ورزش هایی که قد را کوتاه می کنند

برخی از ورزش هایی که باعث کوتاه شدن شما می شوند

ورزش هایی که باعث کوتاه شدن شما می شوند : ورزش یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر افزایش قد انسان است. بسیاری از والدین با آگاهی از اهمیت ورزش ، کودکان را تشویق به ورزش در سنین پایین برای رشد بهینه قد می کنند. با این حال ، همه ورزش ها نمی توانند به افزایش قد کمک کنند. برخی از ورزش ها ممکن است باعث کوتاه شدن فرزندان شما شود.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

ورزش ۲۰٪ افزایش قد انسان را شامل می شود. مطالعات علمی نشان داده است که اگر حداقل یک ساعت در روز ورزش کنیم ، تولید هورمون رشد در مقایسه با افرادی که ورزش نمی کنند سه برابر خواهد بود. با این وجود برای رسیدن به بهترین نتیجه باید ورزش ، برای افزایش قد انجام شود. در حقیقت ، برخی از ورزش ها وجود دارد که به شکلی که فکر می کنیم برای رشد قد خوب نیستند.

ژیمناستیک

ژیمناستیک تمرینات بدنی است که از طریق استفاده از تجهیزات بدن سازی و دستگاه های بدن سازی برای آزاد سازی انرژی انجام می شود تا به افراد کمک کند تا بدن های متناسب و محکمی داشته باشند. امروزه گسترش ورزشگاه ها یکی از شواهد پیشرفت این ورزش است. در حقیقت ژیمناستیک بسیار خوب است و باید برای بهبود سلامتی انجام شود. با این وجود همه نمی توانند ژیمناستیک را انجام دهند و اگر ژیمناستیک را به درستی انجام ندهید ، در روند افزایش قد خود عواقب جدی را متحمل خواهند شد.

انجام ژیمناستیک برای بلند کردن و فشار دادن دستگاه های بدنسازی یا بلند کردن وزنه ها به نیروی زیادی احتیاج دارد. برای افراد دارای استخوان و مفاصل که به طور کامل رشد نکرده اند ، این کار روی غضروف های مفصلی فشار می آورد ، که باعث می شود رشد طبیعی آنها دارای مساله باشد. هنگامی که استخوان ها و مفاصل نمی توانند رشد کنند ، احتمال بلند شدن تقریباً صفر است. در نتیجه ، متخصصان توصیه می کنند افرادی که در سن بلوغ قرار دارند ، برای محافظت از استخوان و مفاصل و همچنین از قد آنها ، نباید ژیمناستیک را انجام دهند.

بیشتر بخوانید :ورزش های موثر برای افزایش قد

دویدن و قد

دویدن ماراتن

آهسته دویدن ورزش خوبی برای سلامتی و افزایش قد محسوب می شود. با این حال ، دویدن ماراتن برای افزایش قد مناسب نیست. مسافت یک ماراتن  ۴۲،۱۹۵ کیلومتر است که دوندگان نیاز دارند تا انرژی زیادی را صرف کنند.

طبق مطالعه دانشگاه Swansea (انگلستان) ، پس از دویدن ماراتن ، دوندگان ۱ سانتی متر کوتاهتر از زمان شروع خواهند بود. زیرا دویدن شدید باعث می شود دیسک های موجود در مهره ها فشرده شوند. اگرچه این وضعیت پس از یک روز به پایان می رسد اما هنوز هم بر افزایش قد تأثیر می گذارد. اگر فشرده سازی مهره ها به مدت طولانی ادامه داشته باشد ، کانی سازی غضروف ها برای تشکیل استخوان ها جهت رشد قد در بهترین شرایط انجام نمی شود. علاوه بر این ، وقتی انرژی زیادی را برای ورزش از قبیل دویدن ماراتن از دست می دهیم ، بدن ما در حالت خستگی قرار دارد و خوردن و استراحت ما نیز تحت تأثیر قرار می گیرد و از این طریق بر رشد قد تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید : خواب برای افزایش قد

جودو و قد

هنرهای رزمی

در حال حاضر ، بسیاری از والدین به فرزندان خود اجازه می دهند تا در سن پایین هنرهای رزمی را آموزش بگیرند تا مهارت های دفاع از خود و تقویت سلامتی را تقویت کنند. با این حال ، آن ها نمی دانند که ورزش رزمی در سنین پایین می تواند افزایش قد فرزندان آنها را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.

آموزش هنرهای رزمی با شدت زیاد باعث می شود استخوان های کودکان سخت تر و محکم تر شود. با این حال ، برای کودکان در سن بلوغ ، استخوان های سخت و سفت باعث می شوند غضروف در اپی فیزها رشد کمتری داشته باشند.  تمرین هنرهای رزمی در سنین پایین می تواند رشد قد کودکان را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.

کودکانی که هنرهای رزمی را تمرین می کنند ، اغلب مجبورند حرکات سریع و قوی را انجام دهند و با شدت زیاد آسیب می بینند. بدن آنها نیز برای سازگاری با این موارد ، تنظیماتی را انجام می دهد. به طور خاص ، استخوان ها برای تحمل فشار ، ضخیم تر می شوند و تمایل به رشد در ضخامت دارند نه در طول.

بیشتر بخوانید :سه مرحله طلایی برای افزایش قد در کودکان

در بالا برخی از ورزش ها هستند که می توانند بر افزایش قد تأثیر منفی بگذارند. باید تمرین را با شدت و روش های مناسب محدود کنیم. حتی اگر به این ورزش ها علاقه مندیم ، نباید از آنها بیش از حد استفاده کنیم تا رشد قد را تسهیل کنیم.

منبع : گوگل