نقش ویتامین D در افزایش قد

نقش ویتامین D3 در افزایش قد

نقش ویتامین D3 در افزایش قد : بسیاری از افراد اغلب فکر می کنند مکمل کلسیم برای رشد قد کافی است. این دیدگاه درست است اما کافی نیست زیرا بدن نمی تواند کلسیم بدون حضور ویتامین D3 جذب کند. اگر بدن نتواند کلسیم را جذب کند ، رشد قد و سلامتی شما نیز تحت تأثیر منفی قرار خواهد گرفت.

 

نقش ویتامین D در رشد قد

 

ویتامین D در اشکال مختلف (ویتامین D1 ، ویتامین D2 ، ویتامین D3 ، ویتامین D4 ، ویتامین D5) وجود دارد که دو شکل اصلی آن عبارتند از ویتامین D2 (Ergocalciferol) و ویتامین D3 (کولکالسیفرول).

 

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

 

ویتامین D3 معمولاً در کبد ، بافت های چربی ، استخوان ها ، ماهیچه ها ، مخاط روده جمع می شود و به راحتی در چربی محلول می شود. ساختار شیمیایی ویتامین D3 از اثر پرتوهای فرابنفش (UV) بر روی دهیدروکلوکلسترول که پیشرو ویتامین D3 است تشکیل شد. هنگامی که در معرض نور خورشید هستیم ، پوست ما ویتامین D3 را به تنهایی سنتز می کند.

 

نقش ویتامین دی در رشد قد

 

نقش ویتامین D3 در بدن انسان

نقش ویتامین D3 در دستگاه گوارش :

در صورت بروز کمبود ویتامین D3 ، دستگاه گوارش تعادل بین باکتری های مفید و مضر را از دست می دهد ، این امر خطرات ابتلا به چربی های چربی و قند خون را افزایش می دهد. به طور خاص ، ویتامین D3 همچنین می تواند پروتئین های ضروری را در روده کوچک و اثنی عشر برای انتقال کلسیم از طریق غشای روده تولید کند ، که از تجمع مقادیر زیاد کلسیم در روده جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید : غذایی که برای رشد قد مناسب نیست

نقش ویتامین D3 در کلیه ها :

مصرف زیاد کلسیم به راحتی باعث می شود کلسیم اضافی در بدن به وجود آید. در این زمان بدن به میزان کافی ویتامین D3 برای کاهش جذب مجدد کلسیم در لوله‌های کلیوی نیاز دارد ، که به طور موثری باعث از بین بردن کلسیم توسط مجاری ادراری می شود و از خطر ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری می کند.

کمبود ویتامین D3 برای بیماران مبتلا به آسم و عفونت های تنفسی بسیار خطرناک است. برای مبتلایان به کمبود آسم و ویتامین D3 ، خطر ابتلا به عفونت های تنفسی پنج برابر بیشتر از افرادی است که در بدن خود به میزان کافی ویتامین D3 ایجاد می کنند. ویتامین D3 نه تنها نقش مهمی در سلامت انسان دارد بلکه بر رشد قد نیز تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید : بیماری هایی که بر رشد قد تأثیر منفی می گذارند

ویتامین D3 در مخاط روده باعث افزایش جذب کلسیم و فسفات ها می شود ، این اطمینان را می دهد که بدن مقادیر کافی کلسیم و فسفات برای فعالیت های اساسی داشته باشد. بعد از رسیدن کلسیم و فسفات ها به استخوان ها ، وجود ویتامین D3 به افزایش رسوب کلسیم در استخوان ها منجر می شود و باعث می شود که کلسیم به غضروف ها رسیده تا در تشکیل استخوان در بدن شرکت کند.

ویتامین D3 نیز کولکالسیفرول نامیده می شود.

ویتامین D3 تعادل کلسیم و فسفات موجود در بدن را تنظیم می کند. بدون ویتامین D3 ، روند تشکیل استخوان برای افزایش قد نمی تواند انجام شود هرچند بدن شما به اندازه کافی کلسیم داشته باشد.

بیشتر بخوانید : هفت دلیل که کودکان نمی توانند قد بلند شوند

هنگامی که بدن از نظر ویتامین D3 کمبود دارد ، روده به اندازه کافی کلسیم و فسفات جذب نمی کند و همین امر باعث کاهش سطح کلسیم خون می شود. در این زمان ، کلسیم از استخوان ها برای تثبیت سطح کلسیم در خون آزاد می شود.

اگر این وضعیت دوام داشته باشد ، باعث می شود بدن از نظر كلسیم كمبود داشته باشد ، و كودكان به آهستگی رشد كنند. بزرگسالان مبتلا به كمبود كلسیم از پوکی استخوان و استخوان های شکننده رنج می برند. خانم های بارداری که کمبود ویتامین D3 دارند ، نوزادانی به دنیا خواهند آورد که از نقص استخوان رنج ببرند.

بیشتر بخوانید : نوشیدنی های نامناسب برای رشد قد | نوشیدنی هایی که برای رشد قد مناسب نیستند

منبع : گوگ