد باعث چاقی و افزایش سریع وزن می شود که باعث فشار بر استخوان ها شده و رشد استخوان و رشد غضروف را محدود می کند. در نتیجه مانع رشد قد خواهد شد.

بیشتر بخوانید : تاثیر چاقی بر رشد قد | چاقی چگونه بر رشد قد تأثیر می گذارد

غذاهای بسیار چرب

غذای بیش از حد چرب منبع خوبی از کالری برای کودکان است که ممکن است منجر به کالری بیش از حد در بدن آنها شود و باعث چاقی شود. در ضمن اضافه وزن بزرگ ترین مانع برای رشد قد است. علاوه بر این ، محتوای ویتامین D و فیبر موجود در مواد غذایی بیش از حد چرب در طی پردازش مواد غذایی از بین می رود ، که بر متابولیسم کلسیم بدن تأثیر می گذارد.

 

 

نمک مضر برای افزایش قد

 

 

غذاهای حاوی نمک بیش از حد

نمک نقش مهمی در بدن دارد اما خوردن نمک زیاد باعث می شود بدن کلسیم بیشتری دفع کند که منجر به کاهش کلسیم می شود. بنابراین والدین باید میزان مصرف نمک فرزندان خود را کنترل کنند.

وقتی نمک زیادی می خوریم ، بدن ما از انباشتگی مایعات رنج می برد و باعث بروز ورم و فشار خون بالا می شود. فشار خون بالا نه تنها باعث بیماریهای قلبی عروقی می شود بلکه فشار خون را به عروق کلیوی وارد می کند و از این طریق باعث آسیب به کلیه می شود. علاوه بر این ، سدیم همچنین کلسیم بدن را از بین می برد و این امر تأثیر منفی بر رشد قد کودکان می گذارد. این عاملی است که چرا کودکانی که عادت به خوردن بیش از حد نمک دارند اغلب دچار انسداد می شوند.

بیشتر بخوانید : اهمیت قد و پیشنهادها برای بلندتر بودن

 

 

فست فود مضر برای افزایش قد

 

 

 

فست فود | غذایی که برای رشد قد مناسب نیست

یک مطالعه جدید نشان داده است که قد کودکان امروز در مقایسه با کودکان در دهه های گذشته رو به کاهش است. دلیل اصلی تأثیر غذاهای سریع مانند همبرگر ، پیتزا ، مرغ سرخ شده و غیره است.

فست فود به طور عمده با سرخ کردن و استفاده از بسیاری از مواد نگهدارنده در زمانی کوتاه ، تهیه می شود. این روش تهیه ، باعث از بین رفتن مواد مغذی در مواد غذایی مانند ویتامین D ، کلسیم و فیبر می شود که برای رشد قد بسیار ضروری هستند.

 

 

گوشت گاو مضر برای افزایش قد

 

 

خوردن گوشت گاو بیش از حد

بیشتر افراد فکر می کنند گوشت گاو ماده مغذی و غذایی خوبی برای رشد قد کودکان است. به همین دلیل است که بسیاری از والدین به کودکان اجازه می دهند که مرتباً گوشت گاو بخورند. تغذیه بیش از حد گوشت گاو به کودکان نادرست است.

زیرا گوشت گاو سرشار از پروتئین است ، اما باعث می شود کودکان در موارد پرخوری از بیماری استخوان و مفاصل رنج ببرند.

گوشت گاو حاوی کلسیم بسیار کمی است. در ضمن ، این ماده عمدتاً حاوی عناصر اسیدی مانند گوگرد ، فسفر و کلر است که باعث ایجاد اسید زیاد در خون می شود.

بدن برای تنظیم و تثبیت خون باید از کلسیم استفاده کند تا این میزان اسید را خنثی کند. در این فرایند ، از بین رفتن کلسیم بر رشد قد تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید : پروتئین و تأثیر بر رشد انسان

غذای فوق از جمله غذاهایی است که برای رشد قد مناسب نیست. شما باید برای رشد قد ، غذایی را به وعده های غذایی روزانه فرزندان خود مانند هویج ، تخم مرغ ، مرغ ، سویا ، سبزیجات ، میوه و غیره اضافه کنید.

یک رژیم متعادل با غذا برای رشد قد نه تنها باعث رشد قد کودک می شود بلکه به آنها در سالم ماندن کمک می کند. .

منبع : گوگل

 زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.