چگونه بلند قد شویم

چگونه بلند قد شویم | روش ۱

در این مقاله به روش اولی که چگونه بلند قد شویم می پردازیم و در مقالات بعدی روش های دیگری نیز توضیح داده خواهد شد.

روش اول : رژیم خود را تغییر دهید

۱– یک رژیم غذایی سالم و مغذی بخورید تا به رشد بدن کمک کند. تغذیه مناسب برای رسیدن به پتانسیل قد شما ، که بالاترین میزان رشد بدن شماست ، ضروری است. وعده های غذایی خود را شامل سبزیجات تازه ، میوه ها و پروتئین های بدون چربی آماده کنید. نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات ، ۱/۴ از بشقاب خود را با پروتئین بدون چربی و ۱/۴ صفحه خود را با کربوهیدرات های پیچیده پر کنید. میان وعده ها می توانند میوه ، سبزیجات و لبنیات کم چرب باشد.

بیشتر بخوانید : داروی افزایش قد

مواد غذایی پر از پروتئین شامل مرغ ، بوقلمون ، ماهی ، لوبیا ، آجیل و لبنیات کم چربی است.

کربوهیدراتهای پیچیده شامل غلات کامل و سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی است.

۲– پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید. پروتئین به بدن شما کمک می کند تا عضلات سالم بدن را بسازد. این می تواند به شما کمک کند بلند قد شوید. در هر وعده غذایی پروتئین بخورید و آن را در میان وعده های غذایی خود قرار دهید.

به عنوان مثال ، شما ممکن است در صبحانه ماست ، ماهی برای ناهار ، مرغ در شام میل کنید.

۳– اگر به آنها حساسیت ندارید ، هر روز یک تخم مرغ بخورید. كودكان كوچكي كه روزانه يك تخم مرغ كامل مي خورند قد بلندتر از بچه هايي هستند كه اين كار را انجام نمي دهند. تخم مرغ حاوی پروتئین و ویتامین هایی است که از رشد سالم حمایت می کنند و همچنین یک ماده غذایی ارزان و آسان برای افزودن به رژیم غذایی شما هستند. هر روز تخم مرغ را به ۱ وعده غذایی بخورید تا به طور بالقوه به قد شما کمک کند.

بیشتر بخوانید : راه های افزایش قد در بزرگسالان

از پزشک خود بپرسید که آیا خوردن هر روز تخم مرغ برای شما بی خطر است یا خیر.

۴– هر روز برای حمایت از رشد قد خود یک وعده لبنیات مصرف کنید. لبنیات حاوی پروتئین ، کلسیم و ویتامین ها برای تغذیه بدن است. شیر یک انتخاب عالی است ، ماست و پنیر نیز منابع عالی لبنیات هستند. ۱ وعده لبنی مورد علاقه خود را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

به عنوان مثال ، (۲۴۰ میلی لیتر) شیر بنوشید ، (۱۸۰ میلی لیتر) ماست بخورید ، یا (۲۸ گرم) پنیر بخورید.

 

چگونه بلند قد شویم
چگونه بلند قد شویم

۵مکمل های کلسیم و ویتامین را مصرف کنید. مکمل ها با برآورده کردن نیازهای غذایی به شما کمک می کند قد بلندتر شوید. زیبارویان با توجه به این بخش پکیج هایی را آماده کرده است تا نیاز های سنین مختلف را تامین و به افزایش قد تمام سنین کمک کند. شما این محصولات را می توانید در فروشگاه زیبارویان خریداری کرده و در هر جایی از ایران که هستید تحویل بگیرید . در ضمن این محصولات تمامی تاییدیه های ممکن مراکز سلامت را دارا می باشد و هم اکنون نیز در سایت های فروشگاهی بزرگ دنیا همچون آمازون به فروش می رسد .

بیشتر بخوانید : افزایش قد در یک ماه

 کلسیم و ویتامین های A و D از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند زیرا از استخوان های قوی پشتیبانی می کنند. با پزشک خود صحبت کنید تا دریابید که مکمل ها برای شما مناسب است.

به عنوان مثال ، شما ممکن است یک روزانه مکمل مولتی ویتامین و کلسیم مصرف کنید.

به خاطر داشته باشید که ویتامین ها می توانند باعث رشد قد شما شوند.