مکمل کلسیم کودکان در زمستان

مکمل کلسیم کودکان در زمستان

بسیاری از مادران مکمل کلسیم کودکان در زمستان به یکدیگر توصیه می کنند. با وجودی که ، علل و فواید عملی آن کاملاً مورد بررسی قرار نگرفته است. به منظور حمایت از والدین در مراقبت از سلامت فرزندانشان ، به صورت مؤثر ، اطلاعات مهمی را در این باره تحقیق و بررسی کرده و در مقاله زیر ارائه داده ایم.

یکی از سوالاتی که عمدتا مطرح می شود این است که چرا ما باید در زمستان فرزندان خود را با کلسیم مکمل کنیم؟

کلسیم ماده معدنی است که نقش مهمی در رشد جسمی کودکان خردسال دارد. این ماده ، تشکیل دهنده استخوان ها ، مفاصل و دندان های انسان است. علاوه بر این ، کلسیم در انعقاد خون نیز تاثیرگذار است ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و فعالیت های سیستم عصبی ، ماهیچه ها و غیره را تضمین می کند ، از همین رو ، تأمین کلسیم کافی برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتوانند قدی بلند تر و رشد بیشتری داشته باشند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

اما اگر والدین بدون توجه به تأمین ویتامین D برای فرزندان شان تنها به مکمل کلسیم اهمیت دهند ، بدن فرزندان آنها فقط ۱۰٪ از کلسیم را جذب می کند. ویتامین D به عنوان هادی بدن برای جذب کلسیم عمل می کند.

در واقع ، کودکان می توانند ویتامین D را از طریق خورشید دریافت کنند تا بتوانند به تنهایی کلسیم بدن را جذب نمایند. با این حال ، در زمستان ، درجه حرارت پایین است و در طول روز خورشید بسیار کم است ، حتی روزهای متوالی زیادی بدون آفتاب وجود دارد. علاوه بر این ، بسیاری از والدین بیرون رفتن فرزندان خود را محدود می کنند زیرا آنها نگران هستند که هوای سرد می تواند بر سلامت فرزندان آنها تأثیر بگذارد.

وقتی کودکان مجبور به بیرون رفتن می شوند ، والدین خود نیز با احتیاط بسیار آنها را می پوشانند ، بنابراین تقریباً هیچ فرصتی برای قرار گرفتن در معرض آفتاب برای دریافت ویتامین D ندارند. این دلیل کمبود کلسیم در کودکان در زمستان است.

بیشتر بخوانید : ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

بنابراین ، زمستان زمانی است که مادران باید به مکمل های کلسیم برای کودکان توجه کنند تا از سالم ماندن کودکان و رشد مطلوب رشد آن ها مطمئن شوند و بتوانند در شرایط آب و هوایی متفاوت و بدون حضور نور خورشید و دریافت ویتامین D به شکلی منظم کلسیم را دریافت نمایند.

مکمل کلسیم کودکان در زمستان
مکمل کلسیم کودکان در زمستان

مکمل کلسیم کودکان در زمستان

مکمل کلسیم در طی مراحل رشد کودکان باید تامین شود. با این حال ، در زمستان ، این روند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. برای تأمین كلسیم كافی در كودكان ، مادران باید بدانند كه چه مقدار كلسیم برای شرایط بدن كودكان مناسب است.

کودکان ۰ تا ۶ ماهه به ۳۰۰ میلی گرم در روز نیاز دارند.

کودکان ۷ تا ۱۲ ماهه به ۴۰۰ میلی گرم در روز نیاز دارند.

کودکان از ۱ تا ۳ سال به ۵۰۰ میلی گرم در روز نیاز دارند.

کودکان ۴ تا ۶ ساله به ۶۰۰ میلی گرم در روز نیاز دارند.

کودکان ۷ تا ۹ ساله به ۷۰۰ میلی گرم در روز نیاز دارند.

کودکان بالای ۱۱ سال به ۱۲۰۰ میلی گرم در روز نیاز دارند.

جهت تامین کلسیم کودکان در زمستان ، مادران دو گزینه دارند: از طریق غذاها یا از مکمل های غذایی کلسیم را تامین نمایند.

بیشتر بخوانید : ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

تامین کلسیم با غذاها :

برای اطمینان از تأمین كلسیم كودكان در زمستان به حد کافی ، والدین باید كودك خود را با كلسیم از طریق گروه های غذایی تكمیل كنند این گروه ها می تواند شامل شیر و لبنیات ، غذاهای دریایی مانند میگو ، خرچنگ ، ​​ماهی ، سبزیجاتی مانند کلم ، میوه هایی مانند پرتقال ، گریپ فروت ، نارنگی انواع لوبیا باشند که غذاهایی سرشار از کلسیم هستند ، و این در حالی است که نه تنها کلسیم کافی را برای کودکان فراهم می کند بلکه باعث اشتها برای آنها می شود.

مکمل کلسیم کودکان در زمستان
مکمل کلسیم کودکان در زمستان

 

تامین کلسیم با مکمل های غذایی :

برای تامین مکمل مناسب کلسیم برای کودکان در زمستان ، مکمل های غذایی گزینه هایی هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. در بین مکمل های غذایی ، مکمل های رشد قد مناسب ترین محصولات هستندکه با فرمول مورد بررسی و محاسبه دقیق جهت اطمینان از تأمین کلسیم کافی به کودکان است. علاوه بر این ، مکمل های رشد قد نیز حاوی برخی مواد مغذی هستند که بطور مؤثر از رشد جسمی و رشد ذهنی کودکان حمایت می کنند.

لازم به ذکر است که بدن کودکان در صبح بیش ترین کلسیم را جذب می کند.  نوشابه های گازدار ، چای ، قهوه ، مشروبات الکلی می توانند باعث کاهش کلسیم در بدن شوند. بنابراین مادران باید استفاده از این محصولات را در کودکان به حداقل برسانند.

بیشتر بخوانید : ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

مصرف زیاد مقدار کلسیم به همان اندازه ی کمبود کلسیم خطرناک است. بنابراین والدین نباید فرزندان را مجبور به خوردن غذاهای سرشار از کلسیم کنند یا از مکمل های کلسیم بی تفاوت استفاده کنند. گوگل

مکمل کلسیم کودکان در زمستان