چه زمانی شروع به کوچک شدن خواهیم کرد؟

چه زمانی شروع به کوچک شدن خواهیم کرد؟

چه زمانی شروع به کوچک شدن خواهیم کرد؟ از سنین پایین تا بزرگسالی ، قد هر فرد بی وقفه رشد می کند. با این حال ، پس از رسیدن به یک دوره خاص ، این روند رشد بسیار کند تر می شود. همه ما می دانیم که پس از سن ۲۰ سالگی ، رشد قد تقریباً متوقف می شود زیرا به نظر می رسد که حوالی این سن صفحات رشد بسته می شود. البته این طور نیست که کاملا رشد متوقف شود و از سن خاصی قد شروع به کوتاه شدن می کند.

در حقیقت ، مطالعه خاصی برای تعیین سن دقیق شروع به کوچک شدن افراد انجام نشده است. دانشمندان به سادگی ادعا می كنند كه ممكن است با رسیدن به سن میانسالی (حدود ۴۰ سالگی) كوتاه تر شویم و زنان عمدتا در معرض خطر بیشتری هستند.

بیشتر بخوانید : مراقبت از فرزند

چرا با افزایش سن کوتاه تر می شویم؟

در دوران میانسالی و بعد از آن ، افراد در مقایسه با قد در دوران نوجوانی ، تمایل به کاهش حداقل چند سانتی متر از قد دارند. این واقعیت ناشی از موارد زیر است :

پوکی استخوان و کوچک شدن

پوکی استخوان یکی از بیماری های شایع در سراسر جهان است و نگرانی های زیادی را برای سلامتی ایجاد می کند. براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، بیش از ۵۰ میلیون مورد از شکستگی استخوان در ارتباط با پوکی استخوان گزارش شده است ، که منجر به از بین رفتن بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار در هر سال می شود. پوکی استخوان عامل اصلی کوچک شدن انسان است.

با رسیدن سن میانسالی ، به نظر می رسد بدن توانایی جذب برخی مواد معدنی مانند کلسیم ، آهن و روی را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که باعث شکنندگی و ضعف استخوان ها می شود. علاوه بر این ، ستون فقرات در نگهداشتن بدن نقش دارد. از آنجا که استخوان های ستون فقرات وزن کل بدن را تحمل می کنند ، استخوان ها به تدریج کوچک می شوند و به همین ترتیب ، افراد کم و بیش کوتاه می شوند.

زنان در حدود ۵۰ سالگی ، به دلیل پوکی استخوان در معرض خطر کوتاه تر شدن هستند. در این دوره ، سطح استروژن اغلب به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و باعث می شود استخوان ها ضعیف شده و تراکم خود را از دست دهند. در حقیقت ، در ۵ سال اول پس از یائسگی ، برخی از زنان ممکن است تا ۲۵٪ از وزن استخوان خود را از دست دهند. برای زنانی که از پوکی جدی استخوان رنج می برند ، ممکن است با افزایش سن ۵ سانتی متر کوتاه تر شوند.

بیشتر بخوانید : روش زندگی برای افزایش قد

دیسک فتق

ستون فقرات انسان ستونی بلند است که از ۲۶ مهره تشکیل شده است ، که در آن دو مهره مجاور با دیسک بین مهره ای پیوند خورده است. هسته پالپوس درون هر دیسک بین مهره ای قادر به جذب و ذخیره آب تا ۹۰٪ است. با گذشت زمان ، مقدار آب استخوان ها به تدریج کاهش می یابد. به موازات این ، ضخامت اولیه دیسک بین مهره ای نازک تر خواهد شد.

طول کلی دیسک های بین مهره ای ستون فقرات یک چهارم طول ستون فقرات را تشکیل می دهد. بنابراین ، هنگامی که دیسک های بین مهره ای نازک تر شوند ، به طور کلی طول ستون فقرات کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید : قد بلند | افزایش قد | فرمول رشد قد انحصاری از مواد مغذی گرانبها

عدم تحرک جسمی در کوچک شدن

عدم تحرک بدنی همچنین باعث ضعف عضلات می شود در حالی که فریم استخوان ها هرزگاهی شل می شوند و آتروفی می شوند. با کم شدن استخوان های ستون فقرات ، آنها نمی توانند ستون فقرات را در جای خود نگه دارند. از این گذشته ، وزن بدن به ستون فقرات فشار می آورد و کج می شود ، و سپس کل بدن به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

برای تعیین قد معین به عنوان پیری ، هر کس باید از این پس برنامه ای را داشته باشد. ما باید غذاهای سرشار از کلسیم را به همراه مواد مغذی اساسی انتخاب کنیم تا بعداً رشد استخوان مناسبی ایجاد شود. علاوه بر این ، به یاد داشته باشید که دویدن ، ورزش های هوازی و فعالیت های منظم بدنی ، برای جلوگیری از کوچک شدن و پوکی استخوان بسیار مهم است.

 

 

فروشگاه زیبارویان راه حلی برای درمان کوتاهی قد و افزایش قد تضمینی ارائه داده است.

راه حل زیبارویان برای مراقبت بیشتر از فرزند ان و بزرگسالان پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی برای افزایش قد تمامی افراد

منبع : گوگل