نکاتی در مورد افزایش قد کودکان

نکاتی در مورد افزایش قد کودکان

نکاتی در مورد رشد قد کودکان : این تصور را دارید که فرزندان شما در طول زندگی با قد کوتاه زندگی خواهند کرد. با استفاده از نکات زیر در مورد افزایش قد ، می تواند قد فرزندان شما بهبود یابد و به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

 

صبحانه مغذی برای افزایش قد

صبحانه های مغذی

صبحانه ها نباید زیاد باشند اما باید به اندازه کافی مغذی باشند تا به رشد کودکان کمک کنند. صبح زمانی است که سلول های بدن به طور مؤثر مواد مغذی را جذب می کنند و متابولیسم نیز بهتر اتفاق می افتد ، که به افزایش مقاومت بدن کمک می کند. در عین حال ، استحکام ضعیف یکی از دلایل کوتاهی قد است.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

جذب کلسیم کافی برای رشد قد

مکمل کافی کلسیم به بدن

کلسیم یک عنصر مهم استخوان ها است. با توجه به نیاز هر گروه سنی ، کودکان باید به میزان کافی از کلسیم مکمل استفاده کنند تا استخوان های آنها از نظر طول و ضخامت رشد کند. برای انجام این کار ، باید در رژیم های روزانه کودکان به تقویت غذاهای سرشار از کلسیم مانند میگو ، خرچنگ ، ​​ماهی ، اسفناج ، تخم مرغ ، شیر و … توجه کنید.

نور خورشید برای رشد قد

نور خورشید | نکاتی در مورد افزایش قد کودکان

بدن به ویتامین D احتیاج دارد تا کلسیم بتواند به استخوان ها برسد. فراوان ترین و بی خطرترین منبع ویتامین D ، نور خورشید است. برای آن که بدن کودکان ویتامین D را برای انتقال کلسیم به استخوان ها ایجاد کند ، کودکان باید حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در صبح زود قبل از ساعت ۸ در معرض آفتاب قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید : علل اصلی عدم جذب کلسیم در انسان

از نوشیدن نوشیدنی های الکلی خودداری کنید

آبجو ، شراب و سایر مشروبات الکلی می تواند باعث بسیاری از بیماری های جدی مانند بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های کبدی ، بیماری های عصبی ، بیماری های خونی و … شود که به طور جدی بر سلامت جسمی و روحی تأثیر می گذارد. در همین حال ، قد افراد در شرایط بد بهداشتی نمی تواند رشد کند. بنابراین ، برای رسیدن به ارتفاع مطلوب در آینده ، والدین باید فرزندان خود را یادآوری کنند تا از آبجو ، شراب و سایر مشروبات الکلی دوری کنند.

بیشتر بخوانید : عواملی که بر رشد قد کودکان تأثیر می گذارد چیست

سیگار کشیدن مضر برای رشد بدن

به سیگار کشیدن نه بگویید

نیکوتین و کادمیوم موجود در سیگار سلول های استخوانی را خیلی سریع از بین می برد و استخوان ها را شکننده می کند. علاوه بر این ، سیگار کشیدن مکرر توانایی بدن در جذب کلسیم را کاهش می دهد و فعالیت ویتامین D را مهار می کند ، بنابراین ، اگر می خواهید قد بلندتر شود ، باید فرزندان خود را از قرار گرفتن در معرض سیگار منع کنید.

خواب مناسب لازم برای افزایش قد

روزانه ۸ ساعت بخوابید | نکاتی در مورد افزایش قد کودکان

هورمون رشد ، مهم ترین عامل رشد قد است که بیشتر شب هنگام از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۱:۰۰ صبح ترشح می شود در حالی که کودکان در خواب عمیق هستند. برای این که فرزندان شما بتوانند قد بهتری را ایجاد کنند ، باید اطمینان حاصل کنید که فرزندان تان قبل از ساعت ۱۰ شب به رختخواب بروند و ۸ ساعت در روز بخوابند.

بیشتر بخوانید : نکات تغذیه ای برای رشد چشمگیر قد

ورزش برای افزایش قد

به طور مكرر ورزش كنيد

ورزش تا ۲۰٪ رشد قد انسان را شامل می شود. یک ساعت ورزش روزانه تأثیر قابل توجهی در رشد تولید هورمون خواهد داشت. ورزش هایی که برای رشد قد مناسب هستند شامل شنا ، بدمینتون ، والیبال ، بسکتبال ، پیاده روی و غیره.

نکاتی در مورد افزایش قد کودکان

منبع : گوگل