تاثیر والیبال بر افزایش قد

چرا والیبال به افزایش قد شما کمک می کند ؟

تاثیر والیبال بر افزایش قد : ابتدا والیبال در ایالات متحده شکل گرفته است و در سراسر جهان مورد علاقه واقع شده است. قوانین والیبال نسبتاً ساده است. دو تیم سعی می کنند توپ را به محوطه جریمه حریف بکشند تا بتوانند گل زنی کنند. تیمی که در سه ست  برنده شود ، برنده کل بازی خواهد شد. والیبال نه تنها احساس هیجان و سرگرمی به بازیکنان می دهد بلکه از رشد قد بازیکنان نیز پشتیبانی می کند.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد.

تاثیر وابیال بر رشد قد

چرا والیبال به افزایش قد شما کمک می کند؟

وقتی صحبت از ورزش های پر ارتفاع می شود ، نمی توانیم از والیبال یاد نکنیم. در حین محافظت از زمین تیم خود و حمله به حریف برای به ثمر رساندن گل ، هر بازیکن باید همزمان از چندین شکل حرکت استفاده کند. این حرکات باعث تحریک عضلات و استخوان ها و تقویت عضلات شکمی ، عضلات پشت و عضلات شانه می شود. در نتیجه ، این ماهیچه ها و استخوان ها محکم تر و نرم تر می شوند. والیبال یکی از محبوب ترین ورزش های افزایش قد است.

بیشتر بخوانید : علل اصلی عدم جذب کلسیم در انسان

به طور خاص ، ارتفاع تور والیبال در آقایان در حدود ۲٫۴۲ متر و ۲٫۲۴ متر برای زنان است. بنابراین بازیکنان باید پرش های بالایی انجام دهند تا بتوانند در خدمت عمل کنند. در آن زمان ، دیگر بدن توسط نیروی جاذبه زمین کنترل نمی شود ، استخوان های ستون فقرات آرام و کشیده می شوند و مهره های ستون فقرات تا حداکثر گسترش می یابد. این ها رشد بافت های غضروفی را به طور مؤثر تحریک می کنند و بر شکل گیری استخوان تأثیر می گذارند ، در نتیجه رشد قد بازیکنان را تسهیل می کنند.

در حالی که والیبال بازی می کنید ، بازیکنان باید دائماً در حال حرکت و تغییر وضعیت باشند ، به خصوص در ناحیه زانو. این به رشد غضروف در زانو کمک خواهد کرد. لایه های غضروف جدید بطور مداوم تولید می شوند در حالی که لایه های غضروف قدیمی تحت اثر مکانیکی به تدریج در استخوان ها قوی می شوند ، این امر به افزایش قد به سرعت کمک می کند.

بیشتر بخوانید : علل اصلی عدم جذب کلسیم در انسان

نحوه بازی والیبال برای افزایش قد و تاثیر والیبال بر افزایش قد

برای افزایش قد با بازی والیبال ، باید توجه داشته باشید که تأثیر افزایش قد با ورزش والیبال به سه عامل زمان ، فرکانس و تکنیک بستگی دارد.

تاثیر وابیال بر افزایش قد

چه زمانی برای شروع بازی والیبال مناسب است ؟

والیبال ورزشی است که به قدرت بدنی زیادی احتیاج دارد. بنابراین ، شما نباید اجازه دهید کودکان در سن پایین والیبال تمرین کنند. بهترین سن برای تمرین والیبال بیش از ۱۰ سال است. این زمانی است که کودکان آماده می شوند تا وارد بلوغ شوند . این مرحله طلایی برای تقویت رشد قد است . تورهای والیبال باید به ارتفاع مناسب برای سنین کودکان تنظیم شوند تا آن ها را به پرش و ضربه زدن به توپ تحریک کند.

بیشتر بخوانید : علل اصلی عدم جذب کلسیم در انسان

رشد قد زمانی اتفاق می افتد که تحریک کافی وجود داشته باشد ، نه خیلی کم و نه خیلی زیاد. بنابراین ، دفعات بازی والیبال نیز یک عامل مهم است که به طور مستقیم بر رشد قد تأثیر می گذارد. والدین باید به کودکان ۳ جلسه در هفته و ۱ – ۲ ساعت در هر جلسه تمرین والیبال بدهند. در صورت اشتیاق به والیبال ، تصمیم به پیگیری آن می گیرد ، می توان زمان تمرین را افزایش داد تا به آنها در بهبود مهارت ها و همچنین قدرت کمک کند. با این حال ، زمان تمرین والیبال باید معقول باشد. تمرین والیبال باید در کنار استراحت مناسب باشد تا باعث رشد مطلوب شود.

هر ورزش قوانین خاصی دارد که بازیکنان باید از آنها پیروی کنند. بنابراین برای تأثیر مثبت بر سیستم های اسکلتی عضلانی و تحریک رشد قد ، همه ی حرکات در والیبال باید به درستی انجام شود. به محض اینکه تمرین والیبال را شروع کردیم ، باید وقت خود را صرف یادگیری قوانین و فنون آن کنیم تا بتوانیم آن را به راحتی و به درستی بازی کنیم و از این طریق از رشد قد به طور مؤثر حمایت کنیم.

منبع : گوگل