کلسیم نانومتر

کلسیم نانومتر ، راه حلی مناسب برای افزایش قد

کلسیم نانومتر نوعی جدید از کلسیم است که طبق فناوری نانو تهیه شده و می تواند معایب کلسیم طبیعی را ایجاد کند.

کلسیم چیست؟ کلسیم (نماد شیمیایی آن Ca است) از مهمترین عناصر شیمیایی برای زندگی انسان است. طبق تحقیقات علمی منتشر شده ، برای یک فرد عادی ، کلسیم تقریباً ۱٫۵ تا ۲ درصد از وزن بدن را تشکیل می دهد. این مقدار شامل ۰٫۹٪ کلسیم در سلول ها ، ۰٫۱٪ خون و مابقی ۹۹٪ آن در استخوان ها ، دندان ها و ناخن ها است.

زیبارویان برای کمک به افزایش قد حداکثری دو پکیج افزایش قد ۲۰۲۰ و  پکیج افزایش قد طلایی را پیشنهاد می دهد

کلسیم در فعالیت های بدن انسان نقش مهمی را ایفا می کند از آن جمله :

سیستم ایمنی بدن : کلسیم را می توان در طی فرایند واکنش ایمنی در بدن مشاهده کرد. این ماده معدنی عاملی است که می تواند در سریع ترین زمان بیماری هایی که به بدن انسان نفوذ می کنند را تشخیص دهد و سپس سلول های سفید خون را برای محاصره و از بین بردن باکتری ها و سموم ایجاد کننده بیماری فعال می کند.

سیستم عصبی : یون کلسیم می تواند عصب را آرام کند تا ذهن سالم به وجود آورد. كودكانی كه فاقد كلسیم هستند ممكن است از بیماری قولنجی نوزادی ، سندرم و اختلال فعالیت و غیره رنج ببرند. سالمندان فاقد کلسیم ممکن است فراموشی گرفته و زندگی با ذهن ناپایدار داشته باشند و از بی خوابی یا خواب ناخودآگاه رنج می برند و به راحتی ناامید می شوند.

بیشتر بخوانید : ۳۰ تمرین مفید برای افزایش قد

عضله : کلسیم نقش مهمی در فعالیت های عضلات (از جمله عضله قلب ، بافت عضله صاف) دارد. کمبود کلسیم منجر به خستگی زودرس خواهد شد.

سیستم اسکلتی : کلسیم تقریبا ۷۰٪ از ترکیبات استخوان را تشکیل می دهد. استخوان ستون کل بدن است که به محافظت از قسمت های داخلی بدن مانند قلب و ریه کمک می کند. سیستم اسکلتی نیز عاملی است که رشد قد کودکان را تعیین می کند. منبع کلسیم برای رشد و تولید استخوان کافی است. کمبود کلسیم باعث کوتاه شدن قد ، استخوان کوچک ، استخوان ضعیف ، رشد آهسته ، تنگی ، تغییر شکل استخوان و سایر موارد مشکل ساز در کودکان می شود. کلسیم فعال ترین عنصر بدن انسان است

چگونه کلسیم کافی دریافت کنیم ؟

کلسیم را می توان در بدن انسان از طریق وعده های غذایی روزانه ، از طریق غذاهایی مانند میگو ، حلزون ، صدف ، ماهی ، جلبک دریایی ، اسفناج ، تخم مرغ و شیر جذب نمود . با این حال ، مقدار کلسیم طبیعی در طی فرآیند تهیه و پخت غذا به راحتی از بین می رود. جذب کلسیم بصورت کامل برای بدن انسان آسان نیست .

بیشتر بخوانید : مکمل کلسیم کودکان در زمستان

دلیل آن نیز می تواند شامل کمبود ویتامین D ، بیماری های اختلال در کلسیم ، داروهایی که باعث انسداد در جذب کلسیم می شود ، عادت روزانه خوردن غذای شور و غذاهای چرب حاوی اسید فیتریک و اسید اگزالیک ، نوشیدنی گازدار و غذاهای چرب می شود. به طور معمول ، بدن انسان فقط می تواند حدود ۲۰٪ مقدار کلسیم را از مواد غذایی را جذب کرده و مقدار باقیمانده آن را به خارج از بدن تخلیه می کند. به گفته یک پزشک آمریکایی ، جوئل والاچ (برنده جایزه نوبل پزشکی در سال ۱۹۹۱) ، کمبود کلسیم دلایل ایجاد  ۱۴۷ بیماری در انسان می شود.

در مقابل ، کلسیم بیش از حد (هایپرکلسمی) می تواند منجر به خطر در بدن شود. کلیه انسان نمی تواند بطور کامل از طریق ارولوژی تخلیه شود و باعث اثرات پیش بینی نشده ای خواهد شد. هایپرکلسمی می تواند باعث یبوست ، اگزوز ، بی کفایی ، قد کوتاه یا حتی توقف رشد در اثر پوکی زودرس شود. در طولانی مدت ، این می تواند باعث آترواسکلروز ، اختلال ضربان قلب و بسیاری از بیماری های خطرناک مانند سنگ کلیه ، کلسیفیکاسیون کلیه ، حالب و سایر بیماری ها شود.

به منظور حل مسائل فوق ، دانشمندان از نانوتکنولوژی برای تولید نانومتر کلسیم استفاده کرده اند تا اثربخشی این ماده معدنی نسبت به قد و همچنین سلامت بدن انسان افزایش یابد.

بیشتر بخوانید : چرا برخی از کودکان دچار ایراد در جذب کلسیم می شوند ؟

کلسیم نانومتر

کلسیم نانومتر چیست؟

نانومتر كلسيم ، كلسيم كاملاً جديد با اندازه فوق العاده ريز است(۶۰ نانومتر) ، مطابق با نانوتكنولوژي پيشرفته تهيه شده است كه مي تواند جايگزين كلسيم طبيعي باشد. فرآیند تهیه نانومتر کلسیم یک فرایند فیزیولوژیکی پیچیده است که به ماشین های پیشرفته نیاز دارد تا نانو متر کلسیم همگن با بالاترین درجه خلوص را ایجاد کند. در مقایسه با کلسیم طبیعی ، کلسیم نانومتر دارای ویژگی های بسیار قابل توجهی همچون:

ظرفیت جذب بیشتر در مقایسه با کلسیم طبیعی : با توجه به ابعاد فوق العاده ریز آن (۶۰ نانومتر) ، نانومتر کلسیم دارای محلول بیشتری است و به سرعت از طریق روده جذب می شود و بنابراین مقدار حداکثر کلسیم در خون جذب می شود. در مقایسه با کلسیم طبیعی ، ظرفیت جذب کلسیم نانومتر بسیار بیشتر است. در نتیجه ، استفاده از نانومتر کلسیم علاوه بر غذا ، مکمل کلسیم مؤثری برای بدن انسان است. همچنین این راه حل برای افرادی که توانایی جذب کم دارند بسیار توصیه می شود.

بدون هیچ مقدار باقیمانده در روده  : با توجه به ابعاد فوق العاده ، درجه بالای همگن بودن و خلوص آن ، نانو متر کلسیم همیشه توسط بدن انسان جذب می شود و بنابراین در روده باقی نمی ماند. علاوه بر این ، به لطف اندازه نانومتر ، نانومتر کلسیم باعث کاهش تجمع و تخلیه به راحتی از طریق ادرار می شود. در نتیجه ، کلسیم نانومتر بهترین راه برای جلوگیری از یبوست و سنگ کلیه خواهد بود.

بیشتر بخوانید : به برچسب های مواد غذایی توجه کنید

قابلیت استفاده بیولوژیکی بالاتر در مقایسه با کلسیم طبیعی : تحقیقات بسیاری وجود دارد که نشان می دهد قابلیت استفاده بیولوژیکی کلسیم نانومتر از کلسیم معمولی بیشتر است. مکمل نانومتری کلسیم می تواند غلظت کلسیم داخلی را افزایش داده و تراکم مواد معدنی استخوان را بیشتر کند.

نحوه انتخاب یک محصول با ترکیبات نانومتر کلسیم

کلسیم نانومتر در مواد غذایی موجود نیست و فقط در محصولات مکمل موجود است. با این حال ، محصولات مکمل کلسیم با نانومتر کلسیم در بازار فعلی در انواع مختلفی وجود دارند. برای جلوگیری از خرید محصولات با کیفیت پایین ، والدین باید کالاهایی با کیفیت ومرغوبیت مشخص  و از بین تولید کنندگان معتبر انتخاب کنند. در هنگام استفاده از محصولات مکمل با کلسیم نانومتر ، کاربران باید موارد زیر را رعایت کنند:

با استفاده از مقدار مناسب طبق دستورالعمل.

در صورتی که مشتریان بخواهند قد را سریع افزایش دهند ، باید هر روز از یک عادت غذایی ، تمرینات و خواب زود و به طور کامل استفاده کنند.

بیشتر بخوانید : كودكان به علت کمبود كلسيم خطر كوتاهي قد دارند

NuBest Tall یک مکمل و قرص افزایش قد است که شامل نانومتر کلسیم ، کلاژن هیدرولیز نوع ۲ به همراه بسیاری از مواد مغذی با ارزش از جمله عصاره مخمل گوزن آنلر ، خیار دریایی ، قارچ پوریا  ، اکوومیا اولموئید ، ریزوم مهر و موم سلیمان ، ریزوم لاواژ سکوآنان ، مادروت ، جینکو بیلوبا ، ۵-هیدروکسی تریپتوفان و استئارات منیزیم می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد محصول افزایش قد NuBest ، لطفا با بخش پشتیبانی سایت زیبارویان تماس بگیرید. گوگل