میان وعده برای افزایش قد

میان وعده هایی که به کودکان کمک می کنند قد بلندتر شوند

میان وعده برای افزایش قد : علاوه بر سه وعده غذایی اصلی ، کودکان به حداقل ۲ تنقلات در روز نیاز دارند تا مواد مغذی کافی را برای فعالیت های روزانه و همچنین برای رشد بدنی فراهم کنند. توجه به محتوای غذایی تنقلات یکی از روشهای کمک به افزایش قد است که والدین نباید از آن چشم پوشی کنند.

 

میان وعده برای رشد قد

 

آب پرتقال برای افزایش قد

آب پرتقال | میان وعده برای افزایش قد

آب پرتقال حاوی مقادیر نسبتاً زیادی کلسیم و ویتامین C است. صد گرم پرتقال تازه می تواند حداکثر ۴۰ میلی گرم کلسیم را برای بدن فراهم کند. بنابراین ، نوشیدن آب پرتقال به طور مکرر به اندازه کافی کلسیم لازم بدن را فراهم می کند ، که به رشد استخوان در کودکان کمک می کند. کودکان می توانند بعد از اینکه از مدرسه به خانه می روند یا ورزش می کنند ، یک لیوان آب پرتقال تازه بخورند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

میان وعده برای افزایش قد

بادام

بادام سرشار از کلسیم ، پروتئین ، ویتامین E ، پتاسیم و چربی های اشباع نشده است که نه تنها برای سلامتی مفید نیست بلکه باعث افزایش قد کودکان نیز می شود. سه گرم بادام حاوی حدود ۷۵ میلی گرم کلسیم است. به همین دلیل بادام برای کودکانی که در مراحل رشد قد هستند بسیار مناسب است. مادران می توانند برای فرزندان خود بادام شور ، بادام تفت داده شده با کره یا شیر بادام درست کنند.

پنیر

بسیاری از کودکان به دلیل طعم و مزه بسیار خوشمزه پنیر را دوست دارند. برخی والدین نگران این هستند که کودکانی که پنیر زیادی می خورند احتمال چاق شدن دارند ، بنابراین اغلب از لذت بچه ها جلوگیری می کنند. با این حال ، در واقع ، پنیر منبع غنی کلسیم و پروتئین است که به طور موثری به افزایش قد کودکان کمک می کند.

بیشتر بخوانید : تاثیر لبنیات بر افزایش قد

ماست برای افزایش قد

ماست | میان وعده برای افزایش قد

ماست نیز به عنوان یک محصول لبنیاتی مانند پنیر ، کمی ترش و شیرین و چرب مانند پنیر نیست. ماست همچنین یک غذای میان وعده مورد علاقه بسیاری از کودکان است. علاوه بر محتوای کلسیم زیاد ، ماست حاوی اسید لاکتیک نیز است بنابراین خوردن ماست برای سلامتی کودکان بسیار مناسب است. پس از گذشت ۳۰ دقیقه از وعده های غذایی ، والدین باید فرزندان خود را با یک شیشه ماست تغذیه کنند تا به طور موثر به روند هضم غذاها کمک کرده و باعث افزایش قد شوند.

میوه تازه

در حقیقت ، میوه تازه مورد علاقه بسیاری از کودکان است و والدین نیز باید فرزندان خود را تشویق کنند هر روز میوه تازه بخورند تا ویتامین ها و مواد معدنی بدن خود را تأمین کنند و به قد بلندتر شدن آنها کمک کنند. علاوه بر نوشیدن آب پرتقال ، والدین می توانند به کودکان اجازه دهند کیوی ، موز ، توت فرنگی ، نارنگی ، گلابی ، سیب و … را برای تنقلات میل کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که کودکان هنگام گرسنگی نباید میوه بخورند زیرا این به سیستم گوارشی و سلامتی آنها آسیب می رساند.

بیشتر بخوانید : نوشیدنی مغذی برای افزایش قد در کودکان

 میان وعده برای افزایش قد

منبع : گوگل