مراقبت از فرزند فرزندان

مراقبت از فرزند

به این سه نکته توجه داشته باشید فرزندانی سالم و پرانرژی خواهید داشت

مراقبت از فرزند : احتمالاً شما در بسیاری از توصیه ها ، مقالات و نکات مربوط به افزایش قد برای کودکان جستجو کرده اید و شاید تعجب کرده اید که واقعاً کدام یک کار خواهد کرد.

وقتی نمی توان عوامل ژنتیکی ایجاد قد کوتاه در فرزندان تان را تغییر دهید نگران نباشید. کارهایی وجود دارد که می توانید برای کمک به فرزندان تان و قد بلندتر آن ها داشته باشید. تنها باید مکانیسم چگونگی رشد واقعی افراد در دوران کودکی را درک کنید. در این مقاله بینشی از آنچه باید واقعاً انجام دهیم را ارائه خواهیم داد.

بیشتر بخوانید : روش زندگی برای افزایش قد

۱- فرمان رشد قد

هورمون رشد انسانی (HGH) ، که به عنوان هورمون رشد (GH) یا سوماتوتروپین نیز شناخته می شود ، عامل اصلی است که کل روند رشد قد را تحریک می کند. از غده هیپوفیز ترشح می شود ، باعث ترشح هورمون های رشدی مانند انسولین می شود که باعث تحریک رشد استخوانی خطی در کودکان می شود.

سطح HGH در دوران بلوغ در دختران و پسران به طور قابل ملاحظه ای بالا می رود. این تا حدودی توضیح می دهد که چرا کودکان در سنین ۱۰ تا ۱۵ سالگی شاهد رشد خارق العاده با متوسط رشد تا ۴ اینچ در سال هستند. مراقبت فرزند .

پس از تسهیل تولید هورمون رشد ، کودکان می توانند رشد خود را در هر مرحله از رشد ، نه تنها در دوره بلوغ ، به حداکثر برسانند. ترشح هورمون رشد تعیین می کند که کودک چگونه قد بلندتر می شود ، بنابراین والدین باید بهترین شرایط را برای انتشار بهینه GH در فرزندان خود ایجاد کنند.

۱-۱- مواد مغذی برای تولید HGH

از آنجا که یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین و اسیدهای آمینه ثابت شده است که باعث افزایش مقدار HGH طبیعی می شود ، کاری که فرزندان شما باید انجام دهند تمرکز بر مصرف کافی پروتئین هر روز است.

برای راحتی شما ، ما لیستی مختصر از غذاهای مختلف اعم از حیوانات و گیاهان را تهیه کرده ایم تا منویی با محتوای بالای این دو ماده مغذی برای فرزندان شما ایجاد کنیم.

آمینو اسید، پروتئین، گوشت گندم شده، ماهی تن، تخم مرغ، سینه مرغ، باقلا ، ماهی، انواع توت ، گوشت گاو ، آناناس ، خربزه ، دانه کدو تنبل، روغن نارگیل ، پنیر، آجیل، ماست یونانی، شکلات ، بادام .

هر كودك به علت گروه سني ، جنسيت و ميزان فعاليت در روز ، نياز متفاوتي به پروتئين دارد. با استفاده از ماشین حساب DRI می توانید میزان مصرف روزانه مناسب کودک خود را دریابید.

از طرف دیگر ، مصرف زیاد شکر و کربوهیدراتهای تصفیه شده باعث کاهش سطح HGH در فرزندان شما می شود با افزایش ناگهانی سطح انسولین ، شکستن ترشح مناسب هورمون رشد میزان ترشح هورمون رشد کاهش می یابد.

برای تسهیل در تولید هورمون رشد ، کودکان به طور روزانه به مصرف کافی پروتئین و اسیدهای آمینه نیاز دارند. مراقب تنقلات و غذاهای قندی باشید که باعث انسداد انسولین شده و از رشد قد بچه های شما جلوگیری می شود. مراقبت فرزند

بیشتر بخوانید : قد بلند | افزایش قد | فرمول رشد قد انحصاری از مواد مغذی گرانبها

۱-۲- واقعا چه نوع ورزشی کمک می کند؟

هنگامی که یک تمرین بدنی برای رشد کودکان به وجود می آید ، ممکن است اشتباه گرفته شود که برخی از انواع آموزش ها مانند وزنه برداری یا ماراتن رشد کودک را کم می کند.

واقعیت این است که حداقل ۱۰ دقیقه انجام هرگونه ورزش به طور مرتب و منظم برای بچه ها خوب است که قد خود را افزایش دهند. تمرینات وزنه ای حتی برای کودکان پیش از بلوغ نیز صدمه ای ندارد.

تا زمانی که به طور صحیح تحت دستورالعمل ها و نظارت های حرفه ای انجام شود ، تمرینات با شدت بالا می تواند باعث آزادسازی HGH بطور قابل توجهی شود و در نتیجه رشد مؤثر قد کودکان را تقویت کند.

این بدان معنا نیست که چه فعالیت هایی باعث تقویت متابولیسم ، قدرت جسمی و سیستم ایمنی در کودکان می شود که به خوبی رشد کنند و قد بلند شوند. کودک شما به عنوان کودک نوپا ، پیش دبستانی ، کودک مدرسه یا نوجوان ، بسته به سن و ترجیح شخصی خود می تواند از انواع فرم های ورزشی را انتخاب کند. فرزندان خود را با تمرینات مکرر فعال کنید تا ترشح هورمون رشد و پیشرفت قد آنها مناسب شود.

۱-۳-خواب مناسب نیاز مراقبت از فرزند

اوج نبض هورمون رشد در عمیق ترین مرحله خواب شبانه ، بیشتر قبل از نیمه شب و صبح زود انجام می شود. اگر فرزندان شما می خواهند به سرعت بلندتر شوند ، خواب عمیق در شب امری ضروری است.

شرایط یک خواب با کیفیت می تواند به دو گروه اصلی تقسیم شود:

– برای مدت زمان کافی : در گروه های سنی مختلف متفاوت است ، از ۸ ساعت تا بیش از ۱۰ ساعت در شب. کودکان در سنین پایین تر نیاز به خواب بیشتر از بزرگترها دارند.

– برای مرحله عمیق خواب که امکان بالاترین سطح HGH را فراهم می آورد : علاوه بر این که فضای آرام و دل پذیری را برای خوابیدن ایجاد می کنید ، کودکان باید از هر چیزی که خوابشان را قطع می کند ، اجتناب کنند. از جمله مصرف زیاد کافئین ، وعده های غذایی سنگین و قرار گرفتن در معرض نور آبی دستگاه های الکترونیکی قبل از رفتن به رختخواب اطمینان حاصل کنید. و این که فرزندانتان زودتر از نیمه شب به رختخواب بروند و خواب عمیقی داشته باشند. در غیر این صورت ساعت های طلایی را برای به حداکثر رساندن تولید HGH برای افزایش قد از دست می دهند.

۱-۴- مکمل های غذایی برای HGH  مراقبت فرزند

ملاتونین ، آرژنین ، ۵HTP و گیاهان تأیید شده که عملکردهای مغز و جریان خون را پشتیبانی می کنند ، مانند جینکو بیلوبا ، به طور گسترده ای برای بهبود خواب شناخته شده اند و در نتیجه القاء ترشح طبیعی هورمون رشد ، بعضی از مواد ، یعنی ملاتونین ، حتی ثابت شده است که مستقیماً ترشح HGH را تقویت می کنند.

برای کودکانی که متأسفانه داشتن یک خواب با کیفیت را ندارند ، استفاده از مکمل ها می تواند یک راه حل مفید باشد. اما ، هر مکمل را باید با احتیاط و دوز مناسب برای هر گروه سنی مصرف کرد ، هر چقدر هم که ایمن و محبوب به نظر برسند. کودکان باید به جای درمان ، از چنین محصولاتی فقط به عنوان یک کمک به سطح HGH طبیعی خود استفاده کنند ، به ویژه اگر بیماری یا اختلالاتی در خواب و هورمون رشد داشته باشند.

برخی از مکمل های حاوی مواد مغذی و تقویت کننده خواب می توانند ترشح طبیعی هورمون رشد را تقویت کنند و از این طریق قد کودک را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید : باور هایی در خصوص افزایش قد

۲- مواد برای رشد استخوان | مراقبت از فرزند

سوالی که شاید بارها شنیده باشید این است که بهترین غذاها برای افزایش قد بچه ها چیست؟ یا غیر از شیر چه چیز دیگری است؟ فقط این قانون طلایی ساده را به خاطر بسپارید، به استخوان های فرزندان خود آنچه را که باعث رشد بیشتر می دهد برسانید. مواد مغذی زیر به دلیل نقش ویژه ای که در ساختار استخوانی برای رژیم غذایی روزانه کودکان دارند مهم هستند.

پروتئین : تولید کلاژن ، که یکی از دو عنصر اساسی استخوان ها است.

کلسیم : عنصر اساسی در ساختار استخوان.

ویتامین C : ساخت کلاژن.

ویتامین D3 : حمایت از استخوان ها در جذب کلسیم است.

جدول زیر پیشنهادی مناسب برای شما می باشد تا برای متنوع سازی منوها و بهینه سازی تغذیه و قد فرزندانتان اقدام نمایید.

پروتئین، کالسیوم ، ویتامین سی، VITAMIN D3، ماهی تن، دانه ، توت فرنگی، شیر ، سینه مرغ ، پنیر، آناناس ،غلات ، ماهی، ماست،کیوی، آب پرتقال، گوشت گاو ، ماهی سالمون ، انبه، قارچ ، حبوبات ، تخم مرغ ، دانه کدو تنبل ، بادام ، فلفل ، سبزیجات سبز، برگ کلم بروکلی ، صدف خوراکی ، گل كلم ، میگو ، جوانه بروکسل ، نور خورشید.

یک قانون دیگر به یاد داشته باشید : یک رژیم متعادل ، رژیم غذایی بهینه برای رشد خوب کودکان است. در مورد این چهار ماده مغذی خارق العاده توجه داشته باشید و از همه غذاهای یک وعده غذایی یا نقش سایر مواد معدنی و ویتامین ها در رشد فرزندان خود غافل شوید. بچه های شما برای داشتن بهترین رشد اسکلتی و قد بلند تر به میزان کافی از مواد مغذی ضروری به ویژه پروتئین ، کلسیم ، ویتامین C و ویتامین D3 نیاز دارند.

۳- مراقب شرایط نامطلوب سلامتی باشید

اگر فرزندان شما متاسفانه از شرایط سلامتی نامساعدی رنج می برند ، تمام تلاش شما در زمینه هورمون رشد و تغذیه استخوان ساز ممکن است به جایی نرسد. برخی از بیماری ها جذب مواد مغذی را محدود کرده و رشد کودکان را مختل می کند و از این طریق مانع افزایش قد آنها می شود.

دسته های بیماری های زیر بیشترین تأثیر را در رشد آنها دارند.   | مراقبت از فرزند

– در مورد سطح پایین HGH : کمبود هورمون رشد (کوتوله گرایی) ، کم کاری تیروئید ، سندرم کوشینگ.

– بیماری هایی که باعث اختلال در جذب مواد مغذی استخوان ها می شود : انتریتیت ، بیماری سلیاک ، نقایص مادرزادی قلب ، کم خونی ، بیماری مزمن کلیه.

– صفحات رشد زخمی : آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان.

– استخوان های ضعیف : پوکی استخوان ، پوکی استخوان.

– عدم تنظیم ستون فقرات : اختلالات انحنای ستون فقرات ، یعنی کیفوز ، لوردوز ، اسکولیوز ، کاسه ها ، زانو در زدن.

-شرایط ژنتیکی که رشد بدن را مهار می کند : سندرم داون ، سندرم نونان ، سندرم ترنر.

متأسفانه برخی از آنها اجتناب ناپذیر هستند ، اما اگر در اسرع وقت به دنبال درمان پزشکی برای فرزندان خود باشید ، می توانند بهبود یابند. برای به حداقل رساندن اثرات مضر چنین بیماری هایی ، باید اطمینان حاصل کنید که بچه های شما سلامتی خود را با بهداشت ، محیط زندگی خوب و عادات مثبتی مانند داشتن وضعیت خوب در ایستادن و نشستن حفظ می کنند. برخی از انواع شرایط سلامتی ، پتانسیل قد را در کودکان محدود می کند. پیشگیری و درمان این بیماری ها برای رشد قد کودک شما مهم است.

به طور کلی

هر کاری که برای بهبود وضعیت فرزندان خود انجام دهید باید از ماهیت رشد کودکان پیروی کند. قد آنها هنگام تلاش شما بر روی سه عامل بهترین نتیجه را حاصل می شود. ترویج تولید هورمون رشد طبیعی ، مکمل مواد مغذی ضروری برای رشد استخوان و جلوگیری از بیماری های مضر.

 

فروشگاه زیبارویان راه حلی برای درمان کوتاهی قد و افزایش قد تضمینی ارائه داده است.

راه حل زیبارویان برای مراقبت بیشتر از فرزند ان و بزرگسالان پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی برای افزایش قد تمامی افراد

منبع : گوگل