نکات تغذیه ای برای رشد چشمگیر قد

نکات تغذیه ای برای رشد چشمگیر قد

نکات تغذیه ای برای رشد چشمگیر قد : تغذیه یکی از عوامل مؤثر در رشد قد است. با این حال ، همه نمی دانند که برای افزایش قد چه چیزی مصرف کنند و چگونه باید غذا بخورند.

خوردن غذاهایی که شامل انواع مختلفی از مواد مغذی است :

ایجاد یک رژیم غذایی متعادل و مناسب به میزان قابل توجهی در ارتقاء رشد قد بهینه ، طبیعی و ایمن کمک می کند. برای اطمینان از سلامتی ، سیستم ایمنی خوب و رشد مؤثر در قد ، رژیم های غذایی روزانه باید متنوع باشند و چهار گروه از مواد مغذی را شامل شوند :

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

کربوهیدرات ها برای رشد قد

کربوهیدرات ها :

کربوهیدرات ها در تشکیل سلول ها و بافت ها شرکت می کنند و از پیشرفت مغز و سیستم عصبی حمایت می کنند. کربوهیدرات ها می توانند انرژی لازم را برای فعالیت های روزانه فراهم کنند و بیش از ۶۰ درصد از کل انرژی دریافتی را به خود اختصاص دهند. غذاهای حاوی مقادیر بالای کربوهیدرات ها عبارتند از سیب زمینی شیرین ، تارو ، برنج ، نان ، رشته فرنگی ، ذرت و غیره.

کربوهیدرات ها در تشکیل سلول ها و بافت ها شرکت می کنند و از پیشرفت مغز و سیستم عصبی حمایت می کنند.

بیشتر بخوانید : علل اصلی عدم جذب کلسیم در انسان

چربی :

چربی در تشکیل بافت های چربی شرکت می کند و به عنوان مخزن انرژی برای بدن عمل می کند. علاوه بر این ، به تقویت جذب ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین A ، ویتامین D ، ویتامین E و ویتامین K کمک می کند و برای رشد مغز و سیستم عصبی مفید است. غذاهای حاوی چربی های سالم ماهی ، آجیل ، روغن پخت و پز ، دانه ها ، آووکادو و غیره هستند.

پروتئین :

این ماده مغذی در تشکیل سلول ها ، استخوان ها ، دندان ها و در ایجاد آنزیم های گوارشی ، آنزیم های دیگر ، هورمون ها و همچنین آنتی بادی ها برای کمک به مبارزه با بیماری ها شرکت می کند. پروتئین در گوشت ، ماهی ، تخم مرغ ، شیر ، میگو ، خرچنگ ، ​​لوبیا ، سویا ، توفو و غیره فراوان است.

بیشتر بخوانید : عواملی که بر رشد قد کودکان تأثیر می گذارد چیست

 

ویتامین ها و مواد معدنی برای رشد قد

ویتامین ها و مواد معدنی :

بیش از ۲۰ ویتامین و مواد معدنی در بدن انسان وجود دارد. ویتامین ها و مواد معدنی به طور مداوم ، یک دست و مؤثر به اندام های بدن کمک می کنند و از سختی و استحکام بدن انسان مراقبت می کنند. ویتامین ها و مواد معدنی ضروری شامل ویتامین A ، ویتامین B ، ویتامین C ، ویتامین D ، ویتامین E ، ویتامین K ، کلسیم ، فسفر ، آهن ، روی ، ید و غیره است. ویتامین ها و مواد معدنی اغلب در بسیاری از گیاهان مانند سبزیجات و میوه های تازه وجود دارند .

حضور چهار گروه از مواد مغذی در رژیم های غذایی روزانه به ما کمک می کند تا مواد مغذی و انرژی کافی را برای اطمینان از فعالیت های روزانه و پیشرفت جسمی ما به وجود آورد.

به کیفیت غذا توجه کنید | یکی نکات تغذیه ای برای رشد چشمگیر قد

طراوت و کیفیت غذاها تأثیر زیادی بر میزان مواد مغذی دارد. اگر ظروف از مواد غذایی تازه و بدون مواد نگهدارنده و بدون باقیمانده از سموم دفع آفات کامل شوند ، ارزش غذایی حفظ می شود و اثرات مراقبت های بهداشتی و افزایش قد ارتقا می یابد.

در مقابل ، اگر ما از غذاهایی استفاده كنیم كه دیگر تازه نیستند و كیفیت خوبی ندارند ، آنها نه تنها مواد مغذی كافی را برای ما فراهم نمی كنند بلكه بر سلامتی و رشد قد ما نیز تأثیر منفی می گذارند.

بیشتر بخوانید : تغذیه در دوران بارداری برای داشتن فرزند قد بلند

بنابراین ، هر یک از ما باید در تجهیز خود به دانش اولیه در مورد تغذیه و همچنین نحوه شناخت غذاهای تازه ، ایمن و با کیفیت ، ترویج ارزش های تغذیه ای در مراقبت های بهداشتی و رشد ، قدمی برداریم.

کیفیت مواد غذایی بر رشد قد تاثیر دارد

ساختار وعده غذایی با هر مرحله سازگار است

در هر مرحله از رشد ، کودکان باید با مقادیر مختلفی از مواد مغذی تغذیه شوند. به طور معمول ، هر چه کودکان بیشتر رشد کنند ، مواد مغذی بیشتری را نیاز دارند. در هر مرحله ، ساختار وعده های غذایی کودکان باید بطور مناسب تنظیم شود تا مواد مغذی ضروری را برای رشد جسمی و رشد فکری آنها مکمل کند.

جنین تا ۳ سال اول زندگی و بلوغ مراحل طلایی برای رشد قد کودکان است. در این مراحل ، والدین باید غذاهای غنی از کلسیم و غذاهای غنی از مواد معدنی را در رژیم های غذایی کودکان تقویت کنند ، تا هم سلامت را تضمین کنند و هم رشد قد را تقویت کنند.

برای انجام این کار خوب ، والدین باید در مورد محتوای خاص مواد مغذی مورد نیاز در هر مرحله از رشد با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنند تا به کودکان در سالم ماندن و قد بلند تر کمک کنند.

بیشتر بخوانید : میوه های سرشار از کلسیم به کودکان کمک می کنند قد بلند تر کنند

علاوه بر این ، والدین نباید فرزندان را مجبور به خوردن زیاد کنند. درعوض ، والدین باید در هر وعده غذایی وعده های غذایی را تقسیم کرده و در حد متوسط ، کودکان تغذیه کنند تا بتوانند در جذب بهتر مواد مغذی کمک کنند. علاوه بر سه وعده اصلی غذایی ، کودکان باید روزانه ۲ تا ۳ میان وعده میل کنند تا مواد مغذی کافی برای رشد قد آنها فراهم شود.

منبع : گوگل