آیا ویروس کرونا با قد ارتباطی دارد

آیا ویروس کرونا با قد ارتباطی دارد ؟

به نقل از ایسنا محققان در مطالعات جدید خود درباره راه های منتقل شدن ویروس کرونا متوجه شده اند که قد هر فرد بر منتقل شدن ویروس کرونا تاثیر می گذارد.

کرونا و قد

هنوز راه های انتقال بیماری کووید-۱۹ به درستی شناسایی نشده است ولی چگونگی چرخش ذرات در زمان عطسه و سرفه مطالعه و توضیح داده شده است.

طبق مطالعات انجام شده قطرات خارج شده از دهان در هوا می توانند تا سرعت ۴ کیلومتر بر ساعتت حرکت داشته باشند.

قطرات بزاق منتشر شده از سرفه و یا عطسه در افراد مختلف می توانند متفاوت اثر بگذارد. یعنی هرچی قد فرد کوتاه تر باشد بیشتر در معرض این توده های بزاقی قرار دارد و در نتیجه در خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری می باشد.

بزاق چیست ؟ آیا ویروس کرونا با قد ارتباطی دارد

بزاق ماده ای پیچیده می باشد که می تواند به وسیله سرفه و یا عطسه در هوا به صورت معلق حرکت نماید. عوامل محیطی زیادی بر حجم ذرات بزاق اثر می گذارد. از جمله دما ، رطوبت و …

در مطالعاتی که بر روی بزاق انجام شده و شبیه سازی این حرکت که چگونه قطرات بزاق پخش می شوند ، دریافته اند که عواملی چون نیرو پراکندگی ، اثرات کیفیت هوا بر بزاق و تحولات تبدیل مایع به بخار بر پخش شدن و تاثیر عطسه و سرفه بر محیط اثر می گذارد.

بررسی ها بر روی این ازمایش به صورت دقیق بر روی بیش از ۱۰ هزار قطره بزاق انجام شد .

هدف از این بررسی های جزئی و دقیق در نظر گرفتن تمام اتفاقات بین بزاق و هوا می باشد.

البته دمای محیط های مختلف متفاوت می باشد که کاملا بر روی رفتار ذرات معلق تاثیر می گذارد و این مورد نیاز به بررسی های بسیار بیشتر دارد. حتی در محیط های بسته ای که از خنک کننده ها استفاده می کنند ذرات پخش شدگی متفاوتی دارد.

کنترل عبور ذرات به طور جد می تواند به ایمن نگه داشتن فاصله اجتماعی کمک کند تا شیوع و انتقال این بیماری و ویروس کرونا به وسیله ذرات هوا کنترل و مدیریت شود. ماسک نیز تا به امروز در این امر بیشترین تاثیر و در دسترس ترین راه حل بوده است.

محصولات افزایش قد را می توانید از فروشگاه زیبارویان تهیه نمایید.

آیا ویروس کرونا با قد ارتباطی دارد