ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

چرا ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد؟

ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد : ورزش نه تنها به کودکان کمک می کند تا سلامتی خود را بهبود بخشند بلکه بدن را ترشح می کند تا هورمون رشد را آزاد کند تا باعث افزایش قد سریع ، ایمن و مؤثر شود.

ورزش به حداکثر رساندن رشد قد کمک می کند

مطالعات علمی نشان داده است كه ورزش ۲۰٪ رشد قد انسان را شامل می شود. بنابراین ، برای کمک به کودکان در رسیدن به قد بهینه در آینده ، والدین باید یک رژیم ورزشی منظم و مناسب برای آنها بسازند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

به گفته کارشناسان ، ورزش نه تنها به کودکان کمک می کند تا رشد قد خود را به حداکثر برسانند بلکه سیستم اسکلتی عضلانی را تحریک می کنند تا به صورت همزمان کار کنند و خطرات بیماری های دستگاه گوارش و تنفسی را کاهش می دهد.

مطالعات علمی نشان داده است که ورزش تأثیر زیادی در روند بهبود و بازسازی بافتهای استخوانی و غضروف دارد.

ورزش مناسب به تقویت سلامت کلی و تنظیم همه فعالیت های سیستم غدد درون ریز کمک می کند. به لطف ورزش مناسب ، غده هیپوفیز به طور مداوم هورمون رشد را آزاد می کند تا از رشد سلول های استخوانی و غضروف حمایت کند و باعث تحریک استخوان ها به طور مداوم در طول و ضخامت می شود. طبق مطالعات منتشر شده ، میزان هورمونهای رشد ترشح شده در کودکانی که حداقل یک ساعت در روز ورزش می کنند ، سه برابر بیشتر از کودکانی است که ورزش نمی کنند.

بیشتر بخوانید : تاثیر لبنیات بر افزایش قد

ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد

 

ورزش باعث افزایش استخوان ها به طور مداوم در طول و ضخامت می شود.

علاوه بر این ، عادت به انجام ورزش و نرمش به طور منظم باعث افزایش تراکم کلسیم در استخوان ها نیز می شود ، به تقویت استخوان ها ، بهبود قدرت عضلانی ، افزایش انعطاف پذیری اندام و حواس کمک می کند و خطرات پوکی استخوان یا شکستگی استخوان در اثر ضربه ها را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، مطالعات علمی نشان داده اند که در دوره دو ساله قبل از بلوغ ، حداکثر ۲۶٪ از مواد معدنی استخوان ها جمع می شوند. این یک زمان بسیار مهم برای تکمیل پوکی استخوان محسوب می شود. بنابراین ، ورزش در این مرحله به افزایش مواد معدنی موجود در سطح استخوان ها و اطراف استخوان ها کمک می کند و از این طریق به رشد استخوان ها و رشد به صورت دیدنی کمک می کند.

بیشتر بخوانید : آیا والدین کوتاه می توانند فرزندان بلندی داشته باشند ؟

چگونه می توان ورزش کرد تا قد به طور مؤثر بهبود یابد

غضروفها به رشد قد در هر فرد کمک می کنند. در حقیقت ، در كودكانی كه مرتباً ورزش می كنند ، اسكلت ها در مقایسه با سایر كودكان قوی تر و موثرتر رشد می كنند. اما ، بسته به شرایط و سن ، والدین شکل مناسب ورزش را برای فرزندان خود انتخاب می کنند.

برای كودكان ، والدین می توانند آنها را به ورزش با تمرین های ساده مانند نوسان ، كشیدگی پا ، ایستادن ، نشستن و غیره تشویق كنند.

علاوه بر کمک به افزایش قد ، ورزش به کودکان کمک می کند تا سالم بمانند و از ثبات روانشناختی برخوردار باشند.

برای ارتقاء رشد قد کودکان به طور مؤثر ، والدین باید ورزش هایی را انتخاب کنند که برای رشد قد مناسب باشد مانند شنا ، والیبال ، بسکتبال ، بدمینتون ، دوچرخه سواری و … و مناسب برای سنین و قانون اساسی کودکان. ورزش برای سلامتی خوب است اما همه ورزش ها باعث افزایش قد نمی شوند.

دویدن ماراتن و وزنه برداری بیش از حد در دوران بلوغ می تواند بر رشد سیستم اسکلتی و رشد قد تأثیر منفی بگذارد. بنابراین کودکان نباید این ورزش ها را انجام دهند. علاوه بر این ، ورزش مداوم و بیش از حد و حمل بارهای سنگین برای مدت طولانی همچنین می تواند باعث كوتاهی كودك شود.

بیشتر بخوانید : آیا آهسته دویدن باعث افزایش قد می شود ؟

تمرین باید  از نظر کمیت و کیفیت  کافی باشد تا رشد یکنواخت رخ دهد. فعالیتهای سبک نظیر تمیز کردن خانه به اندازه کافی برای تقویت موثر رشد قد نیست.

شما باید قبل از ساعت ۹ صبح و بعد از ساعت ۴ بعد از ظهر در خارج از منزل ورزش کنید تا بتوانید ورزش را با قرار گرفتن در معرض نور خورشید ترکیب کرده و ویتامین D. را نیز داشته باشید. این یک عنصر ضروری در فرآیند “انتقال” مواد معدنی به استخوان ها است تا به تقویت استخوان ها کمک کند و در صورتی که کاهش یابد خطرات تجمع کلسیم در دیواره روده ، کبد و کلیه را به دنبال خواهد داشت.

امیدوارم اطلاعات موجود در این مقاله تا حدودی به والدین كمك كرده باشد كه نقش ورزش را در رشد قد كودكان بهتر بدانند و فرم های مناسبی از ورزش را انتخاب كنند تا شانس داشتن قد ایده آل در آینده برای كودكان بیشتر شود. منبع : گوگل

ورزش بر رشد قد تأثیر می گذارد