5 نکته برای افزایش قد

پنج نکته برای افزایش قد کودکانی که والدین آنها کوتاه هستند

۵ نکته برای افزایش قد : بسیاری از مردم هنوز هم فکر می کنند که فرزندان والدین کوتاه نیز کوتاه خواهند بود. با این حال ، آنها نمی دانند که ژنتیک فقط حدود ۲۳٪ از رشد قد انسان را تشکیل می دهد ، در حالی که ۷۷٪ باقی مانده آنها تغذیه ، ورزش و خواب است. به گفته برخی از متخصصان تغذیه ، اگر والدین می خواهند فرزندانشان سالم بمانند و قد بلندتر شوند ، قطعاً نباید پنج عامل بسیار مهم زیر را نادیده بگیرند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

تغذیه جنین قد او را تحت تأثیر قرار می دهد

در طول مرحله جنین ، به طور متوسط ​​، قد جنین ۵ – ۶ سانتی متر در ماه افزایش می یابد. این میزان پس از تولد به تدریج کاهش می یابد. بنابراین ، این مرحله بسیار مهم است.

برای کمک به جنین پس از تولد تا از قد خوبی برخوردار باشد ، مادران باید با خوردن انواع مواد مغذی از جمله چهار گروه از مواد مغذی مانند کربوهیدرات ، پروتئین ، چربی ، ویتامین ها و مواد معدنی ، تغذیه کافی را به جنین ارائه دهند.

بیشتر بخوانید : میان وعده هایی که به کودکان کمک می کنند قد بلندتر شوند

تغذیه برای داشتن فرزند قد بلند

مراقبت خوب از جنین به فرزندان کمک می کند که بعد از تولد قد بلند شوند.

– غذاهای حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات شامل برنج ، نودل ، سیب زمینی ، جو دوسر و غیره است.

– غذاهایی که پروتئین زیادی دارند شامل گوشت ، ماهی ، میگو ، خرچنگ ، ​​لوبیا ، تخم مرغ و غیره است.

– غذاهای حاوی چربی شامل روغن کنجد ، روغن زیتون ، کره ، آجیل ، پنیر و غیره است.

– ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سبزیجات ، میوه ها ، آب میوه و غیره هستند.

محیط زیست و ایمنی مواد غذایی

زندگی در محیط های کثیف و خوردن غذاهای آلوده به راحتی منجر به اختلالات گوارشی در کودکان می شود و برخی از بیماری ها مانند اسهال ، سوء هاضمه ، سوء هاضمه و … را به وجود می آورد. علاوه بر این ، این بیماری ها منجر به سندرم سوء جذب نیز می شوند. سندرم سوء جذب باعث می شود که کودکان نسبت به کمبود ویتامین ها ، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مورد نیاز برای رشد جسمی مستعد شوند. در نتیجه ، کودکان در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید : نوشیدنی مغذی برای افزایش قد در کودکان

براساس تحقیقات انجام شده بر روی ۱۱۹ کودک ، در دو سال اول زندگی کودکانی که از اسهال رنج می برند ، با رسیدن به ۷ سالگی ، ۳٫۶ سانتی متر کوتاه تر از همسالان سالم خود خواهند بود.

شنا و ورزش برای افزایش قد

ورزش نقش مهمی در رشد قد دارد | ۵ نکته برای افزایش قد

طبق بسیاری از مطالعات علمی ، ورزش ۲۰٪ رشد قد انسان را شامل می شود. ورزش مناسب به ارتقاء سلامت عمومی و تنظیم فعالیت های سیستم غدد درون ریز از جمله غده هیپوفیز و غده تیروئید کمک می کند. در نتیجه ، غده درون ریز هورمون رشد بیشتری (GH) را ترشح می کند ، که ضمن تحریک رشد سلول های استخوانی و افزایش طول استخوان ها ، از استفاده کامل از پتانسیل ژنتیکی کمک می کند.

ورزش به قد بلندتر شدن کودکان کمک می کند.

بنابراین والدین باید فرزندان خود را تشویق کنند که مرتباً ورزش کنند یا ورزش هایی مانند شنا ، بسکتبال ، دوچرخه سواری ، کشش و غیره انجام دهند. این تمرین ها و ورزش ها به کشش ستون فقرات کمک می کند و بدن را برای ترشح هورمون رشد تحریک می کند و از این طریق اندازه استخوان ها را بطور موثر افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید : ماهی هایی که برای افزایش قد مفید هستند

تصور نکنید که قد کودکان کاملا به ژنتیک وابسته است

ژنتیک تنها ۲۳٪ رشد قد انسان را تشکیل می دهد. این بدان معناست که تنها حدود یک چهارم رشد قد انسان را شامل می شود. بنابراین ، همه والدین كوتاه فرزندان كوتاهی نخواهند داشت.

بسیاری از موارد والدین كوتاه هنوز نوزادانی دارند كه وزن آنها از ۲۸۰۰ گرم تا ۳۵۰۰ گرم است. این وزن ایده آل نوزادان است.

بنابراین ، حتی اگر والدین قد کوتاهی دارند ، والدین می توانند با سرمایه گذاری بر کودکان به آنها در داشتن قد بلند کمک کنند. علاوه بر فاکتور ژنتیکی ، والدین می توانند در صورت توجه کافی به سایر عوامل مانند ورزش ، تغذیه ، محیط زندگی و خواب به کودکان خود در رشد حداکثر قد خود کمک کنند.

مکمل کافی از مواد مغذی ضروری برای رشد استخوان

مکمل کافی از مواد مغذی ضروری برای رشد استخوان چیزی است که والدین باید به آن توجه کنند. این مواد مغذی ویتامین D ، منیزیم ، کلاژن و به ویژه کلسیم هستند. کلسیم ۱٫۵ تا ۲ درصد از وزن بدن را تشکیل می دهد و یک جزء تشکیل دهنده استخوان است.

بیشتر بخوانید : تاثیر لبنیات بر افزایش قد

کلسیم برای افزایش قد

کلسیم یک ماده معدنی جدایی ناپذیر برای رشد استخوان کودکان است.

مکمل کلسیم راهی برای کمک به رشد استخوان کودکان است تا کودکان بتوانند به قد حداکثری خود برسند. کمبود کلسیم در کودکان منجر به رشد کم قد و دندانهای بی کیفیت می شود و باعث می شود که کودکان در سن پیری ، مستعد پوکی استخوان و سایر بیماری های وخیم استخوان شوند. کلسیم نباید به صورت نامحسوس مورد استفاده قرار گیرد بلکه باید براساس نیاز کودکان براساس سن انجام شود. مثلا:

  • ۰ – ۶ ماهه: ۲۱۰ میلی گرم در روز
  • ۶ – ۱۲ ماهه: ۲۷۰ میلی گرم در روز
  • ۱ – ۳ سال: ۵۰۰ میلی گرم در روز
  • ۴ – ۶ ساله: ۶۰۰ میلی گرم در روز
  • ۷ – ۹ ساله: ۷۰۰ میلی گرم در روز
  • ۱۰ – ۱۸ سال: ۱۰۰۰ میلی گرم در روز

۵ نکته برای افزایش قد

منبع : گوگل