قد انسان

درباره قد انسان

قد انسان فاصله ای است که از کف پا تا بالای سر در بدن انسان ، به صورت ایستاده محاسبه می شود. اندازه گیری آن با استفاده از استادیومتر، انجام می شود.

قد انسان

در مرحله اولیه تحقیقات آنتروپومتریک ، سؤالاتی در مورد تکنیک های قد برای اندازه گیری وضعیت تغذیه ای،  مربوط به تفاوت های ژنتیکی است. مشخصات ژنتیکی خاص در مردان به نام Y هاپلوتیپ I-M170 با قد در ارتباط است. داده های اکولوژیکی نشان می دهد که با افزایش فراوانی این پروفایل ژنتیکی در جمعیت ، میانگین قد مردان در یک کشور نیز افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید : افزایش قد

برای همه ی افراد بلندی قد نیز اهمیت دارد. زیرا با سایر مؤلفه ها مانند امید به زندگی ارتباط نزدیکی دارد. مطالعات نشان می دهد که بین قد کوتاه و امید به زندگی بیشتر رابطه وجود دارد. افراد دارای قد کوتاه نیز احتمالاً فشار خون پایینی دارند و احتمال ابتلا به سرطان کمتر است. دانشگاه هاوایی دریافت که ژن طول عمر FOXO3 که اثرات پیری را کاهش می دهد، بیشتر در افراد با قد کوچک بدن مشاهده می شود. قد کوتاه خطر ابتلا به نارسایی وریدی را کاهش می دهد.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری سه پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی و پکیج افزایش قد های فول پلاس را پیشنهاد می دهد

هنگامی که جمعیت ها زمینه ژنتیکی و عوامل محیطی را به اشتراک می گذارند، میانگین قد معمولاً در گروه مشخصه است. تغییرات استثنایی قد ، در چنین جمعیتی گاهی اوقات ناشی از غول گرایی یا کوتولگی است که شرایط پزشکی ناشی از ژن های خاص یا ناهنجاری های غدد درون ریز است.

رشد قد انسان می تواند به عنوان شاخصی از دو مؤلفه اصلی رفاه، یعنی کیفیت و سلامتی غذایی باشد. در مناطقی که دارای فقر یا جنگ هستند، عوامل محیطی مانند سوء تغذیه مزمن در دوران کودکی یا بزرگسالی ممکن است منجر به تاخیر در رشد و یا کاهش چشمگیر در قد شود

قد انسان

توضیحاتی درباره قد انسان

قد یک صفت ک جنسی است. مطالعه ای از روند رشد طبیعی در انگلیس در قرن بیستم نشان داد در حالی که مردان قد بلند بیشتری در مقایسه با مردان کوتاه داشتند ، زنان با قد متوسط ​​فرزندان بلندقدتری نسبت به زنان قد بلند داشتند.

بیشتر بخوانید : ۶ روش آسان برای افزایش قد

رشد قد ، که توسط عوامل مختلف آن تعیین می شود، از بلند شدن استخوان ها از طریق تقسیمات سلولی ایجاد می شود که بطور عمده توسط سوماتوتروپین ، هورمون رشد انسانی (hGH) ترشح شده توسط غده هیپوفیز قدامی تنظیم می شود.

 سوماتوتروپین همچنین باعث آزاد شدن هورمون تحریک کننده رشد فاکتور انسولین مانند IGF-1 به طور عمده توسط کبد می شود. هر دو هورمون در بیشتر بافت های بدن عمل می کنند ، عملکردهای زیادی دارند و همچنان در طول زندگی ترشح می شوند. سطح اوج ترشح این هورمون ، همزمان با سرعت رشد اوج افزایش یافته و به تدریج و در سن بزرگسالی فروکش می کند .

اکثر رشد خطی به عنوان رشد غضروف در اپیفیز در انتهای استخوان های بلند می باشد که به تدریج تشکیل استخوان سخت را می دهد. پاها تقریباً نیمی از قد انسان بالغ را تشکیل می دهند و طول پا یک صفت از نظر جنسی است ، در حالی که آقایان دارای پاهای نسبتا طولانی تری هستند.

بیشتر بخوانید : افزایش قد در یک ماه

برخی از این رشد ، پس از متوقف شدن یا کند شدن رشد استخوان های بلند رخ می دهد. بیشترین رشد در طول رشد ، در استخوان های بلند است. علاوه بر این ، تغییر در قد بین جمعیت و در طول زمان تا حد زیادی ناشی از تغییر در طول پا است. باقیمانده قد از کرانیوم تشکیل شده است.

محصولات فروشگاه زیبارویان هم اکنون در بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان یعنی آمازون به فروش می رسد و تمامی تاییدیه های لازم را دارد.

اصلی ترین عامل تأثیرگذار بر قد افراد را در این مقاله به شما توضیح دادیم. می توانید با مراجعه به وبلاگ زیبارویان از مطالب آموزنده آن استفاده کنید.