نوشیدنی های نامناسب برای رشد قد

نوشیدنی هایی که برای رشد قد مناسب نیستند

نوشیدنی های نامناسب برای رشد قد : تغذیه مهم ترین عامل رشد قد در کودکان است. با این حال ، همه مواد غذایی و نوشیدنی برای رشد قد آنها واقعاً مناسب نیستند. بر این اساس ، نوشیدنی هایی وجود دارد که بسیار خوشمزه هستند اما همچنین مانع رشد قد انسان هستند. برای تشخیص نوشیدنی هایی که برای رشد قد مناسب نیستند ، مقاله زیر را بخوانید.

نوشیدنی های گازدار

در تعدادی از تحقیقات علمی ، نوشابه های گازدار حاوی حباب هوا هستند ، که می تواند دفع کلسیم ادرار را افزایش دهد. بنابراین نوشیدن بیش از حد این نوع نوشیدنی برای مدت طولانی می تواند باعث کمبود کلسیم در بدن شود ، از این طریق نه تنها بر رشد قد کودکان تأثیر منفی می گذارد بلکه خطر ابتلا به بیماری های استخوانی و مفصلی را در افراد مسن افزایش می دهد.

علاوه بر این ، مقادیر قند و گاز دی اکسید کربن موجود در نوشیدنی های گازدار باعث پر شدن شکم در کودکان می شود و باعث می شود همیشه احساس سیری کنند ، که منجر به بی اشتهایی و کمبودهای تغذیه ای در کودکان می شود. این کار بر عملکردهای اندام ها در بدن و همچنین سلامتی آنها و رشد قد تأثیر می گذارد.

از طرف دیگر نوشیدنی های گازدار حاوی مؤلفه هایی هستند که برای سلامتی کودکان مضر هستند مانند از بین بردن مینای دندان ، باعث پوسیدگی دندان ، آسیب به مخاط معده و ایجاد اختلالات گوارشی می شوند.

بیشتر بخوانید : غذایی که برای رشد قد مناسب نیست

نوشیدنی های الکلی | نوشیدنی های نامناسب برای رشد قد و سلامتی

نوشیدنی های الکلی مانند شراب ، آبجو نیز برای سلامتی ما و به خصوص برای افزایش قد خوب نیستند. اگر به طور مکرر از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنید ، این نکته را بدانید که منجر به بسیاری از بیماری های خطرناک مرتبط با سیستم قلبی عروقی ، کبد ، سیستم عصبی ، خون می شود که باعث کاهش سلامت جسمی و روحی می شود. در نتیجه ، قد شما نمی تواند حداکثر رشد را داشته باشد. اگر می خواهید سالم بمانید و از قدی ایده آل برخوردار باشید ، باید از آبجو ، شراب و سایر نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.

بیشتر بخوانید : تاثیر چاقی بر رشد قد | چاقی چگونه بر رشد قد تأثیر می گذارد

 

نوشیدنی های نا مناسب برای رشد قد

 

نوشیدنی های کافئین دار

قهوه نوعی نوشیدنی است که میزان کافئین بالایی دارد. علاوه بر این ، کافئین ماده ای است که می تواند بر جذب مواد معدنی بدن تأثیر منفی بگذارد. اگر بدن مواد معدنی کافی نداشته باشد ، استخوان ها قادر به رشد نخواهند بود و رشد قد را مانع می شود. علاوه بر این ، مصرف زیاد کافئین باعث افزایش دمای بدن و ایجاد کم آبی می شود. بنابراین ، برای حفظ سلامتی و تسهیل رشد قد ، باید از عادت استفاده از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.

بیشتر بخوانید : اهمیت قد و پیشنهادها برای بلندتر بودن

 

نوشیدنی های نامناسب برای افزایش قد

 

نوشیدنی های حاوی قند بیش از حد

آیا می دانید نوشیدنی هایی با قند زیاد تهیه شده اند ، نه تنها در افزایش قد تأثیر می گذارد بلکه خطر چاقی و پوسیدگی دندان را نیز افزایش می دهد؟ بر این اساس ، یک قوطی نوشیدنی انرژی زا می تواند حاوی ۵۰ گرم شکر باشد. این میزان قند بیش از میزان مجاز بدن در روز می باشد بنابراین برای رشد قد مناسب نیست.

علاوه بر این ، یک قوطی نوشیدنی انرژی زا می تواند ۵۰-۴۰۰ میلی گرم کافئین داشته باشد ، که ۴-۵ برابر بیشتر از مقدار کافئین موجود در یک فنجان قهوه است. کافئین موجود در نوشیدنی های انرژی زا می تواند باعث هوشیاری بیشتر شود اما باعث ایجاد بی خوابی نیز می شود و احساس بی قراری و اضطراب ایجاد می کند و از این طریق بر رشد قد تأثیر منفی می گذارد.

 

منبع : گوگل

 زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.