میوه های سرشار از کلسیم

میوه های سرشار از کلسیم به کودکان کمک می کنند قد بلند تر کنند

میوه های سرشار از کلسیم : کلسیم یک ماده معدنی اساسی برای رشد استخوان . كودكان مبتلا به كمبود كلسيم كوتاه قد و دچار پوكي استخوان خواهند بود. بنابراين كلسيم بايد از مرحله جنين تا مراحل بعدي رشد كافي باشد. علاوه بر شیر ، میوه ها نیز بهترین انتخاب برای مصرف مکمل کلسیم  هستند. میوه های سرشار از کلسیم به کودکان کمک می کنند قد بلندتر باشند.

بیشتر بخوانید : تغذیه برای رشد قد در دوران بلوغ

کلسیم ۱٫۵ تا ۲ درصد از وزن بدن را تشکیل می دهد که در آن ۹۹ درصد در استخوان ها ، دندان ها ، ناخن های پا و ناخن های دست وجود دارد و تنها ۱ درصد در خون ، سلول ها و مایعات خارج سلولی وجود دارد. کلسیم در تشکیل استخوان ، تشکیل دندان و رشد قد نقش اساسی دارد. علاوه بر این ، کلسیم در حفظ فعالیت های سیستم عضلانی ، تثبیت فشار خون ، انتقال تکانه های عصبی و غیره تاثیر دارد.

 

 

میوه سرشار از کلسیم

 

 

همانطور که توسط متخصصان تغذیه توصیه می شود ، کودکان باید به میزان کافی با توجه به نیازهای هر سن و هر مرحله رشد ، از کلسیم استفاده کنند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

میزان مورد نیاز در سنین مختلف میوه های سرشار از کلسیم

– ۰ – ۵ ماهه: ۳۰۰ میلی گرم در روز

– ۶ – ۱۱ ماهه: ۴۰۰ میلی گرم در روز

– ۱ – ۳ سال: ۵۰۰ میلی گرم در روز

– ۴ – ۶ ساله: ۶۰۰ میلی گرم در روز

– ۷ – ۹ ساله: ۷۰۰ میلی گرم در روز

– ۱۰ – ۱۸ سال: ۱۰۰۰ میلی گرم در روز

در اینجا میوه های غنی از کلسیم وجود دارند که به کودکان کمک می کنند قد بلند تری داشته باشند:

 

موز سرشار از کلسیم

 

موز : موز نه تنها سرشار از پتاسیم است بلکه از کلسیم و سایر مواد معدنی نیز غنی است. علاوه بر این ، موز سرشار از فیبر و نشاسته است ، که باعث ایجاد احساس سیری می شود ، اشتها را کاهش می دهد و از افزایش وزن جلوگیری می کند. به همین دلیل قرار دادن موز در رژیم های غذایی روزانه به کودکان چاق کمک می کند تا به سرعت وزن خود را کاهش دهند تا بتوانند قد بهینه داشته و از سلامتی بهتری برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید : سبزیجات که به افزایش قد کمک می کنند

 

 

پرتقال سرشار از کلسیم

 

پرتقال : طبق برخی تحلیل ها ، ۱۰۰ گرم پرتقال حاوی ۸۷٫۶ گرم آب ، ۳۰ میلی گرم ویتامین C ، ۰٫۳ گرم فیبر ، ۴٫۵ میلی گرم سدیم و ۲۶ میلی گرم کلسیم است. بنابراین ، پرتقال منبع بسیار کلسیم و ویتامین ها است که نه تنها از رشد قد حمایت می کند بلکه به کاهش بسیاری از بیماری ها نیز کمک می کند.

 

کیوی سرشار از کلسیم

 

کیوی : کیوی ها میوه های گرم سیری هستند که سرشار از کلسیم هستند. این میوه حاوی حدود ۶۰ میلی گرم کلسیم است. علاوه بر این ، کیوی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی دیگری مانند ویتامین C ، ویتامین K ، ویتامین E ، فولات و پتاسیم است که فواید زیادی برای سلامتی ما به همراه دارد.

نکاتی در مورد مکمل کلسیم و میوه های سرشار از کلسیم

کلسیم در هنگام ترکیب با ویتامین ها و سایر مواد موجود در مواد غذایی به راحتی از بین می رود. بنابراین ، برای جذب بهتر کلسیم ، باید اصول تغذیه ای زیر رعایت شود:

– از خوردن غذاهای خیلی شور خودداری کنید زیرا این امر باعث ادرار غیر طبیعی می شود و این باعث می شود بیشتر کلسیم دفع شود.

– مصرف کلسیم را با سایر مکمل های معدنی مانند روی و مس ترکیب نکنید زیرا این امر باعث می شود که جذب کلسیم در بدن دشوار باشد.

– از میوه هایی که تلخ هستند استفاده نکنید زیرا در جذب کلسیم بدن اختلال ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید : خوردن صدف و تاثیر بر افزایش قد

– برای مکمل موثر کلسیم بدن ، باید کلسیم روزانه ۳ بار (صبح ، ظهر و بعد از ظهر) یا دو بار در روز (صبح و عصر) مصرف شود. بهتراست در مواقع روز مصرف شود تا جذب کلسیم افزایش می یابد. علاوه بر این ، برای جلوگیری از مشکلات خواب ، نباید کلسیم در عصر مصرف شود.

میوه های سرشار از کلسیم

منبع : گوگل